QUECHUA

En uygun fiyatlı su geçirmez ayakkabı.

//www.decathlon.com.tr/common/3Dpictures/a/8a1c4a7c-681e-4236-9d56-6d1810b54b4e.zip/index.html
Referans numarası : 8383807
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
Hiking

Erkek Su Geçirmez Outdoor Ayakkabı - Siyah - NH300 WP QUECHUA

QUECHUA
3.8/5
Beden Değerlendirmesi
Decathlon
159.99TL - %

159.99TL*
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

*Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
159.99TL  %
Eski Fiyat0.00TLYeni Fiyat159.99TL**
Dont écoparticipation: / Tarihinden İtibaren

* *Geçerli olan tarih aralığı: -

* au stoklar tükenene kadar !
* Bu fiyat tarihinden itibaren geçerlidir.
Mağaza Stoğuna Bak
Fransız Alpleri'nde tasarlanan ve üretilen NH300 su geçirmez ayakkabı yağmurlu havalarda ormanda ya da kırsalda yapılan 2 saatlik outdoor aktivitelere uygundur Su geçirmez, en uygun fiyatlı ürün! Bu doğa yürüyüşü ayakkabısı çiseleyen yağmurda 2 saatlik yürüyüşe uygun olarak tasarlandı Kauçuk tabanı dayanıklılık ve kaymazlık avantajlarına sahiptir.

FAYDALARI

Darbe emici Doğal zeminlere uygun, gözeneklere sahip kauçuk taban.
Kaymama özelliği Taban doğal zeminlerde ideal kaymazlık sağlar.
Su geçirmezlik Su geçirmez ve nefes alan membran, 2 saatlik yürüyüş testine tabii tutulmuştur.
Rahatlık 5 mm kalınlığında Poliüretan bileşenli taban ve iç taban
Darbelere karşı koruma Burunda bulunan sentetik çarşak bandı çakıl taşlarına karşı koruma sağlar.
Hafiflik 42 numarada 408 g.

ÜSTLENDİKLERİMİZ

Ürün testi Tüm modellerimiz, kullanım esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz koşulların aynen oluşturulduğu bir ortamda temsili kullanıcılar tarafından test edilir. Söz konusu Quechua ürünlerimizi ancak gerçek hayat koşullarında test ederek teknik ve tasarımdaki gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.
Garanti 2 Yıl
Ürün detaylarını keşfedin

TEKNİK BİLGİLER

Taban

Laboratuvarlarımızda yapılan uzun araştırmalar sonucunda tasarlanan tabanlar, özel kauçuk formülü sayesinde en uygun düzeyde kaymazlık ve yer tutuşu sağlar. Kullanıcı ihtiyaçları farklı olduğundan, yumuşak zeminlerde (patika türü) rahatça yürüyüş yapmanız için en uygun ürünleri tasarlamak amacıyla düzenli olarak araştırma yapıyoruz.

Doğal zeminlerde kullanılmak için tasarlandı

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız doğal zeminlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayakkabılarımızın gövdesini ve tabanını oluşturan bileşenleri yumuşak (toprak patika) ya da mineral (kayalıklı sahil) zeminlerde yapacağınız antrenmanlarınıza en iyi şekilde uyum sağlaması için seçiyor ve test ediyoruz. Ayakkabıların yollarda (asfalt) kullanılması daha hızlı aşınmalarına neden olacağından rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu ayakkabılar dağda yürüyüş antrenmanlarına uygun değildir.

Doğada yürüyüş ayakkabımın numarasını nasıl seçeceğim?

Ayakkabıları uygun doğa yürüyüşü çoraplarıyla, ayakta durarak deneyin. Gerekli görürseniz farklı model ve numaraları da deneyin. İki bölgenin rahatlığı çok önemlidir: topuğun yerleşmesi ve ayağın öne kaymaması. Deneme sırasında ayağınızı sıkmadığından emin olun. Mağazada yürümekten çekinmeyin. Ayağınızın alışması için ayakkabılarınızı doğa yürüyüşleri sırasında düzenli olarak kullanın.

Laboratuvar testleri

Aşağıdaki unsurların denetlenip onaylanması amacıyla başka laboratuvar testleri de gerçekleştirilmektedir: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya ve hızlandırılmış eskitmeye karşı dayanıklılığı.

Su geçirmezlik testi

Laboratuvar ve kullanım testlerine tabi tutulan botlar, ideal su geçirmezlik ve nefes alabilirlik sunar. Öncelikle, basınçlı suya batırılan ayakkabıların yüzeyinde baloncuk oluşup oluşmadığı test edilir. Ardından, botlar mekanik bir ayağa giydirilerek yarısına kadar suya girmiş şekilde yürüyüş simülasyonuna tabi tutulur ve içlerinin tamamen kuru kaldığı doğrulanır.

3 su geçirmezlik seviyesi

Su geçirmezlik testleri sırasında 3 seviye test edilmektedir: 2000 bükülme (yaklaşık 2 saat yürüyüş), 4000 bükülme (yaklaşık 4 saat yürüyüş) ve 8000 bükülme (yaklaşık 8 saat yürüyüş). Bu testler aracılığıyla, botun kurur kurumaz, başlangıçtaki su geçirmezlik seviyesine kavuştuğu onaylanır.
NH150 kısa gövdeli kadın ayakkabıları 2000 bükülmeye karşı dayanıklıdır.

Ayakkabılarınızın su geçirmezlik özelliğinin ömrünü nasıl uzatacaksınız?

Yılda bir kaç kez su geçirmezlik özelliğini yeniden kazandıran bir sprey uygulayarak ayakkabı yüzeyinde su birikimini ve leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ayakkabı/çorap uyumu oldukça önemli bir role sahiptir.

Doğada yürüyüş antrenmanları sırasında ayaklarda su toplamasının birçok nedeni olabilir: sürtünme, çorabın katlanması, nem, çok büyük ya da çok küçük ayakkabı numarası...
Su toplamasının önüne geçmek adına doğru ayakkabı numarasını ve doğada yürüyüş antrenmanlarına uygun bileşene sahip çorapları seçmek oldukça önemlidir.

Doğada yürüyüş çoraplarının doğru bileşeni nasıl seçilir?

Antrenman sırasında terin doğru bir şekilde dışarı atılması önemlidir: antrenman yaparken terleriz ve bu kaçınılmazdır.
Ayakkabınız nefes alabilen yapıdaysa terinizi dışarı atacaktır: ayrıca hafif ve nefes alan yapıda bir çorap seçmeniz gerekmektedir
Ayakkabınız sizi yağmurdan korumak adına su geçirmez yapıdaysa farklı bir seçim yapmanız gerekir: teri emen ve mümkün olduğunca fazla seviyede dışarı atan bir çorap kullanmalısınız.

NH300 WP ayakkabıyla uyumlu olan çoraplar hangileridir?

Bu ayakkabılar su geçirmez yapıdadır. Bu su geçirmez ayakkabının membranı nefes alabilen yapıda olsa da ayakkabının teri dışarı atma oranı gerçekten hava alabilen bir ayakkabıyla kıyaslandığında oldukça düşük seviyededir. NH100 orta boy konçlu çoraplar teri emmek için pamuk içerir ve çorabın altında yer alan havlu kumaş bileşeni ile ayağınızda oluşan teri dışarı atar.
Bu çorapların kullanımı su toplamalarını önlemek adına mükemmel çözüm sunar.

Garanti

Doğada yürüyüş ayakkabılarımız 2 yıl garantilidir. Ne vaad ediyoruz? Her doğa yürüyüşünüzde size eşlik edecek dayanıklı ürünler sunuyoruz. En sevdiğimiz ürünlerimiz giydiğinizde güzel anılar biriktirdiğiniz ve kullanım ömrünü hiç kaybetmeyecek ürünlerimizdir!

Daha Fazlası Daha Azı

BİLEŞENLER / TAVSİYELER

BİLEŞENLER
Dış taban
100.00% Bütadyen Kauçuk (BR)
Üstü
50.00% Polyester, 40.00% Poliüretan, 10.00% Geri dönüşümlü poliester
Astar ve çorap
100.00% Polyester
Bakım önerileri Her kullanımdan sonra kurutun. Islak bezle temizleyin. Açık alanda kurutun. Elde yıkayın.
Yıkama önerileri
Elde yıkayınız
Elde yıkayınız
Saklama önerisi Işık ve nemden uzak, hava alan bir yerde saklayın.
Uyarılar Dağda yürüyüş için önerilmez.

ÜSTLENDİKLERİMİZ

Ürün testi Tüm modellerimiz, kullanım esnasında karşı karşıya kalabileceğiniz koşulların aynen oluşturulduğu bir ortamda temsili kullanıcılar tarafından test edilir. Söz konusu Quechua ürünlerimizi ancak gerçek hayat koşullarında test ederek teknik ve tasarımdaki gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.
Garanti 2 Yıl

BENZER ÜRÜNLER

YORUMLARINIZ

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM