Bayan Etekli ve Şortlu Mayo Modelleri

7 Adet Adet

Sıralama:

Etekli ve Şortlu Mayolar

İple çekilen yaz tatilinin olmazsa olmaz giyim parçalarından biri de mayolardır. Farklı vücut tiplerine uygun olarak tasarlanan, çeşitli model, renk ve desenlerle öne çıkan mayolar, öncelikle rahatlık esasına göre seçilmelidir. Bedeninize tam olarak oturan, kaliteli bir kumaşı, yumuşak bir dokusu ve rahat bir kullanımı olan bir mayo modeliyle denizde ya da havuzda keyifle yüzebilir, istediğiniz hareket özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Rahatlık denince ilk akla gelen mayo modellerinin başında ise etekli ve şortlu mayolar gelir. Hem profesyonel hem de amatör yüzücülerin favorileri arasında yer alan bu modeller ile aradığınız konfora kavuşabilir, çok daha verimli yüzebilirsiniz. Mayo alışverişine çıkmadan önce etekli ve şortlu mayolar hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? En doğru etekli ve şortlu mayo alışverişi için hangi kriterlere dikkat etmelisiniz?

Etekli ve Şortlu Mayo Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Etekli ve şortlu mayo modellerinde en önemli kriterler rahatlık ve kolaylık olarak öne çıkar. Hem yeni başlayanlara hem de profesyonel yüzücülere uygun etekli mayo modelleri, toparlayıcı özellikleriyle bedeni sıkıca kavrar. Vücudu şekillendiren ve konfor sunan etekli modellerde giyip çıkarmayı kolaylaştıran U sırt kesimi ve geniş askı özelliği de mevcuttur. Etekli kısım feminen bir görünüm sağlarken, kalça bölgesini toparlar. Yüzme antrenmanlarında tercih edilen etekli modellerde ise hareket özgürlüğü veren tasarım ve kumaş kalitesi esastır. Etekli mayo modelleri, çıkarılabilir göğüs pedleriyle göğüslerin desteklenmesini ve daha feminen bir görüntüyü de mümkün kılar. Esnek, yumuşak ve klora dayanıklı malzeme ise uzun süreli kullanım adına oldukça avantajlıdır. Hareket özgürlüğü ve rahatlıktan ödün vermek istemeyenler için tasarlanan bir diğer mayo modeli de şortlu mayolardır. Klasik ve renkli alternatifleriyle farklı yaş gruplarına hitap eden bu mayo modeli, tankini yapısı sayesinde vücudu en iyi şekilde kavrar ve yüzerken maksimum konfor sağlar. Şortlu mayo modellerinde de çıkarılabilir ped, klora dayanıklılık, giyip çıkarma kolaylığı ve esneklik özellikleri esastır. Eğer kalçalarınızı sıkı bir şekilde kavrayan ve kapatan bir model arıyorsanız, etekli ve şortlu mayo modellerinin renkli dünyasına mutlaka göz atmalısınız.

Etekli Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etekli mayo modeli seçerken yüksek performans ve rahatlık için vücudunuzu tamamen saran, yumuşak ve kolay esneyen kumaşa sahip bir model seçmeye özen göstermelisiniz. Özellikle yüzmeye yeni başladıysanız ve yüzme antrenmanlarında giyebileceğiniz konforlu bir model arıyorsanız, bu mayo tipine göz atabilirsiniz. Alacağınız etekli mayo modelini daha çok havuzda giymeyi planlıyorsanız, klora dayanıklı bir model seçmeniz gerekir. Bu şekilde daha uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Aksi koşullarda kısa süre içerisinde klor nedeniyle erimeler gerçekleşebilir. Hem spor hem de feminen görünmek istiyorsanız, çıkarılabilir göğüs pediyle tasarlanan modeller sizin için idealdir. Etekli mayo seçerken, yüzerken sizi tahriş etmeyecek ve hareketlerinizi kısıtlamayacak modellerden seçmelisiniz. Bu gibi vücudu destekleyen mayolar için sırt kesimi V ya da U şeklinde olan geniş askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Su içerisinde yaptığınız aktivitelerde en iyi performans için vücut tipinize, kilonuza ve boyunuza en uygun etekli mayo modelini tercih etmeyi de unutmamalısınız.

Şortlu Mayonun Avantajları Nelerdir?

Şortlu mayo, suda rahat hareket etmek isteyenlere hitap eden bir diğer sevilen mayo çeşididir. Özellikle kalça bölgesini toparlamak isteyenler için idealdir. Şort şeklinde olması ise en yoğun yüzme antrenmalarında bile vücuda hareket özgürlüğü ve esneklik kazandırır. Kolayca giyilip çıkarılabilmesi, koşuşturmalı yüzme günlerinde büyük avantaj sağlar. Y şeklinde sırt kesimi ile tempolu ve rahat yüzmek kolaylaşır. Bu sırt tipindeki şortlu mayolar özellikle büyük göğüslüler tarafından güvenle tercih edilebilir. Siz de klora dayanıklı olması, esnek ve kaymaz yapısı, tahriş yapmayan yumuşak kumaşı ve konforlu tasarımıyla şortlu mayoları tercih edebilir, sağladığı avantajlar sayesinde çok daha keyifli yüzebilirsiniz. Etekli ya da şortlu tüm amatör ve profesyonel nitelikteki mayo modellerine Decathlon ile ulaşabilir, aradığınız kalite ve rahatlığa uygun fiyat ve kalite güvencesiyle sahip olabilirsiniz.