UV Üst, Wetsuit ve Shorty

42 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sörf Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Sörf kıyafeti, aktif olarak sörf yapan kişiler için oldukça önemlidir. En kaliteli ve en doğru sörf kıyafetlerini seçmek için detaylı araştırma yapmak gerekir. En bilindik sörf kıyafetleri arasında tişört, UV kıyafet, wetsuit ve mayolar yer alır. Vücut tipine en uygun ürünü seçmek sörf yaparken büyük etki eder. Bu nedenle sörf kıyafeti seçiminde titiz davranmakta fayda vardır.

Güneşten Koruyan UV Korumalı Kıyafetler Nelerdir?

Güneşten koruyan UV korumalı kıyafetlerin başında, UV koruması sağlayan tişört modelleri gelir. Güneş korumasının en üst seviyede olduğu bu tişörtlerde öncelik verilen nokta, sörf yapan kişilere rahat kullanım imkanı sağlamasıdır. Sörf sırasında kolay hareket etme olanağı sağlayan UV korumalı tişörtler, pek çok kişi tarafından tercih edilir. UV korumalı şort modelleri, özellikle ıslakken bile koruma kapasitesine sahiptir. Güneş ışınlarına karşı maksimum koruma garantisi verir. Hem suda hem de su dışında kullanım olanağı mevcuttur. Bu özelliği sayesinde kullanım açısından oldukça rahat bir üründür. UV korumalı shorty modelleri son zamanların en dikkat çeken kıyafetleri arasında yer alır. UV ışınlarından tam şekilde koruması sayesinde, en kızgın güneşin altında bile rahatlıkla sörf etme imkanınız olur. Çocuk ve yetişkin için üretilen modelleri de vardır. UV korumasına sahip mayolar da sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için üretilen modeller mevcuttur. Vücut tipine uygun modellerin seçilmesi hareket açısından rahatlık sağlar. Özel kumaş yapıları sayesinde kısa süre içerisinde kuruma olanağı bulunur.

İyi Bir Wetsuit Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sörf sırasında wetsuit modelleri, en sık kullanılan kıyafetler arasında yer alır. Vücudu tamamen kaplayan yapıda olması, sörf sırasında kullanıcılara büyük avantaj sağlar. Wetsuit seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken ilk detay, su sıcaklığının nasıl olduğudur. Özellikle sörf yapmak için seçilen wetsuit modelleri için, su sıcaklığının döneme uygun olup olmadığından emin olmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer durum ise spor süresidir. Uzun süreli kullanım olacaksa su sızdırmazlık oranı daha yüksek wetsuit modellerinin tercih edilmesi önerilir. Ayrıca vücuda tam olarak oturan modellerin kullanılması sporcular açısından büyük avantaj sağlar. Büyük beden alınması durumunda hem potluk ortaya çıkar hem de ciddi anlamda vücudun tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle ne büyük ne de küçük wetsuit alınmalıdır. Vücuda tam uygun beden tercih edilmesi sağlık açısından da önemli bir noktadır. Uzun süreli kullanım avantajı sağlayan ve özel kumaşlarla üretilen wetsuit modellerinin kullanılması pek çok kişi tarafından önerilir.

Sörf Kıyafetleri Nelerdir?

Pek çok modelde sörf kıyafeti bulunur. Bunların başında lycralar gelir. Son zamanlarda özell kumaşlar ile tasarlanan lycralar, sporcular için ekstra rahatlık sağlar. Özellikle güneşten ve rüzgardan koruyan yapıda olması aktif olarak sörf yapan kişiler için oldukça uygun ürünlerdir. Sörf kıyafetleri arasında popüler olan ürünlerden biri de wetsuitlerdir. Vücudun neredeyse tamamını kaplayan yapısı sayesinde sörf sırasında büyük rahatlık oluşturur. Özellikle üşütmeyecek şekilde tasarlanmış olması, uzun süre mola vermeden sörf yapabilme şansı sağlar. Yaz aylarında aktif olarak sörf yapan kişilerin ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri de eldivenlerdir. Ellerin nasır olmasını engellemek adına üretilir. Kısa parmak ve uzun parmak şeklinde modelleri bulunur. Sörf sırasında vücudun ihtiyacı olan ısı miktarı, ellerden ve ayaklarda alınır. Bu nedenle sörf ayakkabıları kullanılması gereken ürünler arasında yer alır. Ayağa tam anlamıyla oturan bir sörf ayakkabısı seçmek, sörf sırasında büyük önem taşır.