100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
QUECHUA

Ürün gamının en sıcak tutan montu...

ARPENAZ 900 MONT

Doğa yürüyüşü ve diğer dış mekan aktiviteleri sırasında, çocuğunuzu soğuğa karşı korumak amacıyla tasarlandı. Hiç üşümemeniz için ürün gamının en sıcak tutan montu... Çok sıcak tutar, %100 su geçirmez ve kapüşonu kürklüdür.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8344499
TEKNİK BİLGİLER
Elyaf dolgu:

Polyester liflerin birleşiminden meydana gelen sentetik bileşen. Hapsedilen havanın hacmi, kullanılan lif miktarına göre değişiklik gösterir. Aynı miktarda lif karışımı için, dolgu kalınlaştıkça hapsedilen havanın hacmi, dolayısıyla ürünün sıcak tutma oranı artar.

Kullanışlı detaylar:

Kol uçlarında bulunan iç manşetler sayesinde ayarlanabilen bilekler, kürklü, ayarlanabilir kapüşon, 2 kapaklı el cebi, 3 telefon cebi, rüzgarı kesen kanatlı, entegre ana fermuar.

Montun su geçirmezlik özelliği ne anlama gelir?

Kumaşın, su girişine karşı gösterdiği direnç seviyesidir. Bu direnç seviyesi, uygulanan su basıncı testi ile ölçülür. Ortalama yağmur suyu basıncının 1000 mm - 2000 mm arasında değiştiğini göz önünde bulundurduğumuzda, bir kumaşın 2000 mm'den itibaren su geçirmez olduğunu düşünebiliriz. Ürünlerimiz, 2000 mm'den 10.000 mm'ye kadar su basıncına dayanıklıdır. En zorlu hava koşullarına dahi uygun, çok yüksek bir su geçirmezlik seviyesine sahiptir.

Su geçirmez dikiş veya bantlar ne anlama gelir?

Bu dikişler, ısıl işlem uygulanarak yapıştırılmış su geçirmez bantlar sayesinde suya dayanıklıdır. Dikişlerin arkasına yapıştırılan bu bantlar, ürünün su geçirmezliğini arttırmak için vazgeçilmezdir. Gözenekli yapıdan kaynaklanan su sızmasını engeller (lifler ve/veya dikiş delikleri nedeniyle suyun sızması).

Rüzgarı kesme özelliği:

Kumaş, iç yüzeyine uygulanan kaplama veya membran sayesinde su geçirmez ve rüzgar kesme özelliğine sahiptir. Zaten, su geçirmez kumaşlar rüzgar kesme işlevi gören teknik özelliklere de sahiptir. Spor yaparken de dinlenirken de vücudun üşümesini engellemek için rüzgârdan korunmak oldukça önemlidir.

Testler (çocuk kıyafetlerinde kullanılan malzemeler):

Kullanılan boyaların dayanıklılığı, tükürükle teması halinde hiçbir şekilde akmayacağından emin olmak amacıyla test edilerek onaylanmıştır.

Bakım tavsiyeleri

Quechua çocuk kıyafetleri bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, ürünlerin performansını ve dayanıklılığını arttırmak için bazı önerilerimiz mevcuttur:

Yıkama talimatı:

1/ Makinede 30°- 40°'de yıkanır: Yıkamadan önce, cırt cırt bantlı kısımları kapatın ve yumuşak bir deterjan kullanın. Montu ters yüz edin. Bağcıklı ve elastik kısımları gevşetin. 2/ Yıpranmaya neden olabileceğinden ürünü makinenin içine yerleştirirken fazla katlamayın. 3/ Beyazlarla renklileri bir arada yıkamayın. 4/ Çamaşır suyu kullanmayın. 5/ Bol suyla durulama ve düşük devirde sıkma yaptırın.

Kurutma:

Makinede kurutmayın.

Ütüleme:

Ütülemeyin.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır.
En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.

Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.
Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Mont-Blanc bölgesinde yaşayan genç test ekiplerimiz tarafından sahada denenip onaylandı.
Ürün testi Tasarım ekibimiz Fransa, Haut-Savoie bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerindeki tesisimizde faaliyet gösterir. Tasarımcılarımız yıl boyunca güzel, basit ve teknik ürünler tasarlar ve geliştirir. Ardından, bu ürünler saha testlerine tabi tutulur çünkü, söz konusu ürünleri ancak gerçek koşullarda test ederek gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM