Çocuk Yelkenli Kıyafetleri Ve Ekipmanları

16 Adet Adet

Sıralama:

Çocuk Yelkenli Kıyafetleri ve Yelkenli Ayakkabıları

Yelken sporunda amaç, suyun kaldırma kuvveti ve rüzgâr yardımıyla denizde ilerlemektir. Yelkenci, hızını ve yönünü rüzgâra göre tayin eder. Bu da dikkat ve sabır isteyen oldukça kritik bir süreçtir. Yelkenciliğin yaşı yoktur. Yediden yetmişe herkes, amatör ya da profesyonel olarak yelken yapabilir. Özellikle erken yaşta yelkene başlamak, motor becerilerin ve yön duygusunun gelişmesine yardımcı olduğu gibi, sabır, özgüven ve boyutsal farkındalık gibi yetilerin güçlenmesini de sağlar. Eğer siz de çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimine yardımcı bir spor dalı arayışındaysanız, yelken doğru bir tercih olabilir. Keyifli yelken yolculuğuna başlamadan önce öğrenmeniz gerekenlerin başında ise çocuk yelken malzemeleri geliyor.

Yelken Sporuyla İlgilenen Çocuklar İçin Gerekli Yelkenli Malzemeleri

Yelkenli ile denize açılmadan önce uygun kıyafetlerin giyilmesi önemlidir. Uzun saatler sürebilen yelken gezilerinde konfor ve güveni sağlayan en önemli malzemelerin başında kıyafetler gelir. Denizde kuru kalmayı sağlayan wetsuit modelleri ile yazın güneş ve sıcaktan, kışın ise soğuktan korunmak kolaylaşır. Bir diğer olmazsa olmaz çocuk kıyafeti ise yelkenli yağmurluğudur. Yağmurun yanı sıra soğuk ve rüzgârdan da koruyan yağmurluk modelleri ile kıyı seyirleri çok daha keyifli ve konforlu yapılabilir. Soğuk havaların vazgeçilmez kıyafeti ise çocuk yelkenli polarlarıdır. Hobi amaçlı yelken kullananlara da hitap eden bu polar modelleri, kişiyi nemden koruyarak sıcak tutar. Yelkenli botu ise kıyı seyri yapan yelkenciler için ayakların sürekli kuru kalmasını sağlayan oldukça önemli bir aksesuardır. Çocuklar rüzgârlı havalarda yapılan antrenmanlarda korunmak amacıyla rüzgârlık modellerinden de tercih edebilir. Yelkenli yaparken kullanılması önerilen diğer önemli aksesuarlar ise köpük can yeleği, yelkenli siperliği ve yelkenli eldiveni olarak öne çıkar.

İyi Bir Çocuk Yelkenli Polarında Hangi Özellikler Olmalıdır?

Çocuk poları, soğuk, serin ve rüzgârlı havalarda ideal vücut sıcaklığına sahip olmak açısından oldukça kritik bir kıyafettir. Su tutmazlık işlemi uygulanarak üretilen polar bileşen, çocuğunuzu deniz suyundan ve nemden korur. Bu tür bir polar modelinde yüksek yaka ve sıcaklığı korumak için elastik bel kısmı gibi özellikler de öne çıkar. İyi bir poların nefes alabilir bir kumaştan üretilmiş olması da önemlidir. Bu şekilde terin dışarı atılması ve uzun süre kuru kalmak kolaylaşır. Kullanışlılık açısından cepli polar modellerinden tercih edilebilir. Polar seçerken uzun süre dayanıklı ve sorunsuz bir kullanıma sahip olmak adına kaliteli malzemeden üretilen kumaşlardan tercih edilmeli, konfor adına bedene uygun bir polar modeli seçilmelidir.

Çocuk Yelken Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk yelken malzemeleri alışverişinde kıyafet ve aksesuarların kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına özen gösterilmelidir. Su tutmayan kıyafetler denizde geçen uzun saatler içerisinde kuru kalmayı sağlarken, esnek ve hafif kumaşlar konforlu hareket edebilmeyi mümkün kılar. Yaz mevsiminde tercihi nefes alabilir ve güneşten koruma özelliğiyle öne çıkan kıyafetlerden yapmak gerekirken, kışın ısı yalıtımlı ve çabuk kuruyan malzemelerden tercih edilmelidir. Yelkenli kıyafeti alışverişinde dayanıklılık da oldukça önemli bir kriterdir. Dizlerde, kalçada ve popoda yıpranmaya dayanıklı aşınmaz güçlendirmelerle tasarlanan kıyafetler, uzun süre sorunsuz bir kullanım sunar. Hareket serbestliği sunan, geniş kesimli ve yüksek yakalı polar modelleriyle kışın yelkende üşümeden çok daha keyifli zaman geçirilebilir. Tuzlu suya karşı dayanıklı bileşenlerle üretilen kıyafetler de oldukça sağlamdır. Bu şekilde tuzun yıpratıcı etkisinin de önüne geçilmiş olur. Hem fiyat hem de performans açısından fark yaratan çocuk yelkenli malzemeleri için hemen Decathlon'a uğrayabilir, aradığınız kalitede ürünlere en güvenilir şekilde sahip olabilirsiniz.