Kadın Pilates Kıyafetleri

67 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kadın Pilates Kıyafetleri

Vücuttaki kasları güçlendiren ve dolayısıyla duruşu düzelten, aynı zamanda esneklik kazandıran pilates, son yılların en popüler sporları arasında yer alıyor. Vücudu şekillendirmesi, denge kazandırması ve sıkılaştırması sayesinde özelliklerin kadınların ilgi odağında olan pilates hareketlerini etkili bir şekilde uygulamak içinse rahat ve kısıtlayıcı olmayan kıyafetleri önceden edinmek gerekiyor. Özellikle nefes alan kumaş yapısına sahip ürünler, vücudun güçlenmesine ve daha esnek bir hale gelmesine yarayan tüm zorlu hareketlerde büyük avantaj sağlıyor.

Pilates Yapan Kadın Sporcuların Mutlaka Sahip Olması Gereken Bayan Pilates Kıyafetleri

Pilates sporuna olan ilginin artmasıyla çeşitlenen kadın pilates kıyafetleri, kullanıcılarına %100 konfor ve aynı zamanda spor şıklığı sağlıyor. Vücudu saran, terleme yapmayan ve vücudun esnekliğini kısıtlamayan çeşitli kıyafet modelleri ile spor yapılarak geçirilen vakit daha kaliteli bir hale geliyor. İşte her kadının mutlaka sahip olması gereken pilates kıyafet modelleri... • Spor yapılacak salona bağlı olsa da çoğu yerde pilates yalın ayak yapılır. Bununla birlikte, çıplak ayakla spor yapmak size göre değilse kaydırmaz taban olan çorap modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller ile rahat hareket ederken, düşme riskinizi azaltarak güvenliğinizi de sağlayabilirsiniz. • Bükülme, eğilme ve gerinme gibi zorlu hareketlerin olduğu pilateste mutlaka rahat kıyafetlere ihtiyacınız olacak. Bunların en başında ise kuşkusuz pilates taytı modelleri yer alıyor. Oldukça rahat ve hafif olan bayan pilates taytı modelleri ile tüm hareketleri özgürce ve kendinizi engellenmiş hissetmeden yapabilirsiniz. Tayt seçimi yaparken ise özellikle ürünün nefes alabilir ve terleme yapmayan özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun dışında her ne kadar vücudu saran bir model olsa da çok dar bir model tercih etmemenizde fayda var. Bunun dışında şık bir görünüm sağlasa bile taytın üzerinde yer alan çeşitli işlemeler ve ek aparatlar, hareketleriniz esnasında vücudunuza rahatsızlık vereceği için bu tarz modelleri tercih etmemeniz gerekiyor. • Pilateste giyilebilecek en rahat ürünlerden biri tayt olsa da özellikle sıcak havalarda çoğu kişi şort modelleri de tercih edebiliyor. Şortların da aynı şekilde nefes alabilir yapıda kumaştan olması, esneklik gerektiren ve zorlu hareketleri engellemeyen bir modele sahip olması verimli vakit geçirmek için ideal seçenekler arasında yer alıyor. • Pilatesin olmazsa olmazları arasında yer alan bayan pilates tişörtü de konfor alanınızdan çıkmadan spor yapabilmeniz için büyük önem taşıyor. Hareket esnasında sıkça terleyen üst vücut, kendini kuru tutacak bir kumaşa ihtiyaç duyacağı için bu özelliklere sahip ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Tişörtün çok bol veya çok dar olmaması da rahat hareket edebilmek açısından oldukça önemli. Bu noktada ürünün vücudunuz ile uyumlu bir şekilde bütünleştiğinden ve sizi rahatsız etmediğinden emin olmanız gerekiyor.

Kadın Pilates Kıyafetlerinin Sahip Olması Gereken Temel Özellikler Nelerdir?

Pilates esnekliğe, dengeye ve güce odaklanan zorlu bir spor olduğu için kullanılacak her bir kıyafetin konforlu olması gerekiyor. Bu sebeple tişört, tayt ve şort gibi giyim ürünlerinin ne çok bol ne de çok dar olması hareketlerin rahat yapılabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Makine üzerinde yapılan pilates hareketlerinde veya pilates topunun kullanımı sırasında kaymayı önlemek için tayt kumaşının kaydırmaz özellikte olmasına dikkat etmek gerekiyor. Tişörtlerde ise koltuk altı kısmının rahat ve esnek olması, kolun kaldırıldığı hareketlerde büyük rahatlık sağlıyor. Konforun yanı sıra güvenlik de her sporda olduğu gibi pilates sırasında da dikkat edilmesi gereken önemli bir konu. Bu sebeple hiçbir üründe işleme, fermuar, zımba veya benzer eklentilerin olması; genellikle yerde yapılan sporu yapmayı çok daha zor bir hale getirebiliyor. Kıyafetlerin yapısı ise spordan alınacak verimi de oldukça etkiliyor. Özellikle üst bölge için alınan kıyafetlerin göğüs bölgesini ve duruşu destekleyici olması gerekiyor.