Sahte Yemler

49 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Balık Yemi Fiyatları ve Sahte Balık Yemi Setleri | Decathlon

Balıkçılık sporu, çeşitli yöntemler ile deniz, göl ve tatlı sulardaki balık, ıstakoz, istiridye, pavurya, ahtapot gibi canlıların avlanmasıdır. Deniz, havuz ve göletlerde balık yetiştirilmesi de bu spor kapsamında yer alır. Balıkçılık amatör, ticari, tatlı su balıkçılığı gibi farklı çeşitlere sahiptir. Sporun yapıldığı yere ve sporcunun avladığı balığa göre kullandığı ekipmanlar, kıyafetler ve balık yemleri farklılık gösterir. Balık avlarken tutacağınız balığa göre yemini ayarlamalısınız. Sayısız balık yemi bulmak mümkün olduğu için seçiminizi de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tatlı Suda Balıkçılık İçin En Uygun Balık Yemleri

Balık yemleri balığın türüne göre değiştiği için balık tutacağınız yeri belirlemek de önemlidir. Tatlı su balıkçılığı nehir, göl veya baraj gölü gibi yerlerde yapılır. Tatlı su balık türleri ise sazan, alabalık, kefal, karabalık, turna, yayın ve yılan balığıdır. Her biri farklı olta ve yem ile tutulur. Solucanlar, tatlı su balıklarını avlarken en sık kullanılan yem çeşitleridir. İri ve canlı renklerde solucanlar özellikle bahar aylarında avlanmak için oldukça iyi yemlerdir. Böcek, balık parçaları, peynir, mısır, dut, salam ve suçum gibi canlı yemlerde tatlı su balıklarını avlamak için kullanılır. Ancak, her zaman canlı yem bulamayacağınız için suni yemler de balık avlamak için idealdir. Balıkların dikkatini çeken özel materyallerden üretilen suni yemler, tatlı su balıkçılığında farklı renk ve modelleri ile kullanılır. Silikon yapıda üretilmiş olan yapay balık ve böcek türlerini alabalık, turna, yayın, sazan gibi tatlı su balıklarını avlarken kullanabilirsiniz. Ayrıca, yapay ördek yavrusu, kurbağa ve çekirge türleri de balık avlamak için birebirdir. Bu yüzden, tatlı su balıkçılığı yapmak için öncelikle yemlerini ayarlamalı ve sonrasında ise sporunuzu rahatlıkla yapmalısınız.

Deniz Balıkçılığı İçin Kullanılması Gereken Sahte Balık Yemleri

Deniz balıkçılığı yapmak istiyorsanız öncelikle olta ve yem çeşitlerinizi ayarlamalısınız. Deniz balıkçılığı yaparken kullanacağınız canlı ve yapay yemler mevcuttur. Canlı yemler arasında balıklar, yumuşakçalar, kabuklular, kurt, et ve hamur yer alır. Bu tür yemler ile denizde balık tutabilirsiniz. Ancak, her zaman elde edemeyeceğiniz canlı yemlerin yanı sıra suni yemler de avlanmanıza yardımcı olur. Silikondan üretilmiş olan farklı balık formlarında yapay yemler vardır. Aynı zamanda, sert yapıda suni yemlerin de balık avlamanıza büyük faydası bulunur. İlk yapmanız gereken balığın türünü belirlemektir. Sonrasında, yem ve yemleme yönteminiz ile istediğiniz balığı rahatlıkla tutabilirsiniz. Sahte yemler, canlı renkleri ve yansıma özelliği olan materyallerden üretilir. Balık avcılığı yaparken size fayda sağlayacak türde özelliklere sahip olan sahte yemleri tercih etmeniz gerekir. Sayısız çeşide sahip yapay yemlerden balığınızın türüne uygun olanı seçerek avınızı yakalayabilirsiniz. Suni yem çeşitleri ve takımları decathlon.com'da yer almaktadır. Böylece yakaladığınız balıkları ticari amaçlı kullanabilir ya da ailenize ve arkadaşlarınıza akşam yemeği hazırlayabilirsiniz.

Balık Yemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balık yemleri, sayısız çeşidi ile sunulur. Balığın türüne ve oltaya göre seçilmesi gereken balık yemleri arasında doğru tercih yapmak, balığın oltaya kolay bir şekilde gelmesini sağlar. Canlı ve suni yem çeşitleri bulunmaktadır. Avlayacağınız balığı belirleyerek beslenme çeşidini de öğrenmeli ve seçiminizi yapmalısınız. Bazı balıklar kabuklular ile beslenirken bazıları aktif olarak avının peşinden gider. Bazıları da saldırarak beslenir. Tatlı su balıkçılığında kullanacağınız yemler denizde avlanırken kullanılmamalıdır. Yapay balık yemlerinin en önemli özelliği, bir kereden fazla kullanılabilmeleridir. Böylece ekonomik bir süreç geçirebilirsiniz. Ayrıca, balıkların beslenme şekli avlanma için önemli olduğu için yemlerin içerisindeki protein oranı da yem seçiminizde oldukça önemlidir. Suni yemlerde de yem takımlarından faydalanarak balık tutabilirsiniz. Sakin bir spor olan balıkçılık doğru yem ve olta seçimi ile keyifli hale gelir.