HAKKIMIZDA

inovasyon

Decathlon olarak sporun yenilikçi yüzü olmayı seviyoruz!

Spor yapmayı kolaylaştıracak ürünleri geliştirmeyi seviyor; sporun keyfini ve yararlarını herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz. İşte bu yüzden inovasyona büyük bir değer veriyoruz.

Belirli aralıklarla düzenlediğimiz Decathlon İnovasyon Ödülleri’yle ile tutku markalarımızın sporlarına ait en inovatif ürünleri seçiyoruz. Bugüne kadar tasarladığımız en inovatif ürünlerimizden bazıları; inovatif tasarımı sayesinde su altında burundan nefes almayı mümkün kılan Subea Easybreath Maske, UV ışınlarını yansıtarak güneşin çadırın içine geçmesini, çadırın ısınmasını önleyen ve yazın özgürce kamp imkanı sunan Fresh&Black teknolojisi, 2 saniyede kurulan Quechua 2 Seconds çadırlarımız, az yer kaplayan & kolay kurulan The Kage futbol kalesi...

mutlu takım

Decathlon’da mutlu takımın sırrı spor dolu çalışma ortamımız!

Her Decathlonlu aylık düzenlenen takım toplantılarında hep birlikte spor yapıyor, yeni sporları deniyor. Bu sayede kullanıcılarımıza, tecrübe ettiğimiz sporlar hakkında daha detaylı ve yetkin bilgiler verebiliyoruz. Aynı zamanda takım içindeki bağı kuvvetlendiriyor, birlikte keyifli ve spor dolu anılar biriktiriyoruz.

Yeni sporları keşfetmemizin tek yolu takım toplantılarımız değil: Yıllık Spor Bütçesi tam olarak bu sebeple var. Her yıl yenilenen spor bütçemiz sayesinde daha önce denemediğimiz sporları keşfedebiliyor veya denediğimiz ve çok sevdiğimiz sporları tekrar yapabiliyoruz!

Sporun yanı sıra farklı kariyer imkanları barındıran Decathlon’da eğitim programları sayesinde kendimizi profesyonel olarak geliştirebiliyoruz. Eğitimlere ek olarak işe başlangıcımızın yıldönümlerinde, Decathlon Doğum Günü programı sayesinde istediğimiz bir Decathlon birimini keşfedebiliyor, geleceğe dair projelerimizi oluşturabilecek bilgileri edinebiliyor ve organizasyonumuza dair daha detaylı bilgi sahibi oluyoruz.

En büyük önceliklerimizden biri olan takım arkadaşlarımızın mutluluğunu her zaman sağlayabilmek için 2 ayda 1 tüm takım arkadaşlarımıza Mutluluk Barometresi anketleri yolluyoruz. Türkiye’nin her yerindeki takım arkadaşlarımızı bu şekilde daha iyi dinleyebiliyor ve ortak ihtiyaçlarımızı daha iyi belirleyip çözüm üretebiliyoruz.

Mutlu Takım için aldığımız bu ve daha birçok faaliyetimiz sayesinde, 2018 yılında Great Place To Work tarafından Türkiyenin En İyi İkinci İşvereni seçildik!

Tüm başarılarımızın temeli olan takım arkadaşlarımızla birlikte, mutlu bir aile olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz!

doğa olmadan spor olmaz

Benimsediğimiz en temel felsefelerimizden biri: Doğa Olmadan Spor Olmaz!

Dünyamız kirlendikçe ne yüzülebileğimiz denizler, ne yürüyebileceğimiz bir ormanlar ne de koşabileceğimiz sahiller kalacak, biliyoruz. Her birey & şirket gibi bizim de üzerimize düşen sorumluluk büyük, bu yüzden doğru adımları atmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

1 Aralık 2015 tarihinden itibaren hayata geçirdiğimiz ve devam ettiğimiz TURMEPA ile işbirliğimiz sayesinde, doğaya büyük zarar ve kirlilik veren plastik poşetlerin kullanımını azaltmak adına plastik poşetlerimizi ücretli yaptık. Bu sayede kullanıcılarımızı plastik poşet alımından caydırmak istiyoruz. Poşet satın alan kullanıcılarımızdan elde edilen gelir ile TURMEPA denizlerin temizlenmesi için faaliyetler yürütüyor.

Decathlon olarak takımlarımız ile birlikte plogging (koşarak çöp toplama) etkinlikleri düzenliyor ve ihtiyaç duyulan yerde, ihtiyaç duyulan zamanda, spor ile çevre temizliğini birleştiriyoruz. Hem koşuyor hem de koştuğumuz yerlerdeki çöp ve atıkları ayrıştırarak topluyoruz.

Plogging’e ek olarak mağazalarımız zaman zaman çöp toplama etkinlikleri yaparak kullanıcılarımızla beraber kendi şehirlerini temizliyor. İlk defa 15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde Decathlon mağazalarının yer aldığı 13 şehirde, 15 farklı alanda, 1500 kişi ile eş zamanlı bir çöp toplama etkinliği yaptık. Siyamder ve JCI derneklerinin de desteğini aldığımız bu etkinlikte toplamda 7.7 ton çöpü doğadan topladık.

Çevre temizliğinde CO2 salınımının öneminin de farkındayız. Bizim için üretim yapan fabrikalarda, depomuzda ve mağazalarımızdaki CO2 salınımını azaltmak adına hem Decathlonlulara hem de üretim ortaklarımıza çevre hakkında eğitimler veriyoruz, aynı zamanda bu yönde olumlu geliştirmeler yaratabilecek anlaşma ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

tutku markalarımız
tutku markalarımız
kullanıcı yorumları

"Aldığım ürünlerin fiyatları en uygun düzeyde performansları ise tam tahmin ettiğim gibi kaliteli, teşekkürler Decathlon"
Çağatay

"Mekan ferah, müşteri yoğunluğundan dolayı personel haliyle herkese yetişmekte zorlanıyor ama yine de herkese yetişmeye çalışıyorlar. Çeşit çok, fiyatlar da uygun. İdeal bir sürede alışverişimi yapıp çıktım. Teşekkürler." Salih

"Soğutucu çanta aldım tatil için. Arkadaşların verdiği tarihinden önce geldi. Ürün süper. Çok ve çok memnunum. Herkese çok teşekkür ederim"
Telnara

"İstediğim ürün kargo problemi yaşamadan geldi. Decathlon'u herkese tavsiye ederim."
Harun

"Her noktasında kalite ve güvenin hissedildiği nadir alışveriş noktası."
Abdullah

decathlonlu yorumları

"Burada sevdiğim işi yapmıyorum. Burada sevdiğim şeyi yapıyorum. Decathlon'da çalışmak bir "iş"ten daha fazlası." Can F.

"Decathlon'da kendim olabiliyorum." Meriç A.

"Decathlon çalışanı olarak hissettiğim: Ayrıcalıklıyım." Ertan

“Sağlam bir şirket kültürümüz var. Dünyanın neresinde bir Decathlonlu ile karşılaşırsan karşılaş, "İşte bu!" dersin.” - Emre T.

Decathlon Türkiye Haritası

Decathlon Ülke Haritası