Çocuk Bisiklet Modelleri ve BMX Bisikletleri

23 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çocuk bisiklet modelleri

Çocuklara alınabilecek hediyeler arasında ilk sıralarda yer alan bisikletler, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olan en önemli gereçler arasında yer alıyor. Ancak çocuk bisikleti seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler bulunuyor. Çocuk bisikleti modelleri; cinsiyet, teknik özellikler, renk, yaş ve fiyat aralığına göre farklılık gösteriyor. Özellikle kız çocuğu bisikleti, erkek çocuğu bisikleti, üç tekerlekli bisiklet, vitesli bisiklet, dağ bisikleti ve sepetli bisiklet modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Çocuklar için en güzel karne hediyelerinden biri olan bisikletlerin tasarımlarında genellikle canlı renkler tercih ediliyor. Kız çocuk bisikletleri için genel olarak beyaz, kırmızı ve pembe bisikletler tercih edilirken, erkek çocuğu bisikletleri arasında ise siyah, yeşil ve mavi bisiklet modelleri öne çıkıyor. Teknik özelliklere bakıldığında ise çocukların beden yapısına uygun ve yumuşak frenli bisiklet modelleri tercih ediliyor. Çocuk bisikleti alırken çocuğun yaşı ve boyutunun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekiyor.

İki Tekerlekli Çocuk Bisikleti

Çocuklar yürümeye başladıkları andan itibaren bisiklet kullanabilirler. Üç tekerlekli çocuk bisikletleri, 1-2 yaş aralığındaki çocuklar için uygun görülüyor. 10 ay ve 1 yaş arasındaki çocuklar henüz pedal çevirebilme yeteneğine sahip olamasa da büyüklerin yardımla üç tekerlekli bisiklet sürebiliyor. 1-2 yaş aralığındaki çocuklar ise artık kendi başlarına dengede durabilme yetisine sahip oldukları için üç tekerlekli bisikletleri rahatlıkla kullanabiliyor. Üç tekerlekli bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Geniş ve güvenli oturma yeri, kontrol aparatı olması, çocuğun güvenliğini sağlayacak emniyet kemeri ya da ön bar bulunması ve bisikletin hafif ve sağlam malzemeden üretilmesi gibi özelliklerin üç tekerlekli bisiklet alırken göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Çocuk Bisikleti Tavsiyeleri

Çocuk bisikleti alırken yaş aralığına göre model seçilmesi önem arz ediyor. Dünyada sıklıkla tercih edilen denge bisikletleri popülerisini arttırarak artık Türkiye pazarında da yerini alıyor. 2-4 yaş arası çocuklara pedallı bisiklete geçmeden önce dengede durmayı öğrenmeleri için "Denge Bisikleti" modelleri tavsiye ediliyor. Bu modellerde pedal bulunmuyor. Denge bisikleti çocuğun becerilerini fark etmesine ve özgüven kazanmasına yardımcı oluyor. Bisiklette bulunan ayak desteği ise çocuğun bisiklet sürerken dinlenebilmesine olanak sağlıyor. 4-13 yaş arası yaş grubuna bisiklet alırken ise bisikletin çocuğun boyutuna uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu boy uyumunu tespit etmek için birçok yöntemden faydalanabilirsiniz. Çocuk seleye oturduğunda ayakları yere değiyorsa bisiklet çocuğun boyu için uygun kabul ediliyor. Ayrıca çocuk gidonu rahatça kavrayabiliyor ve bisikleti istediğinde rahatça durdurabiliyorsa çocuk için doğru bisiklet tercihi yapılmış oluyor. Çocuk bisikletleri arasında doğru modeli bulmanın diğer bir yolu ise yaş ve jant ölçüsüne göre yapılan eşleştirmeler. 3-4 yaş arasındaki çocuklar için 12 jant ölçüsünde çocuk bisikleti seçilmesi gerekirken 4-5 yaş arasındaki çocuklar için ise 14 jant ölçüsünde bisiklet alınması tavsiye ediliyor. Bu ölçüler 5-7 yaş arası çocuklar için 16 jant, 6-9 yaş arasındaki çocuklar için 20 jant, 9-13 yaş arasındaki çocuklar için ise 24 jant olarak belirtiliyor.

Çocuk Bisikletleri ve Fiyatları

Çocuğunuz için doğru bisiklet modelini uygun fiyat seçenekleri ile ‌Decathlon çocuk bisiklet modelleri ‌‌arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. ‌Decathlon mağazalarında satışa sunulan ‌BMX çocuk bisikleti modelleri ve ‌B'TWIN marka bisikletler arasından bütçenize en uygun bisikleti bulabilirsiniz. Artık yapmanız gereken tek şey ‌Decathlon çocuk bisiklet modelleri ‌‌arasından renk, boy ve özellikler arasından en uygun tercihi yapmak ve çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirmek.