Pamuklu Eşofman Takımı

41 Adet Adet

Sıralama:

İSTEDİĞİN EŞOFMAN ALTI VE ÜSTÜNÜ SEÇ, EŞOFMAN TAKIMINI KOMBİNLE!

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Pamuklu Eşofman Takımı

Spor, sağlıklı ve zinde bir vücut için gerekli olmasının yanı sıra, kişinin ruhsal olarak da rahat ve motive halde hissetmesine yardımcı olur. Her spor dalının kendine özgü giysi, aksesuar ve ekipmanları vardır ancak, spor yapmayı hayatının rutini ve disiplini haline getirmiş herkes özellikle antrenmanlar sırasında, öncesinde ve sonrasında eşofman giyer. Esnek ve rahat yapıları, kolay kullanımı ve beden hareketlerini engellemeyen tasarımları itibariyle eşofmanlar, sporculara daha fazla özgürlük alanı sunar. Yalnızca sporcuların değil, rahatlığı ve konforu günün her anında hissetmek isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği eşofmanlar; pratik oldukları kadar sağlıklıdır da. Dolayısı ile spor amaçlı olsun ya da olmasın, eşofman alırken sağlamlığına, esnekliğine, dokusuna, mevsime ve vücuda uygunluğuna dikkat edilmelidir.

Pamuklu Eşofman Takımı

Eşofman takımının dokusu, daha rahat ve konforlu hareket etmek için son derece önemlidir. Hareket halindeyken vücut ısısı yükseldiği için daha fazla terleme meydana gelir. Eğer eşofmanın yüzeyi nefes almıyor ve bu terin hızlıca kurumasına ya da dışarı atılmasına yardımcı olmuyorsa sporcuyu rahatsız eder. Uzun süreli kullanımlarda, terlemeden kaynaklı cilt alerjileri ya da sağlık problemleri oluşabilir. Dokusunun nefes alması bakımından pamuklu eşofman takımı çok daha sağlıklı bir seçenektir. Pamuk ipliklerinin lifli dokusu hava giriş çıkışına izin verir ve böylece cildiniz nefes alır. Terin vücutta tutulmadan dışarı atılmasına yardımcı olan pamuklu eşofmanlar, vücudunuzun çok fazla ısınmasına ya da soğumasına engel olur. Pamuk, doğal bir malzeme olduğu için cilt tahrişlerine ya da alerjik durumlara yol açmaz. Doğru yıkama programı kullanıldığında pamuklu eşofmanlar uzun süre kullanılabilir.

Pamuklu Eşofman Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pamuklu eşofman takımı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, bedeninize uygunluğudur. Eşofmanınız fazla dar ya da bol olmamalı, belinizi sıkmamalı ve eğer varsa bilek lastikleri bileğinizi tam sarmalıdır. Bel kısmı dar geldiğinde hareketiniz kısıtlanır ve bol olduğunda sürekli düşeceği için konsantrasyonunuz bozulur. Bol gelen bilek lastikleri kayarak ayaklarınıza takılabilir ya da fazla sıkı olduğunda kan akışını engeller. Mevsimsel uygunluk, eşofman seçiminde diğer önemli bir noktadır. Her pamuklu kumaş dokusunun inceliği ya da kalınlığı aynı değildir. Yaz ve bahar ayları için daha gevşek dokumalı, bedeni serin tutan ve daha ince eşofmanlar tercih edilebilir. Kış aylarında ise sizi soğuktan ve rüzgârdan koruyacak, sık dokulu, kalın kumaşlar tercih etmeniz üşümenize engel olacaktır. Aynı şekilde ihtiyaca bağlı olarak kapüşonlu bir model tercih edilebilir. Pamuklu eşofman seçiminde kullanım uygunluğuna dikkat etmeniz, spor esnasında konforunuzu arttıracaktır. Eşofmanınızı koşu ya da yürüyüş için kullanacaksanız cepli ve hatta fermuarlı bir model tercih etmeniz para, anahtar gibi temel ihtiyaçlarınızı taşımanız açısından size kolaylık ve rahatlık sağlayabilir. Pilates ya da jimnastik gibi sporlar için ise daha dar kesimli, vücuda oturan, kapüşonsuz modelleri tercih edebilir ve kendinize daha fazla hareket özgürlüğü sağlayabilirsiniz. Alacağınız eşofman takımını beğenmeniz, içinde kendinizi rahat olduğu kadar güzel hissetmeniz de son derece önemlidir. Çünkü spor bir zorunluluk değil, kendi iyiliğiniz için yaptığınız bir keyif alma ve hayatı sevme biçimidir. Kullanım amacınızı ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra Decathlon’un pamuklu eşofman takımı kategorisinden kendinize en uygun takımı alabilirsiniz. Deneyim ve uzmanlıklar sonucu tasarlanmış pamuklu eşofman takımı modellerinden kedinize en uygununu bulabilir ve spor esnasında son derece rahat edebilirsiniz. Farklı modellerden kendi zevkinize özgü takımlar yaratabilir ve tüm bunlara Decathlon'un uygun fiyat avantajı ile sahip olabilirsiniz.