Vücut Geliştirme Ekipmanları ve Kıyafetleri

154 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

En İyi Vücut Geliştirme Ekipmanları

Vücut geliştirme, vücudunuzu orantılı olarak şekillendirmek söz konusu olduğunda en iyi sporlardan biridir. Daha da önemlisi, ağırlık antrenmanları ve diğer egzersizler sağlık açısından çok sayıda faydayı beraberinde getirir. Standart gym egzersizlerinden farklı olarak, vücut geliştirme, kas gruplarına daha spesifik bir yaklaşım sunar. Farklı kas grupları için geliştirilmiş ve kas yoğunluğunu artırmayı hedefleyen çok sayıda vücut geliştirme ekipmanı bulabilirsiniz.

Antrenmanlarınızda Kullanabileceğiniz Vücut Geliştirme Ekipmanları Nelerdir?

Kardiyo Ekipmanları Herhangi bir spor salonuna uğrarsanız, bisiklet, yürüyüş ve koşma, kano, kürek, ve kayak gibi aktiviteleri taklit etmek için tasarlanmış çok sayıda makine görebilirsiniz. Salon ya da ev tipi olması fark etmeksizin, tüm kardiyo makineleri, kalori ve yağ yakmak için etkili bir egzersiz programı sunar.

Bacaklar İçin En İyi Ekipmanlar: Squat rack, serbest ağırlık antrenmanları için kullanılan temel ekipmanlardan biridir. Hareket kısıtlaması olmadan egzersiz yapmayı sağlar. En büyük kas gruplarını tek bir hareketle çalıştırabilecek, çok güçlü bir bileşik egzersiz aletidir. Bacak presi, bacak kaslarını farklı açılardan çalıştırmak için kullanılan popüler bir spor salonu ekipmanıdır. Spor salonlarında yaygın olarak bulunan, standart yatay bacak presi ve bacaklarınız çapraz yönde yukarı doğru basarken açılı bir oturma yerine sahip 45 derecelik bacak presi olmak üzere iki bacak presi vardır. Her iki makine kuadriseps, hamstring ve ayrıca gluteus kaslarını geliştirmek için kullanılır.

Göğüs Bölgesi İçin En iyi Ekipmanlar: Göğüs kasları denilince akla ilk gelen hareketlerden biri yatarak halter kaldırmadır. Bench press en temel spor ekipmanlarından biridir ve hemen hemen her spor salonunda mevcuttur. Halter kaldırmak için barbell, smith makinesi ve hatta direnç bantları dahil olmak üzere çeşitli ekipmanları kullanabilirsiniz. İç göğüs kasları, tüm kas grupları arasında geliştirilmesi en zor olanıdır. Machine fly gibi göğüs bölgesini hedefleyen benzer makinelerle çalışmakta güçlük çekiyorsanız, pec deck makinesi doğru form ve hareket aralığını korumanıza yardımcı olabilir.

Omuz Bölgesi İçin En İyi Ekipmanlar: Bench press kullanmaktan farklı olarak, shoulder ya da omuz presi omuzlardaki sabit gerginliğin korunmasına yardımcı olur.

Vücut Geliştirme Kıyafetleri Nelerdir?

Tüm egzersiz kıyafetleri terlemeyi vücudunuzdan uzak tutmak için tasarlanmıştır. Spor aktiviteleri için özel olarak üretilen performans kumaşları genellikle polyester ve likra karışımlarından yapılır. Bu kıyafetler normal pamuklu kıyafetlerinizden daha pahalıya mal olur ancak daha uzun süre dayanır. Ayrıca, egzersiz boyunca sizi rahat ettirir ve daha hızlı kurur. Spor salonunda ya da evde çalışırken kollu ya da kolsuz tişörtler, farklı uzunlukta şortlar ve taytlar giyebilirsiniz. Bununla birlikte tüm spor dallarında olduğu gibi yaptığınız vücut geliştirme hareketleri de ne tür bir kıyafet giymeniz gerektiğini belirler. Örneğin bacak kaslarına yoğunlaşacağınız bir egzersiz günü için, dizinin üzerinde biten kısa şortlar giymeniz gerekir. Bu durum, kıyafetlerinizin makineye sıkışmasını önlemek içindir. Açık havada antrenman yapıyorsanız, mümkün olduğu kadar çok ter atmak için daha kısa şortları tercih edebilirsiniz. Uzun şortlar, eşofman altı ya da taytlar, bacaklara odaklanmayan egzersizler için en iyisidir. Benzer şekilde üst gövde egzersizleri yapıyorsanız, hareketlerinizi kısıtlamayan askılı vücut geliştirme tişörtlerini tercih edebilirsiniz.

Egzersizler esnasında elleriniz ve ayaklarınız çeşitli travmalara maruz kalabilir. Halter ya da leg press için ekstra desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Yoğun olarak ağırlık egzersizleri yapıyorsanız, ellerinizi travmalardan korumak için kas geliştirme eldiveni ya da kas geliştirme bilekliği kullanabilirsiniz. Squat gibi bacak odaklı cross training hareketleri için eklemlerinizi sıcak tutan dizlik modellerini tercih edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, aradığınız tüm vücut geliştirme ekipmanlarını Decathlon mağazalarında veya Decathlon.com.tr'de bulabilirsiniz.