Koşu Şapkaları, Bandanaları ve Eldivenleri

29 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Koşu Şapkası ve Eldiveni

Sıfır ekipman ile sadece kendi vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz koşu sporu; vücudun denge mekanizması olan kalp ritmi ve sağlığını korur, kan basıncını düzenler ve damarlarınız ile ciğerlerinizi açar. Bu spor dalı pek çok sporsever tarafından keyifli bir rutin haline gelmiş, yediden yetmişe pek çok insan tarafından popülerleşmiştir. Eğer siz de koşu sporu ile ilgileniyorsanız, vücudu fazlasıyla çalıştıran antrenmanlar esnasında kaliteli ekipmanlar ile konfor seviyenizi üst noktalara taşıyabilirsiniz. İyi ekipmanlar sayesinde spordan aldığınız zevki yükseltirken terleme kaynaklı sağlık sorunlarının da önüne geçebilirsiniz. Verimliliğinizi yükseltecek olan ekipmanlar size motivasyon kaynağı da olur. Decathlon size pek çok spor dalında olduğu gibi koşu sporunda da en iyi ekipmanları avantajlı fiyatlar ile sunar.

Koşu Şapka ve Eldivenleri

Koşu esnasında yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, koşu performansınızı doğrudan etkileyecek ekipmanlar olan koşu şapkaları ile koşu eldivenleri, siz bu sporu yaparken her hava koşulunda size yardımcı olabilen kurtarıcı ekipmanlardır. Bu spor için özel tasarlanmış koşu şapkası ve koşu eldiveni sıcak veya soğuk havalarda her zaman maksimum verim sağlar.

Koşu Eldivenleri

Soğuk havalarda koşu yaparken sporcuların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan eldivenler; çeşitli koşu eldiveni modelleri arasından en beğendiğinizi seçmeniz için Decathlon'da sizi bekliyor. Soğuğa karşı ellerinizi tam saran yapısıyla ellerinizi sıcak tutan ve bazı modellerde yer alan iletken dokunmatik yüzey sayesinde eldiveninizi çıkartmadan telefonunuzu kullanmanıza olanak tanıyan koşu eldivenleri; antrenmanlarınızın vazgeçilmez bir parçası olmaya adaydır.

Koşu Bandanası Kullanmanın Avantajları

Özellikle kadınların koşu esnasında yaşadıkları en büyük sıkıntı; uzun saçların gözlerinin önüne gelerek görüşlerini kapatmasıdır. Koşu bandanaları kullanarak hem koşu boyunca saçınızın dağılmasını engelleyebilir hem de farklı hava koşullarında farklı etkileri ile konforunuzu artırabilirsiniz. Örneğin sıcak havalarda terinizi emer ve dışarı atarken çok işlevli koşu bandanaları ile soğuk havalarda ısı yalıtımı özelliğinden faydalanarak başınızı ve kulaklarınızı soğuktan koruyabilirsiniz. Decathlon'un koşu bandanaları, her hava koşulunda sizi korumak amacıyla özenle tasarlanır ve testlerden geçirilir. Böylece dört mevsim rahat rahat koşabilirsiniz.

İyi Bir Koşu Şapkasında Hangi Özellikler Olmalıdır?

Koşu şapkası modelleri arasından tarzınıa ve koşacağınız dönem ve yerin hava şartlarına göre ihtiyacınızı doğru belirleyip ona göre seçim yapmalısınız. Örneğin sıcak ve güneşli havalara karşı ayarlanabilir koşu siperliği ürününü kullanmanız halinde gözlerinizi koruyabilir, gözünüzün kamaşmasının ve önünüzü göremememizin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca teri dışarı atan ve çok hızlı kuruyan kumaş bileşeni sayesinde serin, kuru ve konforlu bir spor aktivitesi yapabilirsiniz. Soğuk havalar için ise koşucuların kafalarını korumak ve sıcak tutmak amacıyla üretilen, ısı yalıtım özelliğine sahip bir bere kullanarak soğuktan korunabilirsiniz. Ayrıca berelerinizi triatlon koşularınızda kaskınızın altına da takarak da kullanabilirsiniz. Yine yağmurlu havalarda, benzer amaçla üretilen ayarlanabilir koşu şapkası modellerinden dilediklerinizi kullanarak ıslanmanızın önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu şapkaların su tutmama özelliği ile koşarken başınızı kuru tutmuş olursunuz. Koşu antrenmanlarınızda performansınıza destek sağlayacak olan koşu aksesuarları; antrenmanlarınız boyunca sizi kuru ve mevsime göre sıcak veya serin tutarak en konforlu şartları sizin için sağlar. Koşuya dair tüm bu ürünleri kişisel vücut ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz. Çeşitli faydaları dışında hafif olmaları ve koşarken ağırlık hissettirmemeleri nedeniyle de koşucular arasında oldukça popüler olan koşu şapkası ve eldivenleri, uygun fiyatları ile herkesin rahatlıkla satın alabileceği haldedir. Siz de aradığınız koşu ekipmanları için Decathlon mağazalarına veya internet sitesine başvurabilir, aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz.