Mayo ve Bikini Modelleri

218 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Mayo ve Bikini Modelleri

Yazın gelmesini iple çekenlerin en büyük arzusu güzel bir tatil yapmaktır. Tatil için hazırlanan bavulların vazgeçilmez aksesuarları ise mayo ve bikiniler olarak görülür. Erkeklerin mayodan beklentisi genellikle rahatlık olurken kadınlarda bu durum daha farklıdır. Kadınlar, plaj ve havuz kenarında spor şık bir giyim tarzını tercih eder; sportif, rahat, bedenleri ile uyumlu plaj aksesuarları edinmeye özen gösterirler. Çocuk mayo modellerinde ise ebeveynlerin dikkat ettiği konu, UV koruması gibi sağlıkla ilgili detaylardır. Beklentiler bu şekilde farklılık gösterdiğinden mayo ve bikinilerde renk, desen, model çeşitliliği de oldukça fazladır.

Mayo & Bikini Modelleri Nelerdir?

Mayo ve bikini modelleri söz konusu olduğunda, özellikle kadın mayo grubuna giren ürünlerde seçenekler oldukça fazladır. Kadın mayo çeşitleri etekli, şortlu, taytlı, yarım, straplez mayo şeklinde sıralanabilir. Bu ürünlerde mayo fiyatları her model için farklıdır. Ayrıca kapalı kadınların tercihi olan tesettür haşema modelleri de bu gruptaki ürünler arasında yer alır.

Kadın mayolarında en çok tercih edilen renklere bakıldığında ise siyah, beyaz, kırmızı mayo modellerinin öne çıktığı görülür. Kadınlar mayo seçiminde ayrıca plaj havlusu gibi çeşitli aksesuarları ile uyumlu renklerde ürünler seçmeye de özen gösterir. Erkek mayo seçenekleri her ne kadar kadınlara göre daha az sayıda olsa da, erkekler için de farklı tarzda ürün grupları bulunur. Erkek kullanıcılar, erkek slip ve şort mayo model seçenekleri arasından beğenilerine uygun olanı seçebilir. 

Bebek, kız çocuk, erkek çocuk mayo modelleri de yine çocukların yaş ve cinsiyetlerine göre çeşitlidir. Bebekler için genellikle mayo bez modelleri kullanım kolaylığından dolayı tercih edilir. Erkek çocuklar için ise daha çok tercih edilen modeller şort mayo özelliği olanlardır. Kız çocuklarda hem mayo hem de çocuk bikini modelleri dikkat çeker. Kız çocuklar için tasarlanan bikinilerde bikini üstü genellikle klasik tarzdadır. Bikini altı ise şort, etekli bikini altı gibi farklı seçeneklerle tasarlanır.

Mayo & Bikini Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bikini ve mayo seçiminde olmazsa olmaz denilebilecek önemli detaylar vardır. Bu detaydan ilki, kumaş yapısıdır. Mayo ve bikini seçimi yaparken kumaşının çabuk kuruyabilen bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Kolay kuruma özelliğine sahip olmayan kumaşlar hem rahatlık hem de sağlık açısından sizi zora sokacaktır.

Mayo ve bikini seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, beden seçimidir. Doğru beden seçilmediği takdirde deniz veya havuz ortamında çeşitli sorunlar yaşanabilir. Sizi sıkan ürünler rahat yüzmenizi engelleyecektir. Tam aksine bedeninize bol olan bir ürün tercih ettiğinizde ise sürekli kayan bir mayo askısı ya da belinizden düşen bir bikini altı yine rahat hareket etmenizi önleyecektir.  

Mayo Bedeni Nasıl Seçilir?

