Spor Giyim

1588 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kıyafetler

Bedensel ve zihinsel olarak dinçte olmak, sağlıklı yaşamak için düzenli spor yapmak gerekir. Yaptığınız sporun vücut üzerinde daha etkili olabilmesi için sıklığına, vücudun esnekliğine, kullanılan spor aletlerine ve tercih edilen spor kıyafetlerine bağlıdır. Özellikle spora yeni başlayanlar için hazırlanan antrenman programlarında vücudun rahat etmesi, kasların esnek olması, tenin nefes alması verimli bir performans için önemlidir.

Sporda Kıyafet Seçiminin Önemi

Spor türlerinin her biri farklı hareket, ekipman ve hazırlık gerektirir. Tercih edeceğiniz spor kıyafetinin esnek yapıda olması, terleyince kuru hissetmenizi sağlaması ve doğru ısıda kalmanıza yardımcı olan özellikler taşıması önemlidir. Spordan sonra arkadaşlarınızla beraber geçireceğiniz zamanlarda sizi rahat ve şık hissettirmesi önemli bir ayrıntıdır. Spor kıyafetleri verimli bir antrenman geçirmenizin yanı sıra moda anlayışınızı da yansıtır. Spor ve fit bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak polarlar, koşu çorapları, koşu tişörtleri, pilates tişörtü, avcılık pantolonları, kardiyo sporcu atletleri gibi parçaların doğru kombinlenmesi stilinize şıklık katar. Tercih ettiğiniz spor türüne uygun özel malzemelerden üretilen, şık tasarımlı ve profesyonel yaklaşımla hazırlanan spor kıyafetleriyle yapacağınız antrenman motivasyonunuzu da yükseltmeye yardımcı olur. Tempolu yaşantınızın içerisinde spora ayırdığınız vaktin dışında da doğru şekilde seçtiğiniz spor kıyafetleriyle her türlü ortama uyum sağlayabilirsiniz.

Spor Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Spor yaparken bedeninizin, ayaklarınız rahat olması hem sağlığınız için hem de motivasyonunuz için önemlidir. Özellikle spora başlarken ayakkabı ve çorap seçimine dikkat etmeniz gerekir. Yanlış bir ayakkabıyla yapılan spor bel ve boyun ağrılarına sebep olabilir. Basketbol çorabı, kardiyo antrenman çorabı, pilates çorabı, koşu çorabı gibi seçenekler ile yapacağınız spor türüne en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Spor kıyafetleri seçiminizde çok dar ya da çok bol kıyafetler tercih etmeniz spordaki performansınızı olumsuz etkiler. Spor kıyafetinizin çok kalın veya ince kumaştan yapılmamış olmasına da dikkat etmelisiniz. Spor yaparken tercih ettiğiniz kıyafetin, vücudunuzu daha fazla terletmesi doğru bir tercih olduğu anlamına gelmez. Önemli olan vücudunuzun doğru ısıda kalması ve kendinizi kuru hissetmenizdir. Teri emip dışarı atabilmesi, bunalmadan daha uzun süre spor yapabilmenize yardımcı olur. Amatör ya da profesyonel olarak yapılan koşu sporuna merak saldıysanız tercih ettiğiniz kategoriye uygun kıyafet seçimleri yapmanız gerekir. Hız, güç, mesafe ya da tempo şeklinde olan kategorilere göre seçeceğiniz kıyafetler koşuyu iyi hissederek tamamlamanıza yardımcı olur. Koşu tişörtleriyle yapacağınız koşu antrenmanlarında soğuktan korunurken, esnek yapıları sayesinde kolay hareket edebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile spor yaparken hem rahat hem şık olabilirsiniz. Sporunuz için özel hazırlanan kıyafetler teri dışarı atma özelliği ve ısı yalıtımıyla spor süresince doğru sıcaklıkta kalmanıza, kuru hissetmenize ve vücudunuzun nefes almasına olanak verir. %100 geri dönüştürebilir malzemeden yapılan spor kıyafetleri, doğa dostu sporseverlerin ilk tercihidir. Kapalı yüzme havuzlarında yaz kış demeden yüzenler için tercih edilecek mayonun klora dayanıklı olması, dekolte kesimlerinin hareket özgürlüğü sağlayacak şekilde tasarlanmış olması dikkat edilmesi gereken noktalardır. İleri seviye yüzücüler için vücuda tam uyum sağlayan mayolar suda daha hızlı hareket edilmesine fırsat verir. Av severler için özel hazırlanan kıyafetler dayanıklılık ve çabuk kuruma özelliği taşımalıdır. Doğada uzun süre vakit geçirilerek yapılan avlarda terletmeyen, hafif, çabuk kuruyan ve nefes alabilen bir pantolon yorulmadan yola devam etmenize yardımcı olur. Doğanın renkleriyle kolay kamuflaj olmanıza destek olan avcı montları, cep ayrıntıları ve hafif yapıları avlanırken konforlu hissetmenizi sağlar. Spor kıyafetleri, yaptığınız sporun bir parçasıdır. Spor antremanınızla bütünleşmenizde, enerjik hissetmenizde ve sağlığınızı korumanızda büyük rol oynar.