Çalışma İstasyonu

4 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Ağırlık İstasyonları

Spor ve egzersiz, günümüz modern insanının en önemli aktivitelerinden bir tanesidir. Vücut geliştirme sporu da son dönemlerin revaçta olan spor kollarındandır. Özellikle ofis çalışanları, gün içinde yaşadıkları hareketsizliği telafi etmek amacıyla spora yoğun ilgi gösterir. Gelişen teknoloji ve artan malzeme dayanımı ile günümüzde son derece kullanışlı ve uzun ömürlü ağırlık istasyonları üretilir durumdadır. Kalp ve dolaşım sistemi sağlığı için önemli bir görevi bulunan ağırlık çalışmanın, insan sağlığına olumlu etkisi şüphesiz ki çok önemlidir. Düzenli olarak haftanın 3 günü ağırlık çalışması yapan bir kişinin, yapmayan bir kişiye göre daha sağlıklı olduğu araştırmalarla sabitlenmiştir. Ayrıca, düzenli ve dinamik ağırlık çalışmalarının insan sağlığına sağladığı en önemli özelliklerden bir tanesi maksimum oksijen kullanma kapasitesinin artmasıdır. Bununla beraber düzenli çalışmalar sonucunda kalp dakika ritmi de olumlu yönde bir artış gösterir.

Hangi Ağırlık İstasyonları Hangi Bölgelerimizi Çalıştırır?

900 çalışma istasyonu son derece ergonomiktir. Çok az yer kaplar. Ev kullanımı için oldukça idealdir. Kendi vücut ağırlığınızla çok sayıda hareket olanağı size sunar. Bunlardan bazıları barfiks, dips, abs ve diz çekmedir. Bu sayede son derece sağlıklı ve şık bir görünüm elde edersiniz. Vücudunuzun tamamının çalışmasına hitap eder. Özellikle güçlü kol kaslarına, çok kısa sürede ulaşmanıza olanak sağlar. Oldukça işlevli yapısıyla karın kaslarınızın da oluşmasına yardımcı olur. Doğru teknikler kullanılarak, paralel barlar kol kası yapmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Dirseklerin dışa doğru kilitli ve ayakların yerden kesildiği şekilde yapılan hareketler, size etkili sonuçlar verir. Bunu yaparken dirsekleriniz ile bar arasındaki açının 90 derece olmasına önem ve özen göstermelisiniz. Triceps ve biceps kaslarınızın hızlı ve etkili bir biçimde gelişmesini sağlar. Doğru teknikler ve beslenme yöntemiyle, kısa sürede değişimi siz de fark edersiniz. Vücut ağırlığınızı kullanarak yapacağınız için kontrolün sürekli sizde olmasını sağlar.

Dambıl Standında Yapılabilecek Egzersizler Nelerdir?

900 dambıl standı, resmen tek kişilik dev kadro! Bu ağırlık istasyonu ile sırttan göğse, omuzdan bacağa kadar pek çok bölgenizi etkili bir şekilde çalıştırırsınız. Kolay ve verimli bir şekilde squat çalışmanıza ve son derece güçlü bacak kaslarına kavuşmanızı olanaklaştırır. Bununla beraber bu dambıl standı ile oldukça rahat bir şekilde bench press de çalışırsınız. Bu sayede göğüs kaslarınızı da çalıştırırsınız. Vücudumuzun önemli kas gruplarından olan sırt grubunu da bu dambıl standı aracılığıyla çalıştırmanız mümkün. Lat pulldown hareketi ile güçlü sırt kasları artık hayal değil. Bar ve plaka ağırlıklar ile beraber kullanıma uygundur. Sadece tek bir ürün ile oldukça kompleks hareketler bütününü size sunar. Ergonomik tasarımı ve güvenlikli yanı ile tüm hareketlerinizde önce sağlığınızı düşünür. Home Gym Compact kas geliştirme istasyonu ile evinizin belirli bir köşesini spor salonuna dönüştürürsünüz. En rahat şekilde antrenman yapmanız için tasarlanmış olan bu ağırlık istasyonu, size günün her saatinde spor olanağı sunar. Sessiz makara sistemi sayesinde hiçbir çevresel gürültü oluşturmaz. Spor salonu antrenmanlarında yapabileceğiniz en temel 25 hareketi kolaylıkla yapmanıza olanak sunar. Butterfly ve chester ile göğüs kaslarınızı geliştirmenizi sağlar. Leg extension, bacak kaslarınızı etkili bir şekilde çalıştırır. Crunch hareketini yapabilir ve mide kaslarınızı sıkılaştırır. Knee raises ve stepper hareketlerini yaparak, daha güçlü bacak ve karın kaslarına sahip olmanızı sağlar. Sırt ve kol kaslarınızı da çalıştıracak büyük olanaklara sahiptir. Opsiyonel parçalarını kolaylıkla ilave edip, hareket alanınızı daha da genişletme olanağını size sunar. Kontrollü ağırlık seti ile her zaman güvende olmanızı sağlar.