Mayo satın almadan önce beden ölçüleriniz hakkında bilgi sahibi olmanız, kendinize uygun mayo bedenini belirleyebilmek açısından önemlidir. Bedeninizi belirlerken uyulması gereken birkaç kısa adımı takip ettiğinizde ise bu işlemi oldukça kolay hale getirebilirsiniz. Öncelikle göğüs ölçünüzü alırken mezurayı koltuk altı hizasından tüm göğüs çevresine dolamanız gerekir. Bu işlem sonrasında mezura üzerinde gördüğünüz değer, sizin mayo seçiminde baz alacağınız göğüs ölçünüz olacaktır. Bel ölçüsü için ise göbek deliğinizin hizasından bel ölçünüzü alabilirsiniz. Kalça ölçümünde, bel ve bacak arasında kalan en geniş kalça ölçüsü mesafesi ölçülmelidir. Tüm bu ölçüler alınırken mezura tam beden hizasında tutulmalıdır. Mezura ile gevşek ya da çok sıkı bir ölçüm yapmanız durumunda ise ölçümleriniz hatalı olacaktır.

UV Korumalı Mayolar Ne İşe Yarar?

Bebeklerde, çocuklarda ya da hassas cilt yapısına sahip olanlarda güneş ışınları zararlı birtakım etkiler doğurabilir. Bu etkilerden korunmak için güneş kremi bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Bu nedenle UV korumalı mayo ve şapka gibi diğer koruma tedbirlerine ihtiyaç duyulabilir. UV korumalı mayolar 15, 20, 30, 40, 50 UPF derecesi gibi farklı derecelerle güneşten koruyucu etkiye sahip kumaşlardan üretilir. Bu mayoların kullanımı sayesinde güneş ışınlarının vücuda geçiş yüzdesi azalacağından, ışınlardan korunmak daha kolay bir hal alır. Özellikle bebekler için üretilen 50 UPF derecesine sahip mayolar, bebeklerin cildini güneş ışınlarından koruyarak sağlıklı bir tatil keyfi sürmelerine destek olur. UV koruması ayrıca güneş ve deniz gözlüğü gibi pek çok aksesuar için de önemli bir detaydır.

Mayo & Bikini Nasıl Yıkanır?

Mayo ve bikini seçimi kadar önemli bir diğer konu, mayo ve bikinilerinizi kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Mayo ve bikiniler genellikle elastik kumaşlardan üretildiğinden, yıkama sırasında yüksek ısı kullanımından kaçınılmalıdır. Yüksek ısı mayo ve bikinilerin çekerek küçülmesine neden olabilir. Ayrıca elastik kumaşlar yüksek ısıda solma eğilimindedir. Bu nedenle yüksek ısı ile yıkama veya kurutma gibi durumlarda, giysilerinizin solma yapması gibi bir sorunla da karşılaşabilirsiniz. Mayo ve bikinilerinizi elinizde veya çamaşır makinenizin 30-40 derecelik ayarında yıkayarak kullanabilirsiniz. Mayo ve bikiniler bu şekilde yıkandığında uzun yıllar kullanılabilir özelliğe sahip olur.  

Toparlayıcı Mayo Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Toparlayıcı mayo, bikini modelleri, daha fit görünmeyi arzu eden kadınların kurtarıcısı olarak tasarlanır. Özellikle karın, kalça ve göğüslerde sıkı bir bedene sahip olmak isteyen kadınlar toparlayıcı bikini ve mayolardan yararlanır. Bu mayo ve bikini tasarımlarında korseli özel kumaşlar kullanılarak mayo ve bikinilerin sıkılaştırıcı özelliğe sahip olması sağlanır. Kadın şortlu mayo modelleri gibi modellerde de tasarlanan bu ürünler, kadınların kalça ve karın bölgelerini sıkılaştırarak daha ince bir görünüme kavuşmalarına destek olur. Toparlayıcı özelliğe sahip bu ürünlerde daha çok siyah, beyaz bikini ve mayo renkleri kullanılarak desenden uzak durulur. Sıkılaştırıcı kumaş ve tek renkli modeller sayesinde kadınlar, toparlayıcı mayoların ince gösterme ve sarkmayı önleme gibi avantajlarından yararlanma imkanı bulur. Siz de Decathlon’un zengin ürün yelpazesi içinde ihtiyacınıza uygun bikini ve mayo modelini hemen inceleyebilirsiniz.