Erkek Eşofman Takımı

34 Adet Adet

Sıralama:

İSTEDİĞİN EŞOFMAN ALTI VE ÜSTÜNÜ SEÇ, EŞOFMAN TAKIMINI KOMBİNLE!

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Eşofman Takımı

Eşofman takımları ister günlük ister spor yaparken kullanılsın, rahat hareket etmenizi sağlar. Spor yaparken kullanacağınız eşofman takımı yaptığınız spora uygun olmalıdır. Kumaş seçimi, tasarımı, vücut yapınıza uyumu ve teknik özellikleri performansınız açısından önemlidir. Hem rahatlık sağlayan hem de üstün teknolojilerden faydalanarak tasarlanmış ürünler sporunuzun kalitesini artırır. Peki doğru eşofman seçimi nasıl yapılır?

Erkek Eşofman Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşofman takımı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok özellik vardır. Kumaş özelliği, dikiş kalitesi gibi detaylar sporunuzun elverişli olması açısından önemlidir. Eşofman seçiminde nelere dikkat etmeliyiz derseniz? İşte size dikkat edilmesi gerekenler:

Eşofman takımı seçerken ilk dikkat edilmesi gereken kumaş özelliğidir. Hava geçirgenliği sağlayan ve ter tutma özelliği bulunan kumaşlardan tasarlanmış eşofman takımları daha sağlıklıdır. Çabuk kuruyan, antistatik özellikleri bulunan kumaşlar hem rahatlık sağlar hem de performansınızı artırır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise eşofman takımının tasarımıdır. Her spor için farklı tasarımları olan eşofman takımlarını genellikle bol kesim ve rahat olanları tercih edilmelidir. Koşu, pilates, fitness, tenis gibi birbirinden farklı olan sporlara özel üretilen eşofman takımları yapacağınız hareketlere uygun tasarımları sayesinde konfor sunar.

Mevsimine uygun kumaşlardan üretilmiş eşofmanlar kullanılmalıdır. Kışın sıcak tutan, ter emici özelliği olan ve aynı zamanda ağırlık yapmayan kumaşlar seçebilirsiniz. Açık havada sporu seviyorsanız mevsime göre su geçirmeyen kumaşları da tercih edebilirsiniz. Yazın ise vücudunuzun nefes almasını sağlayan ve hafif kumaşlardan üretilmiş erkek eşofman takımı giyebilirsiniz.

Alacağınız eşofman takımı vücut yapınıza ve bedeninize uygun olmalıdır. Bedeninizden küçük ya da büyük eşofman takımları spor esnasında rahatsızlık hissetmenize neden olur. Üst ve alt bedeniniz ayrı özelliklere sahipse, farklı erkek eşofman üstü ve erkek eşofman altı seçebilir, kendi takımınızı yapabilirsiniz.

Antrenman Tipine Göre Erkek Eşofman Altı ve Eşofman Üstü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

pilates gibi az ekipmanla ve kendi vücut ağırlığınızla yaptığınız sporlarda vücudunuza oturan ve terletmeyen eşofman takımları seçmelisiniz. Üst kısmı bol ve bileğe doğru dar gelen modeller hareketlerinizi daha rahat yapmanızı sağlar. Aynı zamanda erkek eşofman üstü olarak yine dar kalıp ve ter tutma özelliği bulunan üstler tercih edebilirsiniz.

Koşu, yürüyüş gibi açık havada yapacağınız sporlarda eşofman seçimi mevsime göre değişir. Soğuk havada yapacağınız spor için vücut sıcaklığınızı koruyacak eşofman takımları kullanabilirsiniz. Ilık ve sıcak havalarda ise teri vücudunuzdan uzaklaştıracak ve güneş ışınlarına karşı koruyacak takımlar giyebilirsiniz. Yine dar kalıp eşofman altı yürüme ve koşu esnasında sürtünmeyi engeller. Dar paça adım atarken takılmamanızı sağlar ve konfor sunar. “Flat-lock” adı verilen dikiş teknolojisi ve yapıştırma dikiş tekniğiyle üretilen eşofmanlar sürtünmeyi önlediği için tercih edilmelidir.

Doğa yürüyüşü, tırmanma, bisiklet sürme gibi outdoor tarzında bir spor yapacaksanız, rüzgara karşı koruyacak kumaşlardan üretilmiş ürünler seçebilirsiniz. Kapüşonlu üstler ve cepli eşofman altları idealdir. Daha bol ve hareket imkanı sağlayan modeller tercih edebilirsiniz. Yine fonksiyonel özellikleri bulunan kumaşlardan tasarlanmış ürünler performansınızı maksimuma çıkarır.

Decathlon'un birbirinden şık ve kullanışlı eşofman takımlarına göz atabilir, aradığınız özelliklere sahip ürünleri kolayca bulabilirsiniz.