Dalış Elbiseleri

9 Adet Adet

Sıralama:

Su Altı Avcılığı Dalış Elbisesi

Su altının büyülü dünyası, bir kez olsun deneyen herkes için unutamayacağı ve vazgeçemeyeceği bir tutku haline geliyor. Su altının dayanılmaz cazibesi, ışık oyunlarıyla birlikte sizleri rüya gibi bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Balık tutmayı sevenler için bu keşif, doğayla bütünleşmeyi sağlayan harika bir maceraya dönüşüyor.

Su altı avcılığı, zıpkınla yapılan bir spor. Bu sporu yaparken özel ekipmanlar kullanılması gerekiyor. Bu özel ekipmanların başında dalış elbisesi geliyor. Su altı dalış, serbest dalış ya da tüplü dalış olarak gerçekleştirilebiliyor. Serbest dalış şnorkelle dalış olarak da yapılabiliyor. Tüplü dalış daha uzun süreli derin dalış deneyimleri için tercih ediliyor ve daha fazla özel aksesuar kullanmayı gerektiriyor. Her iki su altı avcılığı türü için de tasarlanan özel dalış elbiseleri güvenliğinizi sağlıyor ve konforlu bir av deneyimi geçirmenize yardımcı oluyor.

Su Altı Avı İçin Dalış Elbisesi Özellikleri Nelerdir?

Bir oksijen kaynağı kullanmaksızın su yüzeyinde alınan nefesle çoğu yapılan dalışlar serbest dalış olarak adlandırılıyor. Su altı için dalış elbiseleri profesyonel su altı gözlemciliği yapan ve özellikle zıpkınla balık avlayanların kullanması gereken bir elbise türü. Bu elbiseler genellikle vücudu tamamen saracak şekilde tasarlanıyor. Denizde kamufle olmayı sağlayacak renklerin yanı sıra siyah gibi düz renklerinde kullanıldığı dalış elbiseleri, özel neopren kumaştan üretiliyor. Vücudun ısı dengesini ve güvenliğini sağlamanın yanı sıra rahat hareket kabiliyeti sağlaması da su altı avı dalış elbisesinin özellikleri arasında yer alıyor.

Su Altı Avı İçin Dalış Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su altı avı dalış elbiseleri suyun altındaki kaya, deniz canlıları ve güneş ışınları gibi risklerden avcıyı korumak için kullanılıyor. Ayrıca uzun süre su altında kalan bir insanın vücut ısısının korunması da önemli bir ihtiyaç olarak göze çarpıyor.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tercih edilecek deniz kıyafetinin mutlaka kaliteli ve dayanıklı olması gerekiyor. Bunun için dikkat edilmesi gerekenlerin başında dikiş yerlerinin sağlamlığı geliyor. Vücut ölçülerine uygunluğu ve hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde rahat olmaları da dikkat edilmesi gereken diğer özellikler arasında yer alıyor. Su altı avcılığının yapılacağı bölgedeki su sıcaklığı da oldukça önemli. Su altı avcılık elbiselerinin kalınlığı kullanılacağı suyun sıcaklığına göre değişiyor. Ilıman bölgelerde elbiselerin çok kalın olması gerekmiyor. Ancak su soğudukça dalış elbisesinin kalınlığı da artıyor.

Zıpkın Dalış Elbisesi Nedir?

Zıpkınla dalış sırasında su altı keşfi için wetsuit olarak da bilenen ıslak dalış ve kuru dalış elbiseleri öneriliyor. Islak dalış elbiseleri vücudu tam olarak sarıyor. Vücut ve elbise arasında sadece bir su tabakası kalıyor. Vücut ısısıyla ısınan bu su tabakasıyla birlikte sıcak bir ortam yaratılmış oluyor. Zıpkın dalış elbiselerinin kalınlığı 0.2 mm ila 0.8 mm arasında değişebiliyor. Kuru giysiler içine su almıyor ve vücut ile dalış elbisesi arasında hava tabakası bulunuyor.

Tüplü dalışlar için kullanılan giysiler serbest dalış için kullanılanlardan daha kalın olarak tasarlanıyor. Dalış elbiselerinde başlık olması başın soğumasını engelleyerek hipotermi riskini azaltıyor.

Su Altı Avı İçin Dalış Elbisesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Su altı avı dalış elbisesi fiyatları; kalınlıklarına, ıslak ya da kuru olmasına ve tasarımına göre belirleniyor. Dalış kıyafetinin yanında tercih edilen dalış maskesi, şnorkel, eldiven, dalış gözlüğü ve su altı dalış ayakkabısı gibi aksesuarlar da fiyatları etkileyebiliyor. Deneyiminiz, dalış yapacağınız yer ve seviyenize göre seçebileceğini su altı avcılığı dalış elbisesi ve aksesuarları geniş ürün yelpazesiyle birlikte Decathlon'un internet sitesinde sizleri bekliyor. Özellikle su altı ürünleri ve dalış elbisesi kampanya fiyatları için Decathlon’a göz atmayı unutmayın!