Erkek Pilates Kıyafetleri

71 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Erkek Pilates Kıyafetleri

Kasları güçlendiren, vücudun sıkılaşmasını ve şekillenmesini sağlayan pilates, mat üzerinde veya reformer aletinde yapılan etkili egzersizlerden oluşur. Bütünsel sağlığın korunmasında oldukça etkili olan pilates, spor salonlarının yanı sıra evde de rahatlıkla yapılabilir. Bu hareketlerle, başta "core" olarak adlandırılan karın bölgesi çalıştırılır ve sırt, kol, bacak, omuz, kalça, bel ve basen gibi vücudun farklı bölgelerinde yer alan kaslar esnetilir ve güçlendirilir. Pilatesten tam anlamıyla verim alabilmek için uygun ekipmanları kullanmak ve doğru kıyafetleri seçmek önemlidir. Bu amaçla hem erkekler hem de kadınlar için özel olarak üretilmiş pilates kıyafeti seçeneklerine göz atılabilir. Şort, sporcu atleti, tişört, eşofman üstü ve altı gibi parçalardan oluşan erkek pilates kıyafetleri ile uzun süre konforlu şekilde pilates yapılabilir.

Pilates Yapan Erkek Sporcuların Mutlaka Sahip Olması Gereken Erkek Pilates Kıyafetleri

Pilates yapan erkek sporcuların mutlaka sahip olması gereken kıyafetlerin başında tişört ve şorttan oluşan takımlar gelir. Bisiklet ya da düz yaka olabilen pilates tişörtleri, düz kesimleri ve dikişsiz tasarımlarıyla düşük tempolu antrenmanlar için idealdir. %100 doğal pamuk ipliklerden üretilen tişörtlerin pilates esnasında rahat hareket edebilmek adına esnek bir kumaşa sahip olması gerekir. Nefes alabilir kumaştan üretilen erkek pilates tişörtü modelleri, teri emerek spor yaparken rahatsızlık hissinin oluşmasını önler. Pilates şort modelleri ise genellikle düz kesim ve yarı uzun şort çeşitlerini içerir. Erkek pilates şortu, yüksek oranlı pamuk fiber kumaşıyla rahatlık sağlar. Hareket özgürlüğü sağlayan pamuklu şort modelleri, düşük yoğunluklu pilates antrenmanları için oldukça etkilidir. Özellikle kışın pilates yaparken şort yerine eşofman altı da tercih edebilirsiniz. Antrenmanlardan önce, antrenman esnasında ya da antrenman sonrasında sıcak kalmak amacıyla tasarlanan erkek pilates eşofmanları %100 pamuklu kumaşlarıyla son derece rahattır. Düz kesim ve geniş paçalı eşofman modelleri çeşitli pilates hareketlerini çok daha rahat yapabilmenize olanak tanırken, 2 cepli tasarım da son derece işlevseldir. Kışın pilatese giderken, antrenman öncesinde ve sonrasında giyebileceğiniz pilates eşofman üstleri ise vücudun ortalama bir sıcaklıkta kalmasını sağlar. Arka tarafı daha uzun olarak tasarlanan erkek pilates eşofman üstü modellerinde fermuarlı cepler de vardır. Ceplerin ürünün yan tarafında bulunması, zeminde yapılan hareketlerde oluşabilecek rahatsızlık hissinin önüne geçer. Pilates yaparken tişört yerine sporcu atleti de tercih edebilirsiniz. Hafif ve orta yoğunluklu egzersizlerde kullanılabilen sporcu atletleri, yüksek oranlı pamuk iplikleriyle yumuşaklık ve rahatlık sağlar.

Erkek Pilates Kıyafetlerinin Sahip Olması Gereken Temel Özellikler Nelerdir?

Erkek pilates kıyafetlerinde olmazsa olmaz olan en önemli özellik esnekliktir. Bu nedenle kumaşında elastan bileşen bulunan pilates kıyafetlerinden seçmek gerekir. Bu tür kıyafetler hareket özgürlüğü sağlayarak yüksek performans göstermenizi sağlar. Erkek pilates kıyafetlerinin hafif olması da oldukça önemlidir. Ağır kıyafetler terletir, hareketleri kısıtlar ve rahatsızlık hissi meydana getirir. Bu nedenle hafif pamuklu kumaşlar tercih ederek en zorlu hareketlerde bile konforlu olmanız mümkündür. Pek çok spor dalında olduğu gibi pilateste de egzersizler terlemenize neden olacaktır. Bu sebeple teri dışarı atan, pamuklu ve nefes alan kumaşlardan üretilmiş pilates kıyafetlerinden seçmeniz önemlidir. Bu şekilde rahatınızdan ödün vermeden uzun süre pilates yapabilirsiniz. Pilates kıyafetlerinizin kaliteli ve dayanıklı olması gerektiğini de unutmamalısınız. Pilates kıyafetlerinin tekrarlanan yıkamalara karşı rengini ve şeklini koruyan, sağlam, hızlı kuruyan ve kolayca ütülenebilen kumaşlardan üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde günlük antrenmanlarınızda çok daha rahat edebilir, kıyafetlerinizi uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz.