Bale Ayakkabısı Fiyatları ve Modelleri

6 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Renk

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Bale Ayakkabısı

Bale insan vücudunun hareketi ile yaratılan bir sanat formudur. Kostüm, doğal tasarım ve aydınlatma kullanılan bir sahnede izleyiciye sunulan bir tiyatro oyunu olarak da tanımlanabilir. Bir hikâye anlatabilir veya bir düşünce, kavram ve duygu ifade edebilir. Bale, büyülü ve heyecan verici olabildiği gibi kışkırtıcı veya rahatsız edici de olabilir. Bir hikâye anlatan baleler; anlatım eylemi, karakterler, bir başlangıç ve bir son içerir. 19. yüzyıldan kalan ve günümüzde hala büyük bir ilgiyle takip edilen Fındıkkıran ve Uyuyan Güzel gibi öykü balelerinin yanı sıra Muhteşem Gatsby ve Üç Silahşörler gibi klasik öyküler ve romanların bale gösterimleri de büyük ilgi görür. Bir olay örgüsü içermeyen balelerde ise müziği yorumlamak, bir görüntü oluşturmak ya da duyguyu ifade etmek için beden ve tiyatro ögeleri kullanılır. Oldukça kendine özgü ve nahif bir sanat dalı olan bale için kullanılan ekipmanlar da oldukça özeldir. Birçok balerin ve baletlerin bale yaparken kullandıkları en önemli ekipman bale ayakkabısıdır..

Bale Ayakkabısı Nedir?

Bir bale ayakkabısı ya da bale pisi pisisi özellikle bale için tasarlanmış hafif bir ayakkabıdır. Yumuşak deri, kanvas veya satenden yapılabilir ve esnek, ince tam veya bölünmüş tabana sahiptir. Geleneksel olarak kadınlar pembe bale ayakkabısı, erkekler beyaz veya siyah bale ayakkabısı giyer. Bale dansçıları farklı ayak şekli, ayak uzunluğu ve ayak kemer esnekliğine sahiptir. Bu nedenle üreticiler farklı bale ayakkabısı modelleri üretir.

Bale Ayakkabısının Özellikleri Nelerdir?

Bale ayakkabısı pisi pisi olarak adlandırılan ince ve hafif ayakkabılardır. Bale ayakkabıları ince tabanından dolayı maksimum esnekliğe sahiptir. Elastik bağcık kullanılarak sabitlenir ve ayağa sıkıca oturur. Bale pisi pisilerinde ayağın kemeri boyunca bir bant veya ayağın kemerinin üstünde iki çapraz çapraz bant bulunabilir. Bale terlikleri saten, kanvas veya yumuşak deriden yapılır. Saten bale ayakkabıları resmi performans için kullanılır. Kanvas bale ayakkabıları fiyat olarak daha uygundur. Deri bale ayakkabıları ise uzun süre dayanır. En bilinen dans ayakkabısı point ayakkabıdır. Balerin ya da balet point çalışması yaptığında kullanılır. Genellikle kadın bale dansçıları tarafından giyilir. Point bale dansçılarının parmak uçlarının üstünde yaptığı harekettir. Point ayakkab,ı bale dansçısının uzun süre dans edebilmesi ve yükseğe zıplama sırasında zarif ve yer çekimine meydan okuyacak kadar hafif görünmesi için tasarlanan modellerdir.

Bale Ayakkabısı Nereden Alınır?

Spor ve dans ekipmanları satın almak için profesyonellerin de tercihi olan Decathlon en iyi adrestir. Jimnastik ve bale ayakkabısı satın almak demek hem kalite hem de işlevsellik açısından en iyiye ulaşmanız demek. Bale ayakkabısı satış konusunda geniş ürün yelpazesi sunan ender platformlar arasında bulunan Decathlon, bale ve modern dans kategorisinde yer alan ürünleriyle tüm ihtiyaçlarınızı tek bir adreste karşılamanızı sağlar. Sizlere zaman kazandırırken kaliteli ürünleri evlerinize taşır.

Bale Ayakkabısı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bale ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler konfor, dayanıklılık ve uyumdur. İster başlangıç seviyesinde isterse profesyonel seviyede olsun her bale dansçısı için yüksek performans sergilerken konforlu hissetmek önceliktir. Bu nedenle bale pisi pisilerinin yüksek kalitede olması çok önemlidir.

Bale Ayakkabısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bale ayakkabısı fiyatları tek ya da çift taban olmasına ve kalitesine göre belirlenir. Decathlon’da bale ayakkabısının yanı sıra çocuk bale ayakkabısı, bale ayakkabısı için elastik bağcık, Bale gibi baleye özel ürünler de bulunur. Bale deneyiminiz, ilgilendiğiniz bale türü ve ne kadar süre kullanacağınıza göre seçebileceğiniz Decathlon bale ayakkabısı modelleri, diğer tamamlayıcı ürün ve aksesuarlarla birlikte Decathlon'da sizleri bekler.