BMX veya Subsin seçimi neye göre yapılır?

BMX mi? Subsin mi? Hangi BMX? veya hangi Subsin ve neden? Aşağıdaki öneriler seçim yapmanıza yardımcı olabilir.
BMX veya Subsin, "extreme" hareketler yapmak isteyenler için çok sağlam yapılı bisikletlerdir. Tekerleklerinin boyu en belirgin özellikleridir.

BMX ile Subsin arasındaki fark nedir? ▲ Sayfa başı

BMX bisikletlerin tekerlekleri 20 inçtir. Bu nedenle kısa boylu veya kontrolü kolay bir bisiklet arayan kişiler için tasarlanmıştır. BMX bisikletin kontrolü çok kolaydır. Hafif yapısı sayesinde skate-park'a başlayanlar için idealdir. Küçük tekerlekleri ve yükseltilmiş gidonu sayesinde mükemmel hareket özgürlüğü sağlar.

Subsin bisikletlerin tekerleklerinin boyu 26 inçtir ve bu nedenle çok daha işlevlidirler. Büyük tekerlekleri sayesinde de daha dengelidirler. BMX'in aksine neredeyse her yerde rahatça giderler. Alçaltılmış kadroları sayesinde kullanıcıda kontrol daha fazladır.

Hangisini seçmek gerekir ?
10 yaşın altındaki çocukların BMX bisikletlerini seçmelerini öneriyoruz.

Farklı BMX'ler ▲ Sayfa başı

10 ila 12 yaş gençlerin 20 inç tekerleğe ve daha küçük kadroya sahip BMX bisikletleri tercih etmelerini öneriyoruz. Bu bisikletlerde kullanımı daha rahat olan kompozit reçine pedallar vardır. Tam güvenli sürüş için hem önde hem de arkada frenleri vardır. Karma lastikler asfaltta rahat bir sürüş sağlar. Bazı BMX'lerin rotoru vardır ve tekerleklerdeki jant teli sayısı daha fazla ve daha sağlamdır.

12 yaş ve üstü gençler (veya +140cm) farklı BMX modelleri arasından seçim yapabilirler.
Bu BMX'ler daha güçlü ve daha sağlamdırlar.

Farklı Subsins'ler ▲ Sayfa başı

Hangi Subsin? 2'li mi? 3'lü mü? 24 inç mi? 26 inç mi?
2'li ve 3'lü Subsin'ler arasındaki fark nedir?

2'li Subsin daha çok skate-park, dirt, ve street aktiviteleri için tasarlanmıştır. Bu modeller tek viteslidir.

3'lü Subsin daha işlevlidir. 8 vitesi sayesinde hem skate-park hem de dağ bisikleti faaliyetlerinde kullanılabilirler. Bisikletin kadrosu çok sağlam Cr Mo (Krom Molibden) üretilmiştir.

Tekerlek seçimi de çok önemli bir konudur. Büyük tekerlekler (26 inç) daha çok denge demektir. Dah küçük tekerlekler (24 inç) daha fazla kontrol demektir.