Futbol Antrenman Ekipmanları

47 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Futbol Kaleleri

Tüm dünyada insanların büyük ilgiyle takip ettiği ve devasa bir endüstriye dönüşen futbol ulaşılabilirliği ve toplumsal konularda yarattığı etkiyle dikkat çeken bir spordur. Özellikle çocukların spora yönelmesinde önemli bir rolü olan futbol, ulaşılabilir olma özelliğini biraz da her zaman her yerde oynanabilmesine borçludur. Futbolun zaman ve mekândan bağımsız bu yapısının temel öğelerinden biri de futbol kaleleri olarak dikkat çeker.

Futbol Kalesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Futbol kalesi, köşe vuruşu noktalarından eşit uzaklıkta yukarı doğru iki direk ve bunları birleştiren bir üst direkten oluşur. Direklerin birleşim noktalarından itibaren farklı renk ve ölçülerde file kullanılır. Futbol kalesi ölçüleri de farklı çeşitlere göre değişkenlik gösterebilir.

Oyun sırasında futbol topu yan direklerin arasındaki mesafeye çizilen çizgiyi geçerse hücum eden takım gol atmış olur. Futbolun en temel parçalarından biri olan kalelerin oyun içerisindeki işlevini bu şekilde açıklamak mümkündür. Aslında futbol kaleleri oyunun amacını ve sonucunu belirleyen en önemli unsurlardan biridir.

Futbol Kalesi Çeşitleri Nelerdir?

Hem direk hem de filelerin üretildiği materyale göre futbol kaleleri birçok farklı çeşide sahiptir. Ayrıca futbol kalesi boyutları da ürünün çeşitlendirilmesini sağlayan etkenler arasında rahatlıkla sayılabilir.

  • Profesyonel futbol kalesi 
  • Profesyonel metal futbol kalesi
  • Alüminyum seyyar antrenman tipi futbol kalesi
  • Seyyar alüminyum futbol kalesi
  • Metal halı saha futbol kalesi
  • Minyatür alüminyum futbol kalesi
  • Metal minyatür futbol kalesi

Minyatür kalelerin yanı sıra küçük futbol kalesi ve çocuk futbol kalesi çeşitleri de gruplandırma içerisinde bulunabilir. Yine futbol kaleleri, profesyonel kullanım ve antrenman programları için farklı çeşitlere sahiptir. Ek olarak antrenmanlarda kullanılan kalelerin genellikle taşınabilir özelliğe sahip olduğunu ifade etmek gerekir. 

Futbol Kalesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Futbol kalesi alırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk husus kullanım amacınızdır. Profesyonel karşılaşmalar için kale satın almak isterseniz üretim materyaline ve ölçülere dikkat etmeniz gerekir. Yine kale filelerinin satın aldığınız kaleyle uyumlu olması da futbol kalesi seçiminde göz ardı etmemeniz gereken önemli etkenler arasında yer alır.

Standart Futbol Kalesi Ölçüleri Nelerdir?

Futbol kalesi ölçüsü kale çeşitlerine göre değişir. Fakat standart futbol kalesi kaç metredir sorusunun cevabı uluslararası bir ölçüyle sabitlenmiş durumdadır. Nitekim iki direk arasındaki mesafe (futbol kalesi uzunluğu) 7.32 metre ve zeminle üst direk arasındaki mesafe de 2.44 metredir. Futbol kalesi genişliği ve ölçüsü fark etmeksizin tüm direklerin boyları eşit olmalı ve 12 cm'yi geçmemelidir.

C-529915-futbol-formalari" target="_blank">futbol forması ve futbol ayakkabısı gibi ürünler de bu alışveriş deneyiminizi tamamlamak için harika seçenekler arasında yer alır. Decathlon'un birbirinden farklı spor dallarındaki geniş ürün yelpazesi, bütçe dostu yaklaşımıyla her zaman yanınızdadır.

Çocuk Futbol Kalesi Boyutları Nelerdir?

Çocuk futbol kaleleri birden farklı boyutlarda üretilir. 90 x 70 x 48 cm boyutlarında çocuk futbol kaleleri olduğu gibi 100 x 60 x 60 cm çocuk futbol kaleleri de mevcuttur. Öte yandan bu iki boyuta oranla daha küçük çocuk futbol kaleleri de vardır. 56 x 40 x 40 cm ölçülerde ürünler buna örnek olarak gösterilebilir.

Futbol Kalesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Futbol kalesi fiyatları belirlenirken dikkate alınan ilk unsurlar, materyal kalitesi ve ölçülerdir. Kalenin üretim materyalinin kalitesi, fiyatı doğrudan etkilerken futbol kaleleri kaç metre sorusundan yola çıkılması sonucu değişen fiyatlar da kullanıcılar için birçok farklı seçenek oluşturur.

Decathlon'un internet sitesini ziyaret ederek birçok farklı futbol kalesini inceleyebilir ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca