DOMYOS

Ağırlıklı atlama ipi: 2 X 80 g. çıkarılabilir

AĞIRLIKLI ATLAMA İPİ

Atlama ipi ile haftada 2-3 kez düzenli olarak antrenman yapan, ön kol ve kol kaslarını geliştirmek isteyenler için tasarlandı. AĞIRLIKLI atlama ipi kolayca her boya göre ayarlanabilir. 80 gramlık 2 çıkarılabilir ağırlık ile satılan atlama ipi kardiyo antrenmanlarınızdan kas geliştirme antrenmanlarınıza kadar uygundur.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8291238
TEKNİK BİLGİLER
İpin boyu nasıl ayarlanmalı? Sapın ucunda bulunan kapağı çıkarın. Doğru uzunluğu ayarlamak için ipin ortasına bir ayağınızla basın ve sapları yukarı doğru kaldırın. Başlangıç seviyesi için, sapları omuzlara kadar kaldırarak daha kolay egzersizlere uygun olan boyu ayarlamanız önerilir. İleri seviye egzersizler için ise sapları en alt kaburga kemiği ya da göbek deliği hizasına kadar kaldırmanız önerilir. İpin fazla kalan kısmını kesin, sapın iç kısmında toplamayın.
İp atlamanın faydaları Atlama ipi kalori yakmak, kilo vermek, incelmek ya da düz bir karına sahip olmak için oldukça etkili bir araçtır. Kolay ve vücudun her bölgesini çalıştıran bir egzersiz olarak hem dengede durmayı geliştirir hem de duruşun düzelmesine katkı sağlar. İp atlamak vücudun alt bölgesinde bulunan kasları çalıştırır. Ağırlıklar ise kol ve ön kol kaslarını güçlendirir. Doğru yapıldığında, dayanma gücünüzü de artırır.
İp atlarken kaza yaşamayın İp atlarken karnınızı içinize çekin ve karın kaslarınızı sıkın. Bel ve yan ağrılarının temel sebebi olan böbrek hasarlarını önlemek için kalçanızı sıkın. Doğru atlamak ve denge sağlamak için egzersize başlarken ipi her çevirdiğinizde iki defa atlamanız önerilir. İki defa sağ ayak, iki defa da sol ayakla dönüşümlü olarak atlayabilirsiniz. Darbe emici özelliği açısından spor ayakkabısı giymeniz tavsiye edilir.
Harcanan enerji 15 dakikalık ip atlama 30 dakikalık koşu yapmakla eş değerdir. 1 saat ip atlayarak 725 kalori yakabilirsiniz!
Ürününüzü daha etkin bir şekilde kullanmak için ücretsiz egzersiz videolarımızı keşfedin. Domyos.com adresinde, Fitness merkezlerimiz Domyos Club'larda çalışan spor eğitmenlerimizin katkıları ile hazırlanan egzersiz videolarını bulabilirsiniz.
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM