Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
OLAIAN

Elleri düzgün koymak için kalıplanmış ön kısım.

 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
 • Sörf Sörf - BODYBOARD 100 - 36
Referans numarası : 8208174
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Sörf

100 Bodyboard - 6 / 12 Yaş Çocuk - 35" - Mavi OLAIAN

OLAIAN
4/5
50cm'den küçük dalgalarda bodyboard'u keşfetmek isteyen 6 - 12 yaş arası (25 - 40kg) çocuklar için tasarlandı. Tahrişten korunmak için wetsuit ya da üst giyin. 50 cm'den küçük dalgalarda sörf yapmayı keşfetmek için ideal çocuk bodyboard'u.
Decathlon
69.99TL - %

69.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
69.99TL  %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat69.99TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
Mağaza Stoğuna Bak
FAYDALARI
Ergonomik kavrama Elleri rahat koyabilmek için kalıplanmış ön bölge.
Kullanımı kolaydır Tek ele bağlanan bilek kayışı dahildir. Kullanmadan önce tahtanızı cilalayın.
Sağlamlık Kıyıdaki dalgalar için uygundur.
TEKNİK BİLGİLER
Bodyboard tahtasının boyu nasıl seçilir?

Bodyboard'un boyu dengesini ve kontrol edilebilirliğini etkiler. Bu nedenle, kullanıcının ağırlığına ve boyuna uygun olmalıdır. Bu bodyboard, 25 - 40 kg arasında, 120 - 145 cm boyunda, 6 - 12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Çok küçük bir bodyboard, yeterli şekilde su üzerinde kalamayacağı için dalgalarda sörf yapmanızı engelleyecektir. Çok büyük bir bodyboard'un ise kontrol edilmesi zor olacaktır. İnternet üzerinde ya da mağazada bulunan boy seçimi tablosuna bakabilirsiniz.

OLAIAN olarak, bodyboard ürünlerini her kullanıcının seviyesine göre tasarlıyoruz: Başlangıç, Orta veya İleri seviye.

Yararlanabileceğiniz bazı tanımlar: - Başlangıç seviyesi: 80 cm'den küçük dalga ve köpüklerde sörf yapan, dalgalarda tahtayı yönlendirmeyi öğrenen ve ördek dalışı (dalganın altına dalış) yapmayanlar - Orta seviye: Maks. 1m50 boyundaki dalgalarda sörf yapan, bazı hareketlerde ve manevrada (360°, El Rollo) uzmanlaşmış kullanıcı - İleri seviye: Her türlü dalgada, manevrada ve hava hilelerinde uzmanlaşmış kullanıcıDİKKAT: Her seviyede palet kullanılmasını öneriyoruz.

Vücut ağırlığına ve önerilen kullanım şartlarına uygun yapı: Başlangıç seviyesi

Bu bodyboard, 50 cm üzeri dalgalarda/köpüklerde veya 40 Kg üzerindeki çocuklar tarafından kullanılırsa zarar görebilir: kırılma, bükülme, vb. Bu bodyboard tahtasının tabanı yoğun plastik bileşene sahip olmadığı için kayma yüzeyine zarar verecek çakıl ya da kabuklu deniz canlılarının bulunduğu alanlarda sörf yapmaya uygun değildir. Bu tür yerlerde diğer 100 bodyboard tahtalarında olduğu gibi yüksek yoğunluklu plastik bileşenli tabana sahip bir bodyboard tercih edebilirsiniz.

Bodyboard üzerinde doğru şekilde durun

Bodyboard'un ön kısmı ellerinizi doğru şekilde yerleştirmeniz için önceden şekillendirilmiştir. Dalgayı yakaladığınızda 2 el ön kısma yerleştirilir.
Sola doğru gitmek için sol elinizi ön tarafta tutun (el, dirsek ve omuz aynı hizada olmalıdır, kol ise ön kolla 90°'lik açı yapmalıdır) ve sağ elinizi tahtanın ortasına doğru sağ ray üzerinde hareket ettirin. Yönünüzü korumak için sol bacağınızı, sol rayın hizasına yerleştirin.
Sağa doğru gitmek için tam tersini uygulayın.

Tahrişleri önlemek ve tahta üzerinde maksimum kaymazlık sağlamak için öneriler

Bu bodyboard, su üzerinde kayma aşamasında yatay pozisyonda kullanılır. Karın ve kollardaki tahriş oluşumunu önlemek için bir wetsuit ya da uzun kollu ve UV korumalı bir üst giymek önemlidir.
Bodyboard üzerinde özellikle ellerinizin bulunduğu ön kısımda, yanlarda ve yüz üstü yattığınız yerde maksimum kaymazlık için üzerine vaks sürmeniz (sörf reyonundan ayrı olarak satın alınabilir) önerilir. Her antrenmanda bu işlemi tekrarlayın.

Paletli ve paletsiz şekilde kullanım önerileri

Bu bodyboard, paletli veya paletsiz şekilde kullanılabilir.
Paletsiz kullanımda, su seviyesinin boy seviyesini aşmaması gereklidir. Bu durumda, 50 cm'den küçük dalganın veya köpüğün geçtiği sırada zeminden kuvvet alarak kendinizi sahil kenarına doğru itin.
Paletli kullanımda, su seviyesi boy seviyesini aşmalıdır. 50cm'den küçük dalga veya köpük geçişinden sonra sahile doğru enerjik bir şekilde palet çırpın.

Güvenlik kuralları ve suda yapılan faaliyetler - 1. Bölüm

Bodyboard, herkesin keyif alması ve güvenliği için bazı temel kurallara uymayı gerektiren harika bir spordur.
1- Bölgenin özelliklerini öğrenin ve keşfedin: akıntı, kayalık, gelgitin etkisi, dalga boyu, sudaki kişi sayısı...
2- Seviyenizi abartmayın ve koşullar kapasitenizi aşarsa daha kolay bir bölge tercih edin. 3- Uygun ekipmanlarla antrenman yapın: Uygun kayış, palet ve tahta, neopren wetsuit

Güvenlik kuralları ve suda yapılan faaliyetler - 2. Bölüm

"4- Dalga üzerindeki öncelik kurallarına uyun: Dalgaya çarpmaya en yakın kişiye öncelik verin.
5- Diğer kullanıcının gidiş yönünü kesmemek için tepeye doğru çıktığınızda çarpma bölgesinin çevresinden dolaşın. 6- Su seviyesi kalça seviyenizi aşıyorsa palet kullanın.
7- Palet kullanmıyorsanız güvenli alanlarda antrenman yapmanız ve bölgede bulunan cankurtaranlardan yardım istemeniz önerilir. 8- Başkalarıyla birlikte antrenman yapın.

Güneşin altında bırakmayın.

Ürünü kullanmadığınızda bodyboard tahtanızı 30°C'den yüksek sıcaklıklara veya güneşe maruz bırakmayın.
Bu nedenle bodyboard'unuzu ısınmaması amacıyla bir kılıfın içinde, şemsiyenin altında, gölgede ve açık renkli bir havlu altında saklayın.
Güneşin altında duran bir arabanın içinde kesinlikle bırakmayın. Aşırı sıcaklığa maruz kalması durumunda üzerinde kabarcıklar veya baloncuklar oluşturarak tahtanın bozulmasına neden olabilir.

Boyutlar

89 cm X 45 cm X 5,5 cm

OLAIAN

OLAIAN Decathlon'un sörf, bodyboard ve skimboard sporlarına adanan yeni markasıdır. Bask ile uyumlu olan bu ad Bask Ülkesinde yer alan Hendaye geliştirme merkezimizden esinlenmiştir. Dalga anlamına gelen OLATU kelimesinin OLA olarak kısaltılması ve "oturmak" anlamına gelen IAN kelimesinin birleştirilmesi ile oluşmuştur OLAIAN olarak biz her dalgayı potansiyel bir oyun alanı olarak görüyor kullanıcının seviyesi ve antrenman yaptığı ortam ne olursa olsun kendini eğlenerek geliştirmesini istiyoruz

Daha Fazlası Daha Azı
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER
Köpük
100.00% Genleştirilmiş Polistren (EPS)
Ana Kumaş - Üst kısım
100.00% Polietilen Köpük
Saklama önerisi Bir kılıfın içinde taşıyın ve saklayın. Kullanmadığınızda güneşin altında bırakmayın. Her kullanımdan sonra yıkayın ve gölgede kurumaya bırakın.
Uyarılar 40 kg altı çocuklar ve 50 cm'den küçük dalgalar için ideal.
Ürün bedenini nasıl şeçerim
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Hendaye'deki (Fransa) bodyboard tutkunu ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Bu ürünün bileşenleri, maksimum kalite ve dayanıklılık sağlamak amacıyla laboratuvarda test edildi.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
BENZER ÜRÜNLER
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM
MÜŞTERİLERİN FOTOĞRAFLARI