Kadın Eşofman Takımı

17 Adet Adet

Sıralama:

İSTEDİĞİN EŞOFMAN ALTI VE ÜSTÜNÜ SEÇ, EŞOFMAN TAKIMINI KOMBİNLE!

Eşofman Takımı

Spor giyimin en sevilen parçalarından olan eşofman takımları, hem aktivite esnasında hem de günlük hayatta rahat giyinmeyi sevenlerin favorisidir. Birbirinden şık, konforlu ve kaliteli eşofman üstü ve eşofman altı modelleriyle maksimum hareket özgürlüğü elde etmek kolaylaşır ve performans artar. Erkeklere ve kadınlara özel onlarca alternatif içeren en iyi eşofman takımı modellerine hem mevsim hem de spor dalı gözetilerek karar verilebilir. Erkek eşofman takımı alışverişinde yüksek kalite kumaştan üretilen, hafif ve dayanıklı erkek eşofman altı ve erkek eşofman üstü modelleri öne çıkarken, bayan eşofman takımı modelleri esnek ve estetik seçeneklerle öne çıkar. Kadınların hayatında olmazsa olmaz olan, fitness, pilates, koşu ya da yürüyüşlerin vazgeçilmezi eşofmanlar, doğru seçildiklerinde uzun süre keyifle kullanılabilir. Peki iyi bir bayan eşofman takımında olması gereken özellikler nelerdir? Eşofman alırken mutlaka nelere dikkat etmelisiniz?

Kadın Eşofman Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadın eşofman takımı seçiminde ilk olarak kumaş yapısına dikkat etmek gerekir. Spor ya da yürüyüşte konfor için yumuşak dokulu, hafif ve esnek kumaşlı eşofman takımları seçilmelidir. Yazlık eşofman takımı seçiminde ince ve nefes alan kumaşlardan tercih ederek rahatsızlık veren ıslaklık sorununun önüne geçilebilir. Kışlık eşofmanlar ise açık hava etkinliklerinde giyilebilen, ısı yalıtımlı ve ideal bir sıcaklık veren modeller arasından seçilmelidir. Egzersiz esnasında vücudu sıkmayan, bol kesimli eşofmanlar tercih edilmeli, hareket etmeyi zorlaştıran dar eşofman modellerinden uzak durulmalıdır. En rahat kadın eşofman modelleri için yoğunluklu olarak pamuk iplikten üretilmiş modeller tercih edilebilir. Esnek kumaşlar ise en zorlu hareketlerde bile kolaylık ve konfor sağlar. Kullanım amacına en uygun eşofman modeline karar verebilmek adına farklı eşofman modellerinden deneyebilir, rahatlık ve mevsim gibi kriterleri göz önünde bulundurarak sizin için en doğru eşofman takımında karar kılabilirsiniz.

Spora Göre Kadın Eşofman Üstü ve Eşofman Altı Tercihinde Hangi Kriterler Düşünülmelidir?

Kadın eşofman takımı seçiminde en önemli kriterlerden biri de kullanım amacıdır. Günlük olarak evde ya da sokakta giyilebilen modellerin yanı sıra, amatör ya da profesyonel olarak spor yaparken tercih edilen daha teknik özelliklerle tasarlanmış eşofman modelleri de vardır. Günlük kullanımda kapüşonlu ya da kapüşonsuz bayan eşofman üstü modellerinden tercih edilebilir. Fermuarlı, yüksek yaka ya da bisiklet yaka şeklinde olabilen bu eşofman üstleri renk alternatifleri ve şık görünümleri ile öne çıkar. Bayan eşofman altı modellerinde ise bilekten lastikli ya da bol paça modellerin yanı sıra, belden bağlamalı, cepli, dar ya da bol kesim eşofmanlardan satın alınabilir. Spor aktivitesine uygun eşofman seçiminde dayanıklı kumaşları ve rahat kesimleri tercih etmek gerekir. Kadınların ağırlıklı olarak yaptıkları fitness ve pilates egzersizlerinde mutlaka hareket özgürlüğü sağlayan esnek modellerden almak gerekir. Salon sporları için belde sıkma kordonu olan, slim kesimli rahat eşofman altı modelleri oldukça uygundur. Esnemeye dayalı pilateste kalın ve esnek olmayan modellerden uzak durmak gerekir. Eğer koşu gibi outdoor bir spor dalına uygun bir eşofman aranıyorsa, açık havada ısı yalıtımı sağlayan, aşınmaya dayanıklı ve konforlu çeşitlere göz atılabilir. Yaz sporlarında ise hava alan bileşenlere sahip kumaşlardan üretilen eşofmanlar kuru kalmayı kolaylaştırır. Bu kriterleri esas alarak çıktığınız eşofman takımı alışverişinde farklı modelleri deneyerek içinde en rahat ettiğiniz modeli bulabilir, uzun yıllar keyifli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Aradığınız şık, konforlu ve dayanıklı bayan eşofman takımı için Decathlon'a uğrayabilir, en kaliteli eşofman modellerine birbirinden uygun fırsatlarsa sahip olabilirsiniz.