Kilitler

11 Adet Adet

Sıralama:

Kilitler

Kilitler kişisel eşyalarınızın korunması ve güvenliğiniz için kurtarıcı ürünlerin başında geliyor. Kilit modelleri tatillerden fitness, trekking ve avcılık gibi spor aktivitelerine kadar çok yönlü kullanım seçenekleri sunuyor. İç mekanlar için tasarlanan kilit tipleri spor salonu, ofis ve okul gibi kapalı ortak alanlarda eşyalarınızı dolaplarınızda güvence altına almanızı sağlıyor. Dış mekanlar için tasarlanan modeller yağmur, nem ve soğuktan kaynaklı oluşabilecek yıpranmalara karşı dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Bazı kilit modellerinde bulunan renkli PVC kaplamaları ürüne hem şık bir aksesuar görünümü verirken hem de paslanmaya karşı ekstra koruma sağlıyor.

Kilitler, anahtarlı ve şifreli kilit olarak iki farklı mekanizmadan oluşuyor. Kablolu kilitler motosiklet ve bisikletlerinizi açık alanlarda güvenle emniyete almanız için yardımcı oluyor. Ayrıca satın alabileceğiniz spiral şeklindeki kilit kablosu, tek başına kilidin yeterli olmadığı alanlarda tamamlayıcı olarak kullanılıyor. Avcılık sporu tutkunları için özel olarak geliştirilen silah tetik kilidi saklama ve taşıma sırasında silahın güvenli bir pozisyonda durmasını sağlıyor. Şifreli kilit modelleri seyahatlerinizde bavul ve sırt çantası içerisinde bulunan eşyalarınızı koruyor. Kilit fiyatları malzeme ve modele göre değişiyor. Zengin ürün çeşitliliğiyle ihtiyacınıza uygun nitelikli kilit türlerini Decathlon’da bulabilirsiniz.

Kilit Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kilit çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı özelliklerden oluşuyor. Kilit alırken öncelikle ihtiyacınız doğrultusunda uygun ürünü seçmeye dikkat etmelisiniz.

  • Kilit seçiminde ürünü nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Açık havada kullanacağınız kilitlerde hava koşullarına karşı dayanıklı, paslanmaz ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Kablolu modeller birden fazla eşyanızı bir arada güvenlik altına almanızı sağlıyor.
  • Seyahatlerinizde bavullarınız için kullanacağınız kilitlerin güvenlik aramaları için TSA özelliği olan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Açılması kolay olmayan kilitler daha fazla caydırıcı etki oluşturuyor.
  • Mekanizma kısmı kaliteli malzemeden yapılmış kilitler çabuk deforme olmuyor ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.
  • Sağlam bir kilit almak istiyorsanız metal kalitesi ve kalınlığına dikkat etmelisiniz. Kilidin eşyalarınızın güvenliğini sağlaması için kırılmaz ve kesilmez malzemeden yapılmış olması gerekiyor.
  • Şifreyi aklınızda tutmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız kolay değiştirilebilir modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Bisiklet kilidi seçerken bisikletinizin modeli ve kullanacağınız alanları göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Asmalı kilit seçiminde ise halka kısmının uzunluğunu ihtiyacınıza göre seçmelisiniz. Uzun halkalı modeller dar alanlarda ideal kullanım imkanı sunarken ayarlanabilir halkalı kilit modelleri ise her alana göre adapte edilebiliyor.

Şifreli Asma Kilit Nasıl Açılır?

Anahtarsız olarak üretilen şifreli asma kilit modelleri pratik bir kullanım sağlıyor. Üzerinde dönen millere doğru şifreyi çevirerek girdiğiniz anda kilidiniz kolayca açılıyor. Genellikle üç adet çark şeklinde dönen yapıdan oluşan kilitlerde varsayılan şifre 000 olarak belirleniyor. Kilit kısmı açık halde iken alt veya yan kısmında bulunan küçük düğmeye basılı tutarak belirlediğiniz üç basamaklı sayı ile kolayca şifre oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi çarkları tek tek çevirerek belirledikten sonra kilidi kapatıp sayıları çark üzerinde sıfırladığınızda şifreniz aktif hale geliyor. Şifreli asma kilit kullanırken başkalarının şifrenizi görmemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Şüphelendiğiniz durumlarda güvenliğiniz için şifrenizi belirli aralıklarla değiştirebilirsiniz.

Hangi Kilit Daha Güvenlidir?

Genel olarak kilitlerin güvenlik düzeyini yapıldığı materyal belirliyor. Kesilmeye ve kırılmaya dayanıklı metal malzemeler kilitleri daha güvenli hale getiriyor. Ağırlıklı olarak dışarıda kullanacağınız kilitlerin paslanmaya karşı dayanıklı olması ve su geçirmez özelliğe sahip olması gerekiyor. Böylece hem kilit sistemi kolay bozulmuyor hem de paslanmaya karşı dirençli olarak koruyuculuğunu yitirmiyor.

Kilitlerin malzeme dışında güvenlik olarak etkinliği kullanım amacınıza uygun kilidi seçmenize göre de değişiyor. Örneğin, havalimanlarında yapılan güvenlik aramalarında TSA özellikli modeller kilidinize zarar vermeden arama yapılabilmesini sağlıyor. Çalınma gibi risklere karşı pratik ve güvenli bir çözüm sunan kilitler arasından size uygun donanıma sahip modellere Decathlon kalitesiyle hemen ulaşabilirsiniz.