Deniz-Havuz Gözlükleri ve Maskeler

70 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Deniz Havuz Gözlükleri Maskeler

Yazın en güzel aktivitelerinden biri, çoğu kişi için yüzmedir. Yüzmeyi bir tutku olarak benimseyen kişiler, çeşitli aksesuarlar kullanarak bu sporu daha keyifli hale getirir. Bu aksesuarların başında gelenler de havuz veya deniz gözlüğüdür. Yüzücü gözlükleri, suyun altında net görüş sağlarken aynı zamanda gözlerinizi de sudan korur. Bu gözlükler farklı amaçlar için kullanıldığından çeşitli modellerde satışa sunulur. Kullanım amacına uygun yüzücü gözlüğü satın almak, hem ürünün uzun ömürlü olmasına hem de aktivitenizden en yüksek verimi almanıza yardımcı olur. Siz de hangi aktivite için yüzücü gözlüğü kullanmak istiyorsanız ona en uygun yüzücü gözlüğü modelini araştırabilir ve Decathlon'un çok sayıdaki seçeneği arasından ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz.

Seviyeye Göre Yüzücü Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yüzücü gözlüğü satın alırken dikkate almanız gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bu unsurların en başında gözlüğü ne amaçla ve hangi sıklıkla kullanacağınız geliyor. Yalnızca yaz tatilinde kullandığınız, gözünüzü havuzun klorundan veya denizin tuzundan koruması yeterli olan bir yüzücü gözlüğü istiyorsanız başlangıç seviyesinde bir deniz gözlüğü sizin için ideal olacaktır. Bu gözlükler genellikle şeffaf lensten oluşur, lastiği hiç ayarlanma gerektirmez ya da çok basit şekilde ayarlanabilir. Ayrıca bu tip gözlükler, profesyonel yüzücü gözlüklerine kıyasla uygun fiyatlıdır. Çocuklar da bu basit tipteki gözlükler ile yüzmeyi çok sever. Farklı renklerde bulabileceğiniz başlangıç seviyesindeki yüzücü gözlüklerini kendiniz için alabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yüzücü gözlüğünü sıklıkla kullanan, günlük sporunda yüzmeyi tercih eden ve profesyonel anlamda olmasa da yüzme ile ilgilenen biriyseniz orta seviye bir yüzücü gözlüğü sizin için uygun olabilir. Deniz gözlükleri, yüzünüzü rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanır ve yumuşak malzemelerden üretilir. Kullandığınız alana göre farklı renklerde lenslere sahip yüzücü gözlükleri bulabilirsiniz. Yüzme ile profesyonel anlamda ilgileniyorsanız ileri seviye bir yüzücü gözlüğüne ihtiyacınız olacaktır. Bu gözlüğü seçerken yüzünüze uygunluğuna ve geniş açılı görüş alanına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayarlanabilir olmasına özen göstermeli, camının rengini gözlüğünüzü kullanacağınız alana göre seçmelisiniz. Havuzda kullanacaksanız şeffaf veya mavi camlı gözlükler, açık havada kullanacaksanız turuncu veya gri camlı gözlükler seçebilirsiniz. Yarışlara katılıyorsanız aynalı lenslere sahip gözlükler kullanmalısınız. Bu lensler parlaklıktan etkilenmenizi önleyerek ideal bir görüşe sahip olmanıza yardımcı olur.

İyi Bir Dalış Maskesinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Yüzücü maskesi, su altında net görüşe sahip olmanızı sağlar. Ayrıca deniz maskesi modelleri burnu kapattığından kişinin burnuna su kaçmasını engeller. Size en uygun dalış maskesi, yüzünüze en uygun dalış maskesidir. Suya girdiğinizde maskenizin içine su girmemesi için yüzünüze iyi oturması, yapışık durabilmesi gerekir. Dalış maskenizin görüş alanının mümkün olduğu kadar geniş, iç hacminin ise mümkün olduğu kadar küçük olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede gözleriniz cam ile en yakın mesafede olur ve etrafı gayet rahat görebilirsiniz. Ayrıca camlarında buğu yapmama özelliği bulunan dalış maskeleri de avantaj sağlayacaktır. Dalış maskenizin camlarının işlemden geçmiş olmasına dikkat etmelisiniz. İşlemden geçen camlar, dayanıklılığı ile dalış maskenizi en uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Siz de hangi amaç ile kullanacağınıza karar verdikten sonra farklı renk ve modeller arasından sizin için en uygun deniz gözlüğü veya deniz maskesine karar verebilirsiniz. En kaliteli ve uzun ömürlü malzemelerden üretilmiş dalış maskeleri ile yüzücü gözlüklerini Decathlon'da bulabilir, ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz. Böylece sizin için en ideal yüzme aksesuarı ile yüzme deneyiminizi keyifli ve unutulmaz bir hale dönüştürebilirsiniz