Bikini Üstler

25 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bikini Üst

Bikini üstleri son yıllarda giderek artan desen ve model seçenekleriyle kadınlara geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunuyor. Hem spor yaparken hem de güneşlenirken kadınların konforu ve şıklığı için tercih edilen bikini üstlerini vücut tipinize göre seçmeniz gerekiyor. Ayrıca bikini üstünün malzeme kalitesi de şıklığı kadar önemli oluyor. Kaliteli kumaşlarla üretilmiş olan bikini üstleri deniz tuzu ve klor gibi maddelere karşı çok daha dayanıklı olduğu için size uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

Bayan bikini üstü seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Bayan bikini üstü seçerken ilk olarak vücut tipinize uygun modeller seçmeye özen göstermelisiniz. Küçük göğüslü kadınların bikini üstü seçimini destekli bikinilerden yana kullanması doğru tercih oluyor. Bunun yanı sıra küçük göğüslü kadınlar için fırfırlı ya da yaka detaylı bikini üstleri de uygun alternatifler arasında yer alıyor. Büyük göğüslere sahip olan kadınların ise fazla dekolteli bikini üstleri yerine göğsü saran modellere yönelmesi gerekiyor. Straplez bikini üstü modelleri göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesine sebep olurken, bu bikini tipiyle yüzme sırasında çeşitli zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunun yerine göğüs kısmı balenli bir modeli tercih edebilirsiniz. İnce askılı yerine kalın askılı bir bikini üstü kullanarak da hem daha toparlayıcı bir görünüme hem de kullanım kolaylığına kavuşabilirsiniz. Bikini üstü seçerken beden de oldukça önemli oluyor. Bikini seçiminizi yaparken alt bedeni ile üst bedeni farklı olarak satın alabilirsiniz. Vücut proporsiyonunuza uygun olarak farklı bedendeki üst ve alt modelleri kombin haline getirebilirsiniz. Alt kısmınız üstünüzden daha inceyse bikini altınızı bikini üstünüzden bir beden daha küçük alabilir veya vücut tipinize göre tersini uygulayabilirsiniz.

Halter bikini üstü kullanmanın avantajları nelerdir?

Halter bikini üstleri önceleri herkes tarafından tercih edilmiyor ve sadece sporcuların kullandığı bikiniler olarak biliniyor olsa da son yıllarda farklı desen ve renklerde seçeneklerinin yaygınlaşmasıyla artık plaj şıklığına önem verenlerin ilgisini daha çok çekiyor. Büstiyeri anımsatan ve boyundan bağlı olan halter bikini üstleri, yüksek konfor ve vücut desteği sağlıyor. Halter bikini üstlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de göğüsleri daha derli toplu göstermesi oluyor. Her vücut tipine ve farklı göğüs ölçülerine kolayca uyum sağlayabilen halter bikini üstleri yüzme ya da sörf sırasında bikinin açılması ya da kopması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Halter bikini üstleri sayesinde hem trend bir görünüme kavuşabilir, hem de konforlu bir şekilde sporunuzu yaparak geniş hareket alanına sahip olabilirsiniz. Pek çok bikini üstü alternatifini Decathlon'da bulabilir, zevkinize, yüzme seviyenize ve vücut tipinize göre dilediğinizi kolayca seçebilirsiniz.

Spora göre bikini üstü seçimi nasıl olmalıdır?

Eğer bikiniyi denizde kısa süreli serinleyerek bir süre yüzmek için değil de profesyonel yüzme antrenmanları yapmak için tercih ediyorsanız rahatlığı ön planda tutmalısınız. Özellikle ipli bikini üstleri, yoğun tempolu antrenmanlarda çözülebileceği için yüzücülere biraz zorluk çıkartabiliyor. Bu yüzden bağlanan değil de, giyilen bikini üstlerini tercih etmek gerekiyor. Yüzücü olarak bikini üstü seçecekseniz ve havuz yerine denizde çalışacaksanız bir metreye kadar olan dalgalarda dahi kavrama sağlayan, daha kapalı modellere yönelebilirsiniz. Sörf yaparken giymek için bikini üstü arıyorsanız sizin için en uygun modellerden bir tanesi sırttan fermuarlı bikini üstleri oluyor. Bu bikini üstleri dalgalarla boğuşurken mükemmel bir kavrama sağlayarak size en rahat şekilde sporunuzu yapmanız için rahatlık sağlıyor. Başka bir seçenek olarak sırtı geniş dekolteli modellere yönelerek de daha fazla hareket kabiliyeti kazanabilirsiniz.