UV Korumalı Çocuk Kıyafetleri

10 Adet Adet

Sıralama:

UV Korumalı Çocuk Kıyafetleri

Açık ve güneşli bir günün en güzel tarafı şüphesiz ki güneşin içinizi ısıtan ışıltısı ve sıcaklığıdır. Ancak güneş ışığı faydalı olduğu kadar zararlı UV ışınları da gönderir ve bu da zaman içinde erken cilt yaşlanması, cilt kanseri, tehlikeli güneş yanığı gibi cilt hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Bu nedenle güneşli havaların tadını çıkarırken bir yandan da güneşten gelen zararlı UV ışınlara karşı koruyucu önlemler almak gerekir. Çocuklar, hassas ciltlere sahip oldukları için güneş ışınlarına karşı çok daha dirençsizdir ve günün önemli bir bölümünü açık havada kontrolsüz ve doğrudan güneş ışınlarına maruz kalarak geçirir. Onların hassas ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak ve açık havada diledikleri gibi vakit geçirebilmelerini sağlamak için üretilen UV korumalı çocuk kıyafetleri, UPF derecelendirme değerine bağlı olarak çocukları zararlı UV ışınlarına karşı büyük oranda korur.

UV Koruma Nedir?

Kıyafetlerde kullanılan UV koruma sisteminin koruyuculuk derecesi "UPF Derecelendirme Sistemi" olarak ifade edilir. Bu sistem, güneş kremlerinin içeriğinde bulunan SPF sistemi ile benzerlik gösterir. Güneş kremleri zararlı UV-B ışınlarına karşı koruyuculuk sunarken, UV korumalı kıyafetlerde kullanılan UV sistem, cildi hem UV-B hem UV-A ışınlarına karşı korur. Eğer çocuğunuz için UV korumalı kıyafet seçecekseniz ilk bakmanız gereken ayrıntı, giysinin UPF derecesinin ne kadar yüksek olduğudur. UV korumalı bir kıyafetin UPF derecesi ne kadar yüksek olursa güneş ışınlarına karşı koruyuculuğu da o kadar yüksek demektir. 15 ile 24 arasında UPF derecesi olan giysiler güneşe karşı iyi derecede koruyuculuk sağlar. Bu kıyafetler güneşten gelen zararlı ışınları %93,3 ila %95,9 oranında önler. 25 ile 39 değerinde bir UPF derecesi, zararlı ışınların %96 ila %97,4'ünü bloke eder. 40 ile 50 UPF derecesi ise uzmanlar tarafından mükemmel koruma olarak kabul edilir ve bu değerler UV ışınlarının %97,5 ila %98'ini bloke ederek üstün bir koruma sağlar. UPF derecesi 15'in altında bulunan kumaşlar UV koruyucu olarak kabul edilmez. Çocuk cildi, yetişkinlerin cildine oranla çok daha hassas olduğu için en az 40 UPF dereceli bir UV korumalı giysi seçmek yerinde olacaktır. UV kıyafetlerle güneşin zararlı etkilerinden korunmak mümkün olsa da güneşin en yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmamak, bol sıvı tüketmek, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi gibi ürünleri de düzenli olarak kullanmak çok önemlidir. 

UV Korumalı Çocuk Tişört Modelleri Nelerdir? 

Decathlon, UV korumalı bebek tişört, UV korumalı erkek çocuk tişörtü gibi çocuk kıyafeti modelleri ile karşınıza çıkar. Sıcaklığı 21 ile 22°C üzerinde olan sularda sörf ve bodyboard yapan gençleri güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak için tasarlanan UV korumalı uzun kollu tişört veya kısa kollu tişört modelleri, minimum %95 oranında UV koruması sağlayan SPF50+ koruma faktörlü giysilerdir. Suyun içindeyken bile cildi koruyan kıyafetler, dar veya geniş kesimli tasarımları ve üzerinde bulunan sıkma ipi sayesinde dalgalar arasında sörf yaparken mükemmel bir şekilde vücudu kavrar. Sörf tahtasından kaynaklanan tahrişleri de azaltan UV korumalı tişört modellerini üzerinde bulunan klipsi ile şorta bağlamak ve performans sırasında kaymasını engellemek mümkündür. Tişörtler dalgalar üzerindeyken kavrama sağlamak için vücuda oturan dar kesim stili ya da giyip çıkarmayı kolaylaştıran geniş kesim stili ile hazırlanır. UV korumalı çocuk giysilerinin dokuması, deniz kumunun tişörtün üzerine yapışıp kalmasını engeller. Polyester bileşenli sentetik kumaşlardan üretilen modeller, hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Isı yalıtımı ve rüzgar koruması da sunan tişört modelleri neopren, polar veya her iki bileşene de içeren ürünlerdir. UV korumalı çocuk kıyafetleri, rüzgar sörfü, kitesurf, su kayağı, wakeboard, kıyı boyunca denizde aktif yürüyüş ve Stand-Up Paddle (SUP) gibi su sporları için de uygundur. 

UV Koruma Çocuk Tişört Fiyatları Nelerdir?

Decathlon'da beğeninize sunulan UV korumalı t-shirt modellerinin fiyatları seçtiğiniz ürünün kumaş türüne, teknik özelliklerine, tasarımına ve fonksiyonelliğine bağlı olarak değişir. Daha yüksek UV koruma ve teknik özellik barındıran giysiler daha farklı fiyatlarla satışa sunulurken daha düşük UV koruması ve fonksiyonellik sunan ürünler daha düşük fiyatlarla karşınıza çıkar. Decathlon, sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılan bir marka olarak tüm sportif giysileri tüketicilerin kolayca ulaşabileceği fiyat seçenekleri ile satışa sunmuştur. Siz de Decathlon sayesinde tüm su ve yaz sporları giysi ve aksesuarları ile doğa yürüyüşü kıyafetlerini bütçenize uygun fiyatlarla kolayca satın alabilirsiniz.