Havlular

35 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Havlular

Denizden çıktıktan sonra ilk ihtiyaç duyduğumuz şey havlu olmuyor mu? Klasik banyo havlularından farklı olarak, özellikle plajda kullanım için üretilmiş deniz havluları, yüzmeden önce mutlaka edinmeniz gereken aksesuarlardandır.

İyi Bir Deniz Havlusunda Hangi Özellikler Olmalıdır?

Deniz havlusu, banyo havlularından farklı olarak özel kullanım amacıyla üretilir. Her iki havlu türü de aynı işlevi görse de deniz havlularının birkaç farklı özelliği bulunur. Deniz havluları, plajlarda veya havuzlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle hem kurulanma hem de güneşlenme amacıyla tercih edilebilir. Deniz havlusunun, standart banyo havlusundan bir miktar daha geniş olması gerekir. Çünkü plaj havlusu kumda yatmak için de kullanılır ve vücudun kumda yatarken ihtiyaç duyduğu yumuşak zemini sağlar. Plaj havluları aynı zamanda estetik taraflarıyla da banyo havlularından ayrılır. Renkli desenlerin yer aldığı plaj havluları, güneş ışınlarının renkleri soldurucu etkisinden etkilenmeyecek malzemelerden üretilmiştir. Rengârenk olan plaj havluları, uzun yıllar parlaklığını koruyabilir. Bu nedenle iyi bir plaj havlusunun güneş ışınlarından etkilenmeyen malzemelerden yapılmış olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca seçeceğiniz plaj havlusunun klora ve tuza karşı dayanıklı olduğundan da emin olmalısınız. Bir banyo havlusuyla denizden çıkıp kurulandığınız zaman, suyun klorlu ve tuzlu yapısı zamanla havluyu yıpratacaktır. Oysa deniz havlusu, bu maddelerden etkilenmeyecek şekilde üretilmiştir. Plaj havlusu tercih ederken aynı zamanda bir aksesuar da aldığınızı unutmayın. Çünkü özellikle son yıllarda, moda tasarımcıları tarafından özenle tasarlanan bu havlular, stilinize de katkı sağlar. Peştemal gibi kullanılmaya uygun olan plaj havluları, yaz mevsiminde gün boyu taşınabilecek hoş bir aksesuar olabilir. Dolayısıyla deniz havlusu seçerken, alelade bir havlu yerine size gerçekten estetik gelen bir havlu modeline yönelebilirsiniz. Aynı zamanda alacağınız plaj havlusunun ince yapılı olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu tarz havlular, taşımayı kolaylaştırdığı gibi emilen suyun güneş ışığında hızlıca kurumasını da sağlar. Eğer mümkünse her iki yüzü de farklı malzemelerden yapılmış olan plaj havlularını tercih edebilirsiniz. Bir tarafı emici özellikte olan, diğer tarafı ise kum üzerinde kullanılmak üzere dokunmuş olan havlular, plaj için çok kullanışlıdır. Son olarak siyah, gri gibi koyu renklerdeki havluların daha çok ısı çekip sizi terletebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Mikrofiber Havluları Diğer Havlulardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Oldukça ince bir havlu türü olan mikrofiber havlular, hafifliği ve kolay katlanabilirliğiyle öne çıkar. Bütün havlu türlerinden daha yumuşak olan mikrofiber havlular, aynı zamanda havuz havlusu olarak olarak da kullanılabilir. Emme gücü pamuktan çok daha fazla olan mikrofiber havlu modelleri, ne kadar suya maruz kalırsa kalsın oldukça hızlı bir şekilde kuruyabilir. Bu da mikrofiber havlunun tercih edilmesinde en çok etkili olan özelliklerinden biridir. Havlunun ekstra yumuşak dokusu, cildi rahatlatan ve huzur veren bir etkiye sahiptir. Bu nedenle özellikle denizden çıktıktan sonra kişiye huzur verir. Ergonomik yapısından dolayı da tercih edilen mikrofiber havlular, banyo havluları gibi ağırlık oluşturmaz ve fazla yer kaplamaz. Bu şekilde çanta veya bavulda kolayca taşıyabilirsiniz. Portatif özellikleriyle birlikte vücut terini hızlıca emmesi nedeniyle de işinize yarayacaklardır. Kolay bir şekilde, sadece su kullanılarak bile temizlenebileceğiniz mikrofiber havlular, bu açıdan banyo havlularından ayrılır. Çünkü banyo havluları, ne kadar su emerse o kadar ağırlaşmaya başlar ve taşımanız