RADBUG
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
  • BODYBOARD VE AKSESUARLAR TÜM ÜRÜNLER - BODYBOARD RADBUG - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8208174
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
BODYBOARD VE AKSESUARLAR

Bodyboard - 6 / 12 Yaş - 35" - Mavi - 100 RADBUG

RADBUG
4.3/5
4.3/5
Decathlon
50cm'den küçük dalgalarda bodyboard'u keşfetmek isteyen 6 - 12 yaş arası (25 - 40kg) çocuklar için tasarlandı. Tahrişten korunmak için wetsuit ya da üst giyin. 50 cm'den küçük dalgalarda sörf yapmayı keşfetmek için ideal çocuk bodyboard'u.

Ürün Faydaları

Ergonomik kavrama Elleri rahat koyabilmek için kalıplanmış ön bölge.
Kullanım kolaylığı Tek ele bağlanan bilek kayışı dahildir. Kullanmadan önce tahtanızı cilalayın.
Sağlamlık 40Kg altı çocuklar için ideal. 50 cm'den büyük dalgalara uygun değildir.

Üstlendiklerimiz

Ürün testi Hendaye'deki (Fransa) bodyboard tutkunu ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Bu ürün için kullanılan bileşenler, en yüksek kalite ve kullanım ömrünü sağlamak için laboratuvarda test edildi.
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Bodyboard tahtasının boyu nasıl seçilir?

Bodyboard'un boyu dengesini ve kontrol edilebilirliğini etkiler. Bu nedenle, kullanıcının ağırlığına ve boyuna uygun olmalıdır. Bu bodyboard, 25 - 40 kg arasında, 120 - 145 cm boyunda, 6 - 12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Çok küçük bir bodyboard, yeterli şekilde su üzerinde kalamayacağı için dalgalarda sörf yapmanızı engelleyecektir. Çok büyük bir bodyboard'un ise kontrol edilmesi zor olacaktır. İnternet üzerinde ya da mağazada bulunan boy seçimi tablosuna bakabilirsiniz.

RADBUG olarak bizler 4 seviyeye de uygun ürünler tasarlıyoruz: Keşfetme, Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye, İleri Seviye

- Keşfetme: Göbeğe kadar gelen su, palet kullanmama, 50 cm'den düşük dalgalar, ayakları zemine değdirerek itiş, yalnızca tahtaya çıkan dalgalar. Eğlenmek ve keşfetmek için ideal saplı bodyboard. - Başlangıç seviyesi: 1 metreden küçük dalgalarda hafif dönüşler, paletlerle itiş. Sporu öğrenme amacı.
- Orta seviye: 1,5 metreye kadar dalgalar, daha yüksek hız ve hareketlere başlama (360°, El Rollo...).
- İleri seviye: Her türlü dalga, havada yapılan figürler dahil hepsinde uzmanlaşma: ARS, 360°

Vücut ağırlığına ve önerilen kullanım şartlarına uygun yapı: Keşfetme / başlangıç seviyesi.

Bu bodyboard, 50 cm üzeri dalgalarda/köpüklerde veya 40 Kg üzerindeki çocuklar tarafından kullanılırsa zarar görebilir: kırılma, bükülme, vb. Bu bodyboard tahtasının tabanı yoğun plastik bileşene sahip olmadığı için kayma yüzeyine zarar verecek çakıl ya da kabuklu deniz canlılarının bulunduğu alanlarda sörf yapmaya uygun değildir. Bu tür yerlerde diğer 100 bodyboard tahtalarında olduğu gibi yüksek yoğunluklu plastik bileşenli tabana sahip bir bodyboard tercih edebilirsiniz.

Bodyboard üzerinde doğru şekilde durun

Bodyboard'un ön kısmı ellerinizi doğru şekilde yerleştirmeniz için önceden şekillendirilmiştir. Dalgayı yakaladığınızda 2 el ön kısma yerleştirilir.
Sola doğru gitmek için sol elinizi ön tarafta tutun (el, dirsek ve omuz aynı hizada olmalıdır, kol ise ön kolla 90°'lik açı yapmalıdır) ve sağ elinizi tahtanın ortasına doğru sağ ray üzerinde hareket ettirin. Yönünüzü korumak için sol bacağınızı, sol rayın hizasına yerleştirin.
Sağa doğru gitmek için tam tersini uygulayın.

Tahrişleri önlemek ve tahta üzerinde maksimum kaymazlık sağlamak için öneriler

Bu bodyboard, su üzerinde kayma aşamasında yatay pozisyonda kullanılır. Karın ve kollardaki tahriş oluşumunu önlemek için bir wetsuit ya da uzun kollu ve UV korumalı bir üst giymek önemlidir.
Bodyboard üzerinde özellikle ellerinizin bulunduğu ön kısımda, yanlarda ve yüz üstü yattığınız yerde maksimum kaymazlık için üzerine vaks sürmeniz (sörf reyonundan ayrı olarak satın alınabilir) önerilir. Her antrenmanda bu işlemi tekrarlayın.

Paletli ve paletsiz şekilde kullanım önerileri

Bu bodyboard, paletli veya paletsiz şekilde kullanılabilir.
Paletsiz kullanımda, su seviyesinin boy seviyesini aşmaması gereklidir. Bu durumda, 50 cm'den küçük dalganın veya köpüğün geçtiği sırada zeminden kuvvet alarak kendinizi sahil kenarına doğru itin.
Paletli kullanımda, su seviyesi boy seviyesini aşmalıdır. 50cm'den küçük dalga veya köpük geçişinden sonra sahile doğru enerjik bir şekilde palet çırpın.

Güvenlik kuralları ve suda yapılan faaliyetler - 1. Bölüm

Bodyboard, herkesin keyif alması ve güvenliği için bazı temel kurallara uymayı gerektiren harika bir spordur.
1- Bölgenin özelliklerini öğrenin ve keşfedin: akıntı, kayalık, gelgitin etkisi, dalga boyu, sudaki kişi sayısı...
2- Seviyenizi abartmayın ve koşullar kapasitenizi aşarsa daha kolay bir bölge tercih edin. 3- Uygun ekipmanlarla antrenman yapın: Uygun kayış, palet ve tahta, neopren wetsuit

Güvenlik kuralları ve suda yapılan faaliyetler - 2. Bölüm

"4- Dalga üzerindeki öncelik kurallarına uyun: Dalgaya çarpmaya en yakın kişiye öncelik verin.
5- Diğer kullanıcının gidiş yönünü kesmemek için tepeye doğru çıktığınızda çarpma bölgesinin çevresinden dolaşın. 6- Su seviyesi kalça seviyenizi aşıyorsa palet kullanın.
7- Palet kullanmıyorsanız güvenli alanlarda antrenman yapmanız ve bölgede bulunan cankurtaranlardan yardım istemeniz önerilir. 8- Başkalarıyla birlikte antrenman yapın.

Güneşin altında bırakmayın.

Ürünü kullanmadığınızda bodyboard tahtanızı 30°C'den yüksek sıcaklıklara veya güneşe maruz bırakmayın.
Bu nedenle bodyboard'unuzu ısınmaması amacıyla bir kılıfın içinde, şemsiyenin altında, gölgede ve açık renkli bir havlu altında saklayın.
Güneşin altında duran bir arabanın içinde kesinlikle bırakmayın. Aşırı sıcaklığa maruz kalması durumunda üzerinde kabarcıklar veya baloncuklar oluşturarak tahtanın bozulmasına neden olabilir.

Boyutlar

89 cm X 45 cm X 5,5 cm

RADBUG

RADBUG Decathlon'un bodyboard ve bodysurf markasıdır. Amacımız birçok insana bodyboard ve bodysurf antrenmanlarının benzersiz hislerini yaşatabilmektir. Dalga ile temasta oluşan o kayma hissi saf, tamamlayıcı ve bağımlılık yaratıcıdır. Görevimiz herkesin sunduğumuz kolay kullanılabilen ürünlerle bu spora başlamasını ve kendini geliştirmesiniz, yaptığı spordan her zaman zevk almasını sağlamaktır.

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Köpük
100% Genleştirilmiş Polistiren
Üst kısım - Ana kumaş
100% Polietilen Köpük
Saklama önerisi Bir kılıfın içinde taşıyın ve saklayın. Kullanmadığınızda güneşin altında bırakmayın. Her kullanımdan sonra yıkayın ve gölgede kurumaya bırakın.
Uyarılar 40 kg altı çocuklar ve 50 cm'den küçük dalgalar için ideal.

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM