Mayo ve Bikini Modelleri

202 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Mayolar

Mayo denilince genellikle deniz kenarında kullanılan, şık görünümlü deniz kıyafetleri düşünülür. Aktif hareket esnasında vücudun rahat hareket etmesini sağlayan spor kıyafetleri ise yapılan spordaki hareket yapısı ve hıza göre değişir. Özellikle jimnastik, buz pateni gibi uzun kollu ve paçalı kıyafetler ile yapıldığında ekstra zorluk çıkartacak spor dalları için mayo idealdir. Normal mayodan farklı kumaşı ve dokuma teknikleri kullanılan sporcu mayolarında öncelikli olan, vücudun ısı dengesini doğru iletmesidir.

Hangi Sporda Nasıl Mayo Tercih Edilmelidir?

Yüzücü mayoları tasarım, kesim ve kumaş dokuması açısından, normal mayolardan farklıdır. Havuz mayosu çeşitlerinde, mayonun havuzun kimyasallarına karşı dayanıklı olması beklenir. Bu mayolarda önemli olan yüzücünün hızını kesmeden, enerjisini verimli şekilde kullanabilmesini sağlamaktır. Yüzücü mayolarındaki teknolojik uygulama, yüzücünün sırtından akan suyu daha da akışkan hale getirir ve suyun ağırlığını azaltır. Su sporları ile uğraşıyorsanız, bulunduğunuz spor dalına göre tasarlanmış mayolara ihtiyacınız vardır. Senkronize yüzme gibi spor türlerinde, mayonun kullanım kolaylığı ve hareket özgürlüğü sağlamasının yanı sıra estetik duruşu da önemlidir.

Toparlayıcı Mayo Kullanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Toparlayıcı mayo, vücudun belirli bölgelerinde oluşabilecek sarkma ya da yağ toplanması gibi sıkıntılı görüntüleri engeller. Dokumasındaki özel teknik ve kumaş yapısı dolayısı ile özellikle mayolarda gizlemenin zor olduğu karın, bel gibi bölgelerin daha derli toplu durmasını sağlar. Vücutta, fazlalıklardan dolayı oluşmuş duruş bozukluklarının da düzelmesine yardımcı olur. Toparlayıcı mayolar, diğer mayolar gibi çok fazla çeşide sahiptir. Decathlon toparlayıcı mayo modelleri, kullanım amacına göre tasarlanarak değişik modellerde sunulur. Kimi toparlayıcı mayo modelleri karın ve bel bölgesini daha düz ve ince gösterirken kimi mayolar göğüs bölgesini toparlar. Üzerinizde oldukça estetik duracak toparlayıcı mayolar, daha rahat hareket edebilmenizi de sağlar. Toparlayıcı bir bikini üstünü çeşitli renk ve desenlerdeki bikini altı modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Plajda oynanan oyunlar için spor bikini modellerini de tercih edebilirsiniz. Hentbol ya da voleybol gibi hem salonda hem de plajda oynanabilen sporlarda tayt üzerine giyilen bikini üstü ya da bikini takımı ile müsabakalara girebilirsiniz.

Güneşe Dayanıklı, UV Korumalı Mayoları Diğer Mayo Modellerinden Ayıran Özellikler

Eğer denize gidiyorsanız ya da sahil kenarında voleybol maçı gibi bir etkinliğe katılacaksanız, cildinizin açıkta kalan yerleri gibi mayo altındaki bölgelerini de UV ışınlarından korumanız gerekir. Bunun için UV koruyuculu mayolara ihtiyacınız vardır. Cildin, mayo altında kalan kısımları da güneşin zararlı ışınlarından etkilenir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığında güneş yanıkları, erken cilt yaşlanması gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Güneşin UV ışınlarına karşı korumalı kıyafetlerin tamamı UPF derecelendirme sistemi ile tanımlanır. Bu derecelendirme güneş kremlerindeki SPF ile benzerlik taşır. Güneşin UV-B ve UV-A ışınlarına karşı koruyucu etkinliği içeren teknolojiye sahip kıyafetler arasında seçim yaparken UPF derecesi yükseldikçe kıyafetin sizi koruma seviyesinin arttığını unutmamalısınız.

İyi Bir Jimnastik Mayosunda Hangi Özellikler Olmalıdır?

Jimnastik mayoları, yüzücü mayolarından oldukça farklıdır. Su sporlarında kullanılmadığından, bu amaçla üretilmeyen mayolardandır. Jimnastik mayolarını, antrenman ve müsabaka mayoları olarak düşünebilirsiniz. Müsabakada giyilen mayolar, daha çok kostüm şeklindedir. Hareketlerinizi estetik açıdan daha da göz önüne taşıyacak şekilde tasarlanırlar. Antrenman mayoları da müsabaka mayoları da öncelikli olarak vücudun termal dengesini korumak amaçlı üretilir. Jimnastik mayo modellerinde ise olması gereken en önemli özellik terin dışarıya atılabilmesi ve vücut üzerinde kurumasının engellenmesidir. Hareketlerinizi engellemediğinden de emin olmalısınız. Decathlon'da bulunan mayo modelleri, her ihtiyacınızı karşılıyor. Hayalinizdeki bikini takımı veya havuz mayosu, Decathlon.com'da veya Decathlon mağazalarında sizi bekliyor.