Çantalar

141 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Erkek Çantalar

Sırt çantaları, onlarca farklı çanta türünü içerisinde barındıran bir ürün grubudur. Günlük kullanımda, seyahatlerimizde, spor yaparken, okula giderken, kamp yaparken, bilgisayar, tablet gibi özel eşyalarımızı taşırken farklı amaçlar için üretilir. Sırt çantası türleri deyince kendi içerisinde sayısız kategoriyi barındırdığından bahsedebiliriz. Bunlar arasında spor çanta modelleri en fazla detayları içerisinde barındıran türlerdir. Erkek çantalar, kadınlar için tasarlanan sırt çantalarına göre, renk alternatifleri, boyutlar açısından farklılıklar gösterir. Spor çanta modellerini tanımlayabilmek için 'hangi spor?' sorusunu yanıtlamamız gerekir. Birçok spor branşı için farklı ihtiyaçlar söz konusu olduğu için spor çanta modelleri de buna göre farklılık gösterir. Örneğin tenis oyuncularının sırt çantasından beklentileri ile dansçılar veya kamp yapanlar için tasarlanmış çantaların özellikleri birbirinden çok farklıdır.

Tenis Çantaları ile Kortlarda Yalnız Değilsiniz!

Tenisçiler ya da raket sporları ile ilgilenen bireylerin ihtiyaçları için tasarlanan sırt çantalarının raket başta olmak çeşitli ekipmanları taşımaya uygun olması gerekir. Tenis ve benzeri raket sporlarının temel ekipmanları olan raketleri güvenle taşıyabilmesine elverişli olmalıdır. Hatta tenis çantaları, tenisçinin seviyesine göre bile farklılık gösterir. Profesyonel tenis sırt çantaları, daha fazla sayıda raket taşımaya elverişli olmalıdır. Sadece raket değil, tenisçilerin yedek kıyafetleri, ayakkabılar, toplar, havlular, yiyecek, içecekler için ayrı bölmelere ihtiyacı vardır. Çok sayıda göze sahip olmasının yanı sıra doğayla iç içe bir spor olduğu için yağışlı havalara uygun kumaş türünden yapılması gerekir. Tenisçilerin yükleri de ağır olduğu için dayanıklılık da ön planda tutulur. Fazla sayıda ekipman ve malzemeye sahip olduğu için tenis çantaları diğer spor sırt çantalara göre daha büyük olmasında fayda vardır. Büyük ve ağır yüklere uygun çantalar olduğu için taşıma kolaylığı, vücut ergonomisine uygunluk, aranan özellikler arasında listenin başında yer alır.

Kamp Çantaları: Dünyanızı Sırtınızda Taşıyın!

Sırt çantaları arasında en fazla fonksiyona ihtiyaç duyulan türler kamp çantalarıdır. Yaşamlarını sürdürebilmek için gerekli olan tüm ekipmanları sırtında taşımak durumunda olan kampçıların, doğaya karşı mücadelelerinde tek destekçileri çantalarıdır. Kamp sırt çanları, uyku tulumu, çadır hatta ocak gibi hacimli eşyaların sığabilmesi için gözlerin sayısı da kadar farklı boyutlarda gözlere sahiptir. Yine günlük ihtiyaçları karşılayan her an ihtiyacınız olabilecek çakı, çakmak, harita, gözlük gibi ekipmanları taşıyabilecek cepler, kamp çantalarının olmazsa olmazlarındandır. Kampçıların dünyalarını yanında taşımalarına yardımcı olacağı için kolay taşınabilir olması ve dayanıklılık da liste başı taleplerdendir. Uzun süreler sırtta taşımaya uygun olacak şekilde vücut ergonomisine uygun, ağırlığı bütün bedene eşit dağıtan, ayarlanabilir askıları ve kemerleri bulunan çantalardır. Bu sayede kamp çantaları, sırt ve bel bölümü, kişiye göre ayarlanabilir özelliklerde olmalıdır. Kamp sırt çantalarının diğer sırt çantalarına göre daha ağır çantalar olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Salon Sporlarında Sırt Çantaları

Fitness ve kardiyo çantaları da hacimli ve çok gözlü çantalardır. Spor kıyafetleri ve fitness aksesuarlarını taşımaya uygun en az 3-4 bölmeli çantalar olmalıdır. Spor salonlarında kullanıldığı için büyük olmasa bile hacimli çantalara ihtiyaç vardır. Genel spor sırt çantaları ise ortalama sporcuların ihtiyacına göre tasarlanmıştır. Bölme sayısının fazla olması büyük bir avantajdır. Dayanıklılık ve su geçirmezlik, kolay taşınabilirlik, omuz askılarının vücudumuza en az zarar verecek şekilde tasarlanmış olması, aranan en önemli özelliklerdir.

Her Spora Uygun Sırt Çantası Modelleri

Neredeyse her spor branşına uygun olacak geliştirilmiş spor çantaları vardır. Yüzücüler için sırt çantası, kaykaycılar için sırt çantaları, dağcılar için sırt çantaları gibi farklı spor branşlarına uygun çantalar tasarlanmıştır. Bu sırt çantası modellerinin her biri, sporcuların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklılaştırılmıştır. Kendilerine has fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra her bir sırt çantası modeli, dayanıklılık, taşıma kolaylığı, ergonomiklik gibi ortak özellikler bulunur.