Vücut Geliştirme Ekipmanları ve Aksesuarları

99 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Vücut Geliştirme Aletleri

Egzersiz yaparak vücudunuzu daha sağlıklı bir forma sokmak günlük yaşam pratikleri içerisinde önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle yapacağınız egzersizlerin amacına uygun olarak farklı erkek spor ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Şayet amacınız kas kütlenizi artırmaksa spor aksesuarları içerisinde önemli bir yeri olan vücut geliştirme aletleri sizin için en iyi tercihlerden biri.

Vücut Geliştirme Aletleri Nelerdir?

Vücut geliştirme ekipmanları hem salonda hem de evde spor yapmak için son derece uygun. Farklı kullanım alanlarına sahip olan tüm vücut geliştirme aksesuarları genel anlamda serbest ağırlıklar, sehpalar ve makineler olmak üzere üç farklı başlık altında incelenebilir. Ayrıca ağırlık eldivenleri ve ağırlık kaldırma kemerleri de evde vücut geliştirme aletleri kategorisi içerisinde yer alıyor. Bu ürünler vücut geliştirme aletleri kullanımı açısından güvenlik ve kolaylık sağlıyor.

1. Serbest Ağırlıklar

1.1. Halterler

Ağırlık plakalarının takıldığı halterlerin uzunlukları 1.22 metre ila 2.1336 metre arasında değişebiliyor. Olimpik halterler 2.1336 metre uzunluğa 20.411 kg ağırlığa sahip. Bu halterler üzerinde 360 kg ve üzeri ağırlığı taşıyabilecek kapasitede üretiliyor. Olimpik halterlerin daha kısa versiyonları da 1.2 ila 1.85 metre arası uzunlukta olup daha küçük egzersizler için kullanılıyor. 

1.2. Dambıl

Profesyonel vücut geliştirme aletleri içerisinde önemli bir yeri olan dambıllar kısa bir halter olarak tanımlanabiliyor. Ürünler genellikle 25 ila 40 cm uzunluğunda üretiliyor. Dambıllar 2 kilogramdan başlıyor ve 2 ya da 2.5 kilogramlık artışlarla 5, 7.5 ve 10 kg gibi ağırlıklara ulaşabiliyor. Ayarlanabilir dambılların ucunda ağırlık plakalarını tutmak için klipsler (kelebek) mevcut ve bu sayede plakalar düşmeden spora devam etme şansına sahip oluyorsunuz.

1.3. Ağırlık Plakaları

Bu ürünlerin ağırlıkları 1 kg ila 50 kg aralığında olup olimpik plakalar 5 cm giriş çapına, standart plakalarsa 2.5 cm giriş çapına sahip. Genelde demir kullanılarak üretilen ağırlık plakalarının plastik çeşitleri de mevcut. Vücut geliştirme aletleri seti oluşturmak için vazgeçilmez parçalardan biri olan ağırlık plakaları hem spor salonlarında hem de evlerde kullanılabiliyor.

2. Sehpalar

2.1. Mekik Sehpası

Mekik sehpası karın egzersizleri yapmaya yarayan bir ürün. Aşağı meyilli olup ayaklarınızı takmanız için bir kolu bünyesinde barındırıyor. Bu sayede hareket sırasında sehpadan kaymanız önleniyor.

2.2. Denge Topu

Spor salonlarında sehpa üzerinde yaptığınız her hareketi denge topu yardımıyla da yapabilirsiniz. Top üstünde dengenizi sağlamak için küçük dengeleyici kaslarınızı kullanmanız gerekiyor ki bu da yaptığınız egzersizi bir adım öteye taşıyor.

3. Makineler

3.1. Lat Pulldown

Lat pulldown makinesi oturarak barfiks hareketine benzeyen bir egzersiz yapmanıza yardımcı oluyor. Makinenin temel amacı kanat ve sırt kaslarını çalıştırmak olarak ifade edilebiliyor.

Vücut Geliştirme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Vücut geliştirme aletleri isimleri bu aletlerin özellikleri baz alınarak ortaya çıkıyor. Her aletin kullanım amacı ve yöntemi birbirinden farklı. Tercih ettiğiniz aleti kullanmaya başlamadan önce mutlaka aletin tüm özelliklerini incelemeniz tavsiye ediliyor. Zira söz konusu ürünlerden en iyi verimi elde etmek büyük oranda kullanım yöntemlerini bilmekle ilgili.

Vücut Geliştirme Aletleri Ne İşe Yarar?

Bu aletler her şeyden önce vücudunuzun daha zinde olmasını ve kas kütlenizi daha işlevsel hâle getirmenizi sağlıyor. Vücut geliştirme aletleri fiyatları fark etmeksizin doğru kullanımla birlikte istediğiniz kas grubunda yol katetmenize yardımcı oluyor. Böylece hem kas kütlenizi artırıyorsunuz hem de daha zinde bir vücuda kavuşuyorsunuz.

Vücut Geliştirme Aletleri Fiyatları Nelerdir?

Vücut geliştirme spor aletleri fiyatları materyal kalitesine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ürünlerin ağırlık taşıma kapasitesi, esneklik payı ve kullanım ömrü gibi özellikleri vücut geliştirme aletleri fiyat konusunda kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor. Decathlon'u ziyaret ederek en iyi ve bütçe dostu vücut geliştirme aletlerini inceleyebilir ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.