Pilates Çorabı

10 Adet Adet

Sıralama:

Kaymaz Çoraplar

Pilates ve yoga yaparken rahatlık ve denge yakalamak için kullanabileceğiniz kaymaz taban çorap modelleri Decathlon'un geniş ürün yelpazesinde sizi bekliyor. Zihin ve beden arasında dengeli bir bağlantı kurma ortak noktasında buluşan bu iki disiplinde, sert yapıları sebebiyle hareketlerinizi kısıtladığı için ayakkabı kullanılmıyor. Yoga pilates çorabı her zeminde sağlam bir duruş sağlayarak performansınızı üst düzeye taşımanıza yardımcı oluyor. Decathlon kaymaz çorap modelleri sadece spor yaparken değil, günlük kullanımda da size konfor sunuyor.

Pilates Çorabı Ne İşe Yarar?

Pilates yaparken hareketlerin doğru uygulanabilmesi için ayağın yerden kuvvetli bir destek alabilmesi gerekiyor. Çıplak ayak veya normal çoraplar ile pilates yaparken terleme ve zeminde kayma gibi riskler yüksek konsantrasyon gerektiren hareketlere odaklanmanızı engelleyebiliyor. Pilates için özel olarak üretilen kaymaz tabanlı çorap dengenizi kaybetme riskini en aza indiriyor. Pilates çorabı aynı zamanda ayak bileğiniz için destek oluşturarak dengeli duruşun yanı sıra hareketleri daha güvenli yapmanıza yardımcı oluyor.

Spor salonlarında vücut ısı dengesini sağlamak için ortam sıcaklığı düşük tutuluyor. Pilates çorapları ortama ya da mevsime bağlı olarak soğuk almamanız için de size koruma sağlıyor. Kaydırmaz pilates çorabı ile spor anlarınız çok daha rahat ve keyifli hale geliyor.

Pilates Çorabı Özellikleri Nelerdir?

Pilates çorapları farklı uzunluklardan oluşuyor. Babet şeklinde ve bilekte olan modellerin yanı sıra tayt veya şortlarla tercih edilen uzun pilates çorabı da seçenekler arasında yer alıyor.

  • Pilates çorapları bilek ve lastik kısımları ayağı sıkmayan esnek malzemeden yapılıyor. Boğaz kısmı rahat olduğu için ayağınızı hiçbir şekilde sıkmaz ve rahat bir şekilde yaptığınız pilates hareketlerine odaklanabilirsiniz.
  • Kaymaz pilates çorabı ile tabanda sağlanan destek ayak anatomisine göre tasarlanıyor ve silikon malzemeden yapılıyor.
  • Nefes alabilir özelliğe sahip olması nedeniyle ayağınızın kuru kalmasını ve böylelikle terleseniz bile rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlıyor.
  • Aynı zamanda fileli ve geçirgen yapıya sahip olan pilates çorapları ayağınızı terletmeyeceği gibi kötü kokuların da önüne geçerek ayak sağlığınızı koruyor.
  • Pilates için yapılan çoraplar ayağınızın tam şeklini alabilmesi için özel bir dikiş sistemiyle üretiliyor.
  • Sağlam malzemeden üretilen pilates çorapları dayanıklılığı ile uzun süreli kullanım avantajı sunuyor.
  • Bazı modellerin iç kısmında bulunan ekstra silikon desteği ayağınızda rahat ve güvenli bir kalıp oluşturuyor.
  • Pamuk ağırlıklı kumaştan üretilen çoraplar hafif yapılarıyla ayağınızda yokmuş hissi veriyor.

Decathlon erkek spor çorapları ya da kadın spor çorapları içerisinde pilates için özel üretilen çorap modellerini avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Yoga Çorabı Nasıl Seçilir?

Yoga çorabı seçerken malzeme kalitesi dikkat etmeniz gereken detayların başında geliyor. Sporcular için tasarlanan tüm malzemelerde olduğu gibi yoga yaparken kullanacağınız çorapların nem tutmayan ve terletmeyen kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Yaz mevsimi için fileli modelleri kış mevsimi için pamuklu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yoga çoraplarının kan dolaşımını engellemesi açısından bilek kısmının fazla sıkı olmaması gerekiyor. Bu sebeple yoga çorabını ayak ölçünüze uygun seçmelisiniz.

Taban kısmında kullanılan kaydırmaz yapının silikon olması ayağınızı rahatsız etmiyor, uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Tabandaki basıya karşılık esneyen, kolay deforme olmayan ve dayanıklı bir malzeme olan silikon kullanılan kaymaz yoga çorabı ile daha güvenli yoga yapabilirsiniz. Kaydırmaz yoga çorabı seçiminde renk ve model olarak kıyafetinizi tamamlayan ürünler seçerek şık görünümünüzü de göz önünde bulundurabilirsiniz. Siz de yoga ve pilates çorabı satın almak için Decathlon ürünlerini inceleyebilir, en beğendiğiniz modelleri sipariş verebilirsiniz.