Bikini Alt

28 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bikini Alt

Profesyonel veya amatör olarak fark etmez, havuz veya denizde yüzmeden önce uygun bikini altı seçmek oldukça önemlidir. İçinde kendinizi tamamen rahat hissedeceğiniz ve herhangi bir endişe taşımayacağınız bikini altı ile rahat rahat yüzerek yüzme performansınızı yükseltebilir ve bir yandan da şık bir görünüm elde edebilirsiniz.Yüzerken hem rahat olmanız hem de estetik bir kombin yapabilmeniz için bikini altı seçiminizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Bayan Bikini Altı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bayan bikini altı seçiminde kişinin ihtiyaçlarının ve zevklerinin yanı sıra vücut yapısı da oldukça önemlidir. Kısa boylu kişilerin bacak oyuğu fazla olan modellere yönelmesi boylarını çok daha uzun gösterir. Desen olarak ise dikey çizgili olan bikini altları da dilerseniz daha uzun görünmenize yardımcı olur. İple bağlamalı bikini altları da genellikle kısa boylu kişiler tarafından bu amaçla tercih edilebilecek bikini altı modelleri arasında yer alır. Eğer vücudunuzun alt kısmı üstünden daha genişse, bikini altınızı koyu renkli veya desensiz olarak seçebilirsiniz. Dar bir kalçanız varsa size en uygun bikini altı kalın kenarlı ama düşük belli olan bikini altları olur. Bu özellikleri aklınızda bulundurarak vücut yapınıza uygun ve sizi fit gösteren bir bikini altı seçerek hayalinizdeki görünümü elde edebilirsiniz. Bayan bikini altı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de bikini altını hangi amaçla giyeceğinizdir. Güneşlenmek için giyecekseniz olabildiğince az iz yapan modellere yönelmeniz gerekirken daha çok spor niyetine yüzmek için giyecekseniz ise size maksimum konfor sağlayacak, sportif modellere yönelmelisiniz.

Spora Göre Bikini Altı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Her spor için sporcuların ihtiyaç duyduğu ekipman ve kıyafetler farklılık gösterdiği gibi bikini altı seçiminde sizin için en uygun model de spordan spora göre farklılık gösterir. Sörf yapmak veya sörf antrenmanı yapmak için bikini altı seçerken dalgalara karşı büyük bir kavrama sağlayan modellere yönelmek gerekir. Elastik yan kısımlar, sörf sırasında karşılaşılan dalgalarda bikini altının kaymasının önüne geçer. Bunun yanı sıra daha büyük dalgalarla mücadele ederken ve özellikle antrenman yaparken kalça ve üst bölümünüzü tamamen kapatan şort kesimli bikini altı modellerine yönelebilirsiniz. Sörf yapan sporcular için üretilen bikini altları sporcunun profesyonellik seviyesine ve dalgaların boyuna göre üretildiğinden sörfe özel modellere bakmalısınız. Yüzme sporuyla ilgilenen kişilerin bikini altı seçerken en çok önem vermesi gereken konulardan bir tanesi de bikinin mutlaka klora dayanıklı olmasıdır. Aksi takdirde özellikle sık sık yüzmeniz dahilinde kısa zamanda bikininiz yıpranır ve kullanılmaz hale gelir. Ayrıca seçeceğiniz bikini altının rahatınız için yeterli esneklik seviyesinde olmasına da dikkat etmelisiniz. 

Şort Kesim Bikini Altı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Genellikle sporcuların tercih ettiği şort kesim bikini altları, konforlu yapıları ve rahatlıklarıyla öne çıkan modeller arasında bulunur. Kalçaları ve göbeği tamamen kapatan bu bikini altları spor sırasında sporcuya geniş bir hareket kabiliyeti sağlar. Özellikle büyük dalgalarla mücadele eden ya da zorlu hareketleri ve atlamaları deneyen sporcular için şort kesim bikini altı modelleri kurtarıcıdır. Bazı modellerde bulunan sıkma ipi de kayma ihtimalini neredeyse ortadan kaldırarak sporcuya kusursuz bir destek yaratır. Ayrıca teknik avantajlarının yanı sıra şort kesim bikiniler toparlayıcı bir yapıya sahip oldukları için vücudunuzun daha estetik görünmesine yardımcı olur. Decathlon'un birbirinden farklı desen ve renklere sahip bikini alt modellerini inceleyerek size en uygun olanını seçebilir ve keyifli bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz.