Boardshort ve Deniz Mayoları

39 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Marka

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Deniz Şortları

Deniz ve güneşin kucaklaştığı plaj ve kumsallarda sizin için bol yüzmeli bir tatilin vakti geldiyse, denizde özgürce hareket etmenizi sağlayan kullanışlı ve konforlu deniz şortları edinme zamanınız da gelmiş demektir. Dört gözle beklediğiniz tatilin tadını çıkarmak için denizde sizi rahat ettiren, yüzmekten keyif almanızı sağlayan, hareketlerinizi kısıtlamayan ve yüzerken size ağırlık yapmayan erkek deniz şortlarını araştırarak işe başlayabilirsiniz.

Boardshort seçimi yaparken hangi özellikler göz önünde bulundurulmalıdır?

Boardshort; bol ve rahat kesimli, nispeten uzun, güçlü ve pürüzsüz naylon ya da polyester kumaştan üretilen, suda kullanmaya elverişli ve çok çabuk kuruyan bir tür mayo çeşididir. Boadshortları yalnızca profesyonel sörfçüler değil, amatör yüzücüler de tercih edebilir. Boadshort seçimi yaparken bazı kıstasları göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer bir sporcuysanız ve hız sizin için önemliyse, hızınızı kesecek ağır kumaşlar ve uzun şortlar yerine suda daha özgür hareket etmenizi sağlayan slip mayoları veya boxerleri tercih edebilirsiniz. Profesyonel bir yüzücü adayı iseniz, suda ağırlaşan ve sürtünme katsayısını artırarak gücünüzün onda biri oranında daha çok efor sarfetmenize neden olan şort mayolar yerine, yüzerken kalabalık yapmayan, hafif ve üzerinize yapışan slip mayolar seçebilirsiniz. Böylece yüzme aktivitesi esnasında hızınızdan ödün vermemiş olursunuz.

İyi bir erkek deniz şortunda nelere dikkat edilmelidir?

Hangi tarz bir deniz şortu alacağınıza karar verdikten sonra, sıra deniz şortunuzun kumaşına ve işlevselliğine karar vermeye gelmiştir. İyi bir deniz şortunun kumaşı her şeyden önce sağlam ve yüzme aktivitesi için uygun ve ideal kalınlıkta olmalıdır. Deniz şortunuz, ne sıcak havada sizi yakacak kadar kalın ne de suyun içinde balon gibi şişecek kadar ince bir kumaş olmalıdır. Üzerinizde saatlerce ıslak kalmamalıdır. Yeni teknoloji deniz şortları çok çabuk kuruyan kumaş bileşenlerinden oluşur ve böylece durmadan mayo değiştirmek zorunluluğundan sizi kurtarır. Bu nedenle ıslanınca çabucak kuruyan kumaş türlerini seçmek önemlidir. Deniz şortu alırken ürünü denemek ve bel bantlarının üzerinize oturup oturmadığını test etmek yararınıza olur. Erkek deniz şortu satın alırken şortunuzun üzerinize tam oturmasını istiyorsanız sıkma kordonları olan modeller seçebilir ve şortunuzu bel ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Konforundan Vazgeçemeyenlere Özel Deniz Şortları

Yüzerken konfor ve rahatlık sizin için önemliyse yumuşaklık hissi veren, esneyen ve vücudunuza hareket özgürlüğü sunan elastan fiber malzemelerden üretilen mayoları tercih etmelisiniz. Ayrıca şortun dikişlerinin hem sağlam hem de cildinize rahatsızlık vermeyecek olması önem taşır. Deniz şortu alırken rahatlığın ve konforun yanı sıra işlevsellik de olsun isterseniz gizli cepli deniz şortları sizin için biçilmiş kaftandır. Yüzme aktiviteleri dışında plajda vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, gizli cepli deniz şortu modellerini seçebilir ve yanınızda bulundurmak istediğiniz eşyalarınızı cebinizde taşıyabilirsiniz. Eğer teniniz hassassa bacaklarınıza yönelik olası sürtünmeler ve tahrişleri önlemek için üretilen özel fileli deniz şortlarını inceleyebilirsiniz. Bu fileler sürtünmenin önüne geçerek bacaklarda oluşması muhtemel tahrişlerin, yaraların veya alerjilerin önüne geçer. Deniz şortları sürekli tuzlu deniz suyuna veya klorlu havuz suyuna maruz kaldığı için çabuk yıpranmaya elverişli ürünlerdir. Deniz şortunuzun uzun ömürlü olması için dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan üretilmesi şarttır. Sağlam bir kumaşa ve dikişlere sahip olmayan şortlar kısa sürede yırtılarak tatilinizin ortasında sizi yeniden deniz şortu aramak zorunda bırakabilir. Bu can sıkıcı durumla karşılaşmamak için deniz şortlarınızı kumaşından kemerine kadar özenle seçmelisiniz. İhtiyacınız olan tüm erkek deniz şortlu modelleri Decathlon'da sizleri bekliyor. Bütçenize uygun fiyatları ile tüm kaliteli erkek deniz şortu modellerini hemen inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.