Su Sporları Ayakkabıları

31 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Su Sporları Ayakkabıları

Sörf, windsörf, dalış, su kayağı, rafting, su jimnastiği yani aquagym gibi sporlar için öncelikli ihtiyaçların başında su sporları ayakkabıları geliyor. Su sporlarında ayağı hem güvenli hem konforlu kılan ayakkabı tasarımları ön plana çıkıyor. Modeller su geçirmezlik ve çabuk kuruma özellikleriyle olduğu kadar ıslak zeminde kaymayı önleyen, yeri tutuş güçleriyle de dikkat çekiyor. Dalış gibi suyun altında gerçekleştirilen sporlar için ise paletlerle de uyumlu olan, ısı yalıtımına sahip özel dalış ayakkabılarını tercih edebilirsiniz.

Su Sporu Ayakkabıları Nelerdir?

Su sporu ayakkabıları ayağın suyla teması esnasında soğuğa ve suya karşı dirençli bir izolasyon sağlayan ayakkabı tasarımlarını kapsıyor. Ayakkabıların ön kısımlarının neopren kaplamalı olması su ve soğuk yalıtımını sağlayan teknolojik bir uygulama içeriyor. Kauçuk taban kısımları ise kaymazlık özelliği kazandırıp yüzeyde olağanüstü bir tutuş gücü sağlıyor. Bunun yanında ayak yapınızı sıkı ve konforlu şekilde kavrayan topuklar ve ayak ucundaki destekler sayesinde sporu güvenli ve yüksek performanslı olarak yapabilirsiniz. Su sporu ayakkabılarında su ve ısı yalıtımını destekleyen bir özellik de dikişlerin yapısı oluyor. Basınçla sağlam şekilde yapıştırma işlemi uygulanan dikişler kesinlikle su ve soğuk sızdırmasına izin vermiyor, uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım deneyimi sunuyor. Ayakkabıların kolay giyilip çıkarılabilmelerinin avantajını da yaşayabilirsiniz. Sade, bağcıksız ayakkabıları tek hamlede ayağınıza geçirebilirsiniz.

Hangi Sporlarda Su Sporu Ayakkabıları Kullanılır?

Özel tasarımlı ayakkabıların kullanımını gerektiren su sporları arasında dalış, sörf, kitesörf, su kayağı, jetski gibi farklı disiplinler bulunuyor. Ayağın sürekli soğuk suyla temas etmek zorunda kaldığı sörf ayakkabılarının temel özelliği ayakları son derece sıcak tutması oluyor. Üst kısımları ile ayağınız soğuğa korunaklı kalırken iç kısım ile havadar bir deneyim yaşayabilirsiniz. Böylece çeşitli mantar hastalıklarına karşı da önlem almış olursunuz. Ayakkabıların doğal kauçuk taban kısımları ise ayakların kalıpları kavrayabilmesi ve sörf tahtası üzerinde hakimiyet kurması için oldukça önemli oluyor. Sörf ayakkabısı tasarımları ayrıca ön kısmının doğal yapılı ayrık bant şeklinde geliştirilmesiyle öne çıkıyor. Uyumlu bir şekilde ayakla birlikte esneyen bantlı sistemin fileli kısmı ile ayağınızın orta bölümünü sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde ayağınızla ayakkabıyı çok daha kuvvetli bir şekilde kavrayabilirsiniz. Ayakkabıların dikişlerinin dayanıklı ve esnek olması ise suyun içeri sızmasını önleyerek kurtarıcı oluyor. Bunun yanında basınçla birleştirilmiş gizli dikiş sistemi ile de sudan korunabilirsiniz. Su ve spor deyince akla ilk gelen bir spor dalı da dalış. Dalış sporcuları baştan aşağı kadar özel dalış kıyafetleriyle suya giriyor. Kombinlerinin en önemli parçalarından birini de şüphesiz ayak kısmı oluşturuyor. Dalış ayakkabıları, dalış yapılacak suyun ılık ya da soğuk olma ihtimaline göre çeşitli testlerden geçiriliyor. 16-24 dereceler arası ılık veya 10-18 dereceler arası soğuk sulara göre kapsamlı teknolojiler geliştiriliyor. Bunun yanında dalış esnasında ayağa geçirilecek olan paletlerle ayakkabının bütünlük sağlaması gözetiliyor. Palet kullanırken ayakların üşümemesi amacıyla ayarlanabilir paletlerle uyumlu ayakkabılar üretiliyor. Dalış ayakkabılarının 5 mm. kalınlığında neopren kaplaması ile ısı ve suya karşı rahatça korunabilirsiniz. GBS su geçirmez dikişlerle ise bu korumanın güçlendiğini hissedebilirsiniz. Bu ayakkabıların kauçuk taban yapısı kaymama özelliği sunarken güçlendirilmiş topuk, ayak ucu ve burun kısımları da ayağı sıkıca ve konforlu biçimde kavrıyor. Ayrıca paletlerin ayaktan çıkmasını önleyen topuk kısmındaki kanca ile de dalış boyunca güvenli ve rahat bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sürekli ve spor amaçlı olarak yapılan su sporlarının yanında yaz tatillerinize eğlence ve adrenalin katan jetski, muz, parasailing, deniz bisikleti ve kano gibi eğlence sporları için de suya dayanıklı ayakkabı tercih etmelisiniz.

İyi Bir Su Sporu Ayakkabısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır ?

İyi bir su sporu ayakkabısı için ayağınızı soğuk ve suya karşı koruyan, etkili bir izolasyon teknolojisine sahip modelleri tercih etmelisiniz. Bunun için 5 mm. gibi ideal kalınlıkta neopren kaplama uygulanmış olan tasarımları, su ve soğuğu içeri almaması açısından değerlendirebilirsiniz. Bu özellikler ayakkabıların dikiş teknolojilerini de destekliyor. Dikişlerin basınç uygulanarak yapıştırılmış şekilde entegre edilmesi su ve soğuk sızdırmalarına karşı yüksek koruyuculuk sağlıyor. İyi bir su sporları ayakkabısının dikişleri muhakkak gözden geçirmeniz gereken özelliklerden. Su sporu demek kayma ihtimalinin yüksek olduğu sporlar anlamına geliyor. Birinci sınıf kalite, tırtıklı kauçuk taban özelliği ayakkabıya yüzeyde kaymazlık özelliği kazandırdığı için spor esnasında konsantrasyonunuzu bozmuyor. Ayaklarınızın spor boyunca nefes alması da oldukça önemli oluyor. Bu nedenle iyi bir ayakkabı ile dış etkenlere karşı izolasyon sağlarken membran iç kısmıyla aynı zamanda ayağınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Bu önlem, mantar hastalıklarına karşı korunmanız için de mühimdir. Su sporlarının deniz gibi tuzlu sularda yapıldığı varsayıldığında ayakkabıların su tutmaz bantlarının tuzlu suya karşı dayanıklı olup olmamasının da ürünün ömrünü doğrudan etkilediğini unutmamalısınız. Hangi su sporunu yapıyor olursanız olun, ihtiyacınız olan tüm tasarımları ayrıntılı özellikleriyle beraber Decathlon'da inceleyebilirsiniz.