Kadın Yelkenli Kıyafetleri Ve Ekipmanları

20 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bayan Yelkenli Kıyafetleri ve Kadın Yelkenli Ayakkabıları | Decathlon

Günümüzde tüm dünyada yaygın olarak yapılan yelken sporunun ortaya çıkışı insanoğlunun ulaşım gereksinimlerine dayanıyor. Milattan önce Mısırlılar tarafından bulunan yelkenli teknelerin savaş dönemlerinde de kullanıldığı biliniyor. 1600'lü yıllardan önce rüzgarın yardımıyla insanlara açık denizleri aşma olanağı tanıyan tekneler, bugün en keyifli su sporlarından biri olan yelken sporunun başrolünde bulunuyor. İlk olarak İngiltere'de spor dalı olarak kabul edilen ve buradan hızla tüm dünyaya yayılan yelken sporu, suyun kaldırma kuvvetini rüzgar enerjisi ile yönetmenize olanak tanıyor. Yelken sporunda doğa koşulları ile mücadele büyük önem taşıyor. Bu nedenle de yelken sporu kendine özel ekipmanların ve giysilerin kullanılmasını gerektiriyor. Örneğin; yelkenli montu, yağmurluk, yelkenli poları, yelkenli wetsuiti ya da yelkenli ayakkabıları, yelken sporu ile ilgilenenler için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Yelken Sporuyla İlgilenen Kadınlar İçin Gerekli Yelkenli Malzemeleri

Denizlerde, akarsularda veya göllerde yapılabilen yelken sporu, rüzgar ve denizle uyum içinde olmayı gerektiriyor. Genel olarak mücadele sporu olarak tanımlanan yelkenli, sonsuz mavinin içinde doğa ile birlikte hareket etmek şeklinde de ifade edilebiliyor. Doğa ile birlikte olmak ise hava koşullarına uygun giysilerin önemini artırıyor. Yelkenli montları kadınlar için gerekli yelkenli malzemeleri listesinin başlarında bulunuyor. İster hobi amaçlı ister profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenin, vücut ısınızı koruyan, rüzgar geçirmez kumaş materyaline sahip yelkenli montları sayesinde soğuk veya rüzgarlı havalarda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Elyaf astarlı yelkenli mont tasarımları ısı yalıtımı sağlıyor. Mont seçiminde, montun teri hızla dışarı atan nefes alabilir kumaş yapısına sahip olmasına da dikkat etmelisiniz. Su geçirmez ve su tutmaz özelliğe sahip kumaş dokusu ve kapüşon, yağmurlu havalarda konfor sunuyor. Fermuarlı cepler, su geçirmez özellikleri ile her an yanınızda olmasını istediğiniz eşyalarınız için güvenli bir saklama alanı oluşturuyor. Son olarak yelkenli montları tuzlu suya karşı dayanıklı oluyor. Regatta şortları, su tutmaz dış yüzeyi, dayanıklı, hafif ve esnek kumaş yapısı ile yelkenli sporu ilgilenen kadınlara tüm antrenmanlarında eşlik ediyor. Hızlı kuruyan, koku oluşumunu engelleyen ve hareket özgürlüğü sunan esnek kumaşa sahip yelkenli kadın tişörtü modelleri de regatta antrenmanlarında konfor sunuyor. Şort, tişört ve mont dışında su geçirmez özellikli yelkenli tulumları / wetsuit modelleri de yelken sporu ile ilgilenen kadınların ihtiyaçlarını karşılıyor. Düzenli olarak yelkenli antrenmanları yapıyorsanız, sıcak ve soğuk hava koşullarına uyum sağlayan, çabuk kuruyan kumaşa sahip, UV korumalı ve ısı yalıtımlı yelkenli wetsuit modellerini inceleyebilirsiniz. Yelken sporu için gerekli diğer malzeme, teknede giymek için özel tasarlanan kadın ayakkabı modelleri oluyor. Kaymaz tabanlı, deniz suyuna karşı dayanıklı ve çıplak ayakla giymeye uygun makosen kadın ayakkabı modelleri, yelken tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Bayan Yelkenli Polarını Diğer Spor Polar Modellerinden Ayıran Özellikler

Yelken sporunda kullanılan polar montları diğer spor polar modellerinden ayıran temel özelliklerin başında yelkenli polarlarının su tutmaz özellikleri geliyor. Yelkenli polar modellerinde suyun kumaşın üzerinde kaymasını sağlayan özel bir teknoloji kullanılıyor. Isı yalıtımı sağlayan yelkenli polarları ile soğuk havalarda da rahatlıkla denizlere açılabilirsiniz. Rüzgar geçirmez işleve sahip olan modeller, rüzgarlı hava koşullarında maksimum konfor sunuyor. Hareket serbestliği sunan esnek kumaş yapısını, nefes alabilirlik işlevi tamamlıyor. Yelkenli poları modelleri, nefes alabilir kumaş materyali sayesinde terli hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaştırıyor ve gün boyu rahatlık vadediyor. Ayrıca yüksek yakalı tasarımlar açık denizde boynunuzu sıcak tutmanıza yardımcı oluyor. Yelkenli giysileri ve yelkenli ayakkabı modelleri Decathlon'da en uygun fiyat alternatifleri ile sizi bekliyor.