100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
QUECHUA

Sıcak tutan ve su geçirmez parka

ARPENAZ 200 RAIN WARM PARKA

Düz arazide doğa yürüyüşü yapan, parka tipi uzun bir mont ile yağmur, rüzgar ve soğuktan korunmak isteyenler için tasarlandı. Sıcak tutan ve su geçirmez parka. Uzun, vücuda oturan kesimi ve özenle yapılan finisaj uygulamaları sayesinde soğuğa karşı maksimum koruma sağlar. Tüm avantajları ile birlikte en uygun fiyatlı parka.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8317472
TEKNİK BİLGİLER
Beden bilgileri

Vücudu saran, feminen kesim. Geniş iç hacmi sayesinde, parkanın içine 2. katman olarak sıcak tutan bir kazak ya da polar bir üst giyilebilir.

Kapüşon

Çıtçıtları sayesinde çıkarılabilir. Sıkma ipi ve stoperler aracılığıyla istenen yükseklikte ayarlanabilir. Başın arka kısmında bulunan cırt cırtlı bant sayesinde derinliği ayarlanabilir. Siperlik şeklindeki yapısı ile yüzü korur.

Cepler

2 sıcak tutan fermuarlı el cebi + 2 kapaklı ve çıtçıtlı üst cep + 1 fermuarlı iç cep.

Ayarlanabilen etek ucu

Elastik ip ve stoper ile ayarlanır.

Ayarlanabilir manşetler

Çıtçıtlarla ayarlanır.

Tavsiye edilen tamamlayıcı ürünler

Bakım ürünleri: Su geçirmezlik özelliğini yenileyen sprey veya sıvı bakım ürünü. Kıyafetinizin kullanım ömrü boyunca etkin bir performans göstermesini sağlar ve kumaşın su tutmama özelliğini yeniler. Bu ürünleri her yıkamada minimum oranda kullanmanızı öneririz.

Bileşenin su geçirmezlik özelliği

Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç arttıkça kumaşın su geçirmezlik seviyesi de artar. Dolayısıyla, 2000 mm değerinde su geçirmezliğe sahip bir bileşen, 2000 mm su (yaklaşık 2 saat süren sağanak yağışa denk gelir) tarafından uygulanan basınca dayanıklıdır.

Ürünün su geçirmezlik özelliği

NOVADRY® Teknolojisi: Bu ürün, 2 saat süren duş testi boyunca saatte 60 litre / m² suya tabi tutularak onaylandı. Bu test, dağlık arazide maruz kalınan sağanak yağış koşulları oluşturularak gerçekleştirildi. Daha fazla bilgi için novadry.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bileşenin su tutmazlık özelliği

Kumaşın su tutmama özelliği, suyun emilmeden yüzeyde akma kapasitesini ifade eder. Böylece, kumaş suyu içeri sızdırmadan sıcak ve hafif kalır. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, kıyafetin kullanım ömrü boyunca düzenli olarak yenilenmelidir (her yıkamada uygulamanızı öneririz). Mağazalarımızda bu işlem için gereken ürünleri bulabilirsiniz. Tüm su geçirmez Quechua montlar bu işleme tabi tutulur.

Bileşenin nefes alma özelliği

Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için buharlaşma direnci (RET) ölçülür (ISO 11092 standardını temel alan test). Direnç azaldıkça, kumaşın aktivite sırasında vücut tarafından üretilen su buharını dışarı atma oranı, dolayısıyla nefes alma özelliği artar. Örneğin: RET < 9 = çok yüksek oranda nefes alan kumaş, 920 = az hefes alan veya hiç almayan kumaş.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır.
En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.

Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.
Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Ürün testi Tüm modellerimiz, kullanım esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz koşulların aynen oluşturulduğu bir ortamda temsili kullanıcılar tarafından test edilir. QUECHUA ürünlerini tasarlamak ve teknik özelliklerini düzenli olarak geliştirmek için en uygun yolun, ürünleri gerçek kullanım koşullarında test etmek olduğunu düşünüyoruz.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM