Çocuk Boneleri ve Tıkaçlar

22 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çocuk Boneleri

Yüzerken saçın suya düşmesini önlemek amacıyla kullanılan boneler, özellikle havuz temizliğinin sürdürülebilir olmasında oldukça etkilidir. Bone, yüzerken yüksek performans elde etmek amacıyla da kullanılır. Suda hareket halindeyken saçların yüze düşmesini önler ve yüzücüye geniş bir görüş açısı sağlar. Yetişkinler ve çocuklara özel olarak tasarlanan bonelerin üretiminde en sık kullanılan malzemeler silikon ya da kumaştır. Günlük kullanımda tercih edilebilecek standart modellerin yanı sıra yüzücü çocuklar için özel olarak üretilen bone çeşitleri de vardır. Peki dayanıklı, rahat ve estetik bir çocuk yüzücü bonesi seçimi adına nelere dikkat etmek gerekir? En iyi çocuk bone modelleri nelerdir?

Çocuklar İçin Yüzücü Bonesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

üretildiği malzemedir. Günümüzde, eskiden kullanılan lateks bonelerin yerini çok daha kullanışlı ve dayanıklı olmaları nedeniyle silikon ve kumaş boneler almıştır. Silikon bone, silikon kaplamalı bileşeni sayesinde su sıçramalarına karşı koruma sağlar. Giyip çıkarması son derece kolaydır. Genişleyebilen yapısı sayesinde farklı bedenlere rahatlıkla uyum sağlar. Silikon bone, mükemmel kavrama sunması nedeniyle antrenmanlar sırasında kaymaz ve kullanıcısına konfor sağlar. Silikon çocuk bonesi önemli yarışlarda güvenle tercih edilebilir. Başlangıç seviyesindeki yüzücüler için tasarlanan kumaş bone ise oldukça hafif bir malzemeden üretilmiştir. Giyip çıkarması kolay ve rahat bir bone çeşididir. Saçları çekmez ve farklı beden seçeneklerine sahiptir. Yüzmenin yanı sıra Thalasso antrenmanı için de uygun olan kumaş bone, daha az sıcak tutması nedeniyle su jimnastiği yapanlar tarafından da tercih edilebilir. Bir diğer bone çeşidi ise silikon kaplamalı kumaş yüzücü bonesidir. Silikon kaplamalı bileşeni sayesinde saçları çekmez ve kolaylıkla giyip çıkarılabilir. Yüksek kavrama sunan silikon kaplamalı boneler su sıçramasına karşı da koruma sağlar. Çocuk bonesi, kullanım alanına göre bu modeller içerisinden seçilebilir. Yüzmeye yeni başlayanlar ve su jimnastiği yapanlar kumaş bone modellerini tercih edebilir. Kullanımı son derece kolay olan bu bone çeşitleri, kumaş olmaları nedeniyle saçların ıslanmasını önlemez. Silikon ve silikon kaplama yüzücü boneleri ise profesyonel yüzücüler tarafından yüzme müsabakalarında veya tempolu antrenmanlarda tercih edilebilir. Bu bone çeşitleri kavrama seviyeleri, sağlam olmaları, su geçirmez ve su sıçratmasına karşı koruma sağlayan yapılarıyla favori modeller içerisindedir.

Havuzda ve Denizde Burun ve Kulak Tıkacı Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Havuzda ve denizde yüzerken yüksek performans elde etmek amacıyla çeşitli aksesuarlar kullanılabilir. Bu işlevsel aksesuarlardan biri de burun tıkacıdır. Burun tıkaçları yüzmeye yeni başlayanlar tarafından burunlarına su kaçmasını önlemek amacıyla kullanılabilir. Burun tıkacı burun koruması arayan yüzücüler için de idealdir. Lateks kaplaması ile son derece rahat bir kullanım sunan ürün, havuzda ya da denizde düzenli olarak yüzme antrenmanı yapan kişilerin verimini artırır. Burun tıkacı burnu iyi şekilde kavrar ve paslanmaz esnek burun kemeriyle rahatlıkla ayarlanabilir. Lateks dış yüzey ise suda uzun süre yıpranmadan kullanılabilmesini sağlar. Şekillendirilebilir malzemeden üretilen ya da ipli şekilde kullanılabilen kulak tıkaçları, kulağında sorun olan kişiler için etkili bir seçenektir. Kulak kanalını ve girişini koruyan kulak tıkacı, kulakları hassas olan yüzücüler tarafından tercih edilir. Kulak tıkaçları ipli ya da ipsiz olarak kullanılabilir. Silikon malzemeden üretilen kulak tıkaçları özellikle bone ile birlikte kullanıldıklarında oldukça etkilidirler. Kulak ve burun tıkacıyla çok daha uzun süre keyifli yüzülebilir. Bunun yanı sıra, müsabakalarda yarışan yüzücüler kulak ve burun tıkacı kullanarak tatsız durumların önüne geçebilir.