Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz

Trekking

Trekking, doğa sporlarında zorluk bakımından hiking ve dağcılığın arasında yer almaktadır. Dağcılık kadar zorluk gerektirmeyen ancak hiking spor kadarda kısa sürmeyen doğa yürüyüşleri ve rotalarını içerir. Bir bakıma uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir. Trekking sporunu birçok kişi hiking sporu ile aynı görmekte hatta birbirine karıştırmaktadır. Ancak temelde ikisi de farklı spor alanlarına sahiptir.Trekking de, genelde engebeli yüksek irtifa alanlarında, belki de daha önceden ayak basılmamış araziler üzerinde yürüneceğinden dolayı, kişilerin her türlü duruma hazırlıklı olması gerekir.

 
 

FORCLAZ
SIRT ÇANTALARI

 
 

Trekkinge
nasıl hazırlanırım?

Trekking için planınız hazır peki ya ekipmanlarınız? Gelin birlikte trekkinge nasıl hazırlanılması gerektiğini keşfedelim!

Farklı Yürüyüş Tür ve Parkurları

Seviyenize, beklentilerinize bağlı olarak, farklı uygulama türleri arasından seçim yapabilirsiniz: işaretli parkurları, ya da parkur dışı alanları tercih edebilirsiniz.

Trekking turları genelde belli bir noktada başlar ve farklı bir noktada tamamlanır. Ancak aynı noktada tamamlandığı zamanlar da olabilir. Trekking yürüyüşlerinde başlangıç ve bitiş noktası arasındaki mesafe ortalama 30-40 kilometre ile yüzlerce kilometre arasında değişebilir. Hatta bazı popüler trekking rotalarının tamamlanması birkaç hafta bile sürebilir.

Bunun için yürüyüşe çıkmadan önce hem fiziksel hem de gerekli malzemeler açısından hazırlığın eksiksiz olarak yapılması önemlidir.

Yürüyüş Öncesi Malzemenizi Eksiksiz Tamamlayın!

Trekking spor öncesinde iyi bir planlama ve hazırlık çok önemlidir.
Bunun için gerekli olan malzemeleri kontrol ederek yürüyüşe başlanması önemlidir.
Trekking için gerekli malzemeleri saymak gerekirse; kamp ekipmanları, sırt çantası, yüksek irtifada sıcaklık değişiklerine uygun hafif kıyafetler, su geçirmez bot, yağmurluk, güneş gözlüğü, şapka, ilk yardım seti, pusula, su matarası ve yiyecek olarak sayılabilir.

0
Adet Adet

Trekking

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil