Sporcu Sütyenleri

29 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sporcu Sütyen Modelleri ve Özellikleri

Spor yapan kadınların en büyük sorunlarından biri, hareketlerden kaynaklı göğüs ağrılarıdır. Bunu engellemek amaçlı kullanılan bayan sporcu sütyenleri, şikayetleri önemli oranda azaltır. Sporcu sütyeni, egzersiz sırasında göğüs bölgesini uygun şekilde desteklemediğinde, yapılan spor aktivitesinin hareketliliğine ve eforuna bağlı bir şekilde ağrılarda artma olur. Göğüs hareketlerini sınırlamak üzere tasarlanmış sütyenleri tercih etmeniz, ağrı şikayetlerinizi aza indirgeyeceği gibi hareketten kaynaklı rahatsızlıkları da gidermenize yardımcı olur. Kadınlar için bazı spor hareketleri göğüslerde kontrolsüz hareketlere neden olabilir. Bu durum hem ağrılara hem de ileride sarkma şikayetleri ile sonuçlanabilir.

Sporcu Sütyeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle büyük göğüslü kadınlar spor yaparken sporcu sütyeni modelleri arasından tercih yapabilir. Ürün seçimi yaparken göğüs büyüklüğünü göz önünde bulundurmak gerekir. Göğüsün taşmaması ve sütyenin tamamen kavranması önemli. Ayrıca kumaş dokusu da sporcu sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir unsur. Terin dışarı atılmasını sağlayan tekstil ürünlerinin tercih edilmesi, ciltte oluşabilecek yanma ve tahriş riskini önemli oranda azaltır. Spor sonrası hızla üzerinizi giyeceğiniz için hızlı kuruması da bir diğer önemli nokta. Ayrıca göğüs ucunda olası tahriş riskini engellemek adına, sütyeninizi dikişsiz tercih etmenizde fayda var. Askılarının rahat nefes alacak sıkılıkta olmasına dikkat etmek gerekir. Sporcu sütyen modeli göğsü göbeğe değil, çeneye yakın tutması sağlık açısından daha uygundur. Sık kullanılacağı için makine ya da elde birkaç yıkamada şeklini ve dokusunu kaybetmemesi adına doğru tercih yapmanızda fayda var.

Spor Yaparken Sütyen Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bayan sporcu sütyeni olmadan spor yapmak boyun, göğüs ve sırt ağrılarına neden olabilir ve göğüsteki dokulara dönüşü olmayan zararlar verebilir. Doğru kalıplarda tercih edeceğiniz sütyenlerle ağrılarınızın önüne geçebileceğiniz gibi sarkmaları engelleyebilirsiniz. Spor yaparken diğer sütyenlere göre daha estetik bir duruş sergilersiniz. Eğer sütyen kullanmaktan hoşlanmayan bir kadınsanız spor yapmasanız dahi yok hissi verir. Günlük evde, iş yerinde, parkta, sokakta her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı modelleri gün içinde tişörtsüz de kullanabilir. Bu özelliği sayesinde hareketlerinizi daha da esnek hale getirebilirsiniz. Özellikle göğüs arasında biriken terin, pişik ve kaşıntı yaratmaması için doğru spor sütyenin seçilmesi birçok olumsuz etkiyi de ortadan kaldırır. Elastik kumaşlardan yapılan spor sütyenleri sayesinde sporunuzu hareket özgürlüğünüzü koruyarak yapmanız mümkün olur. Spor yaparken ya da gün içinde aktivite temposunun arttığı zamanlarda sütyeninizi çekiştirmenize, sürekli göğsünüzü toplamanıza gerek kalmaz. Zira sporcu sütyen modeli göğüslerinizi oldukları yere sabitler. Ne aşağı ne yukarı olduğu yerde durarak görüntü kirliliğine engel olur. 

Hangi Sporlarda Sporcu Sütyeni Kullanılır?

Yaptığınız spora göre de sütyen tercihiniz önemli. Fazladan efor sarf etmeyeceğiniz spor dallarında birini yapıyorsanız, hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan ve üst bedeni sıkmayan hafif destekli sporcu sütyen modelini tercih edebilirsiniz. Bu durumun aksine, göğüsün hareketini artıran, yüksek efor ve fazla hareket gerektiren sporlar dallarından birini yapıyorsanız da göğsünüzü bedene sabitleyen bayan sporcu sütyenlerini tercih etmenizde fayda var. Bu sayede tüm konsantrasyonunuzu sporunuza vererek aradığınız yüksek verime ulaşabilirsiniz. Yoga, pilates, koşu, bisiklet, salon sporları ve antrenmanlar, dans, futbol, basketbol, voleybol, tenis, ip atlama gibi sayılabilecek birçok spor alanında sporcu sütyenlerini kullanabilirsiniz. Rahatına düşkün, sütyen sevmeyen bir kadınsanız da bu sütyenleri denemeden önce bir kez daha düşünün. Hem performansınızı arttırmak hem de istediğiniz sonuca ulaşmak için tercih edeceğiniz spor ürünleri arasında yer alan sporcu sütyenlerini doğru ve güvenilir adreslerden tercih etmenizde fayda var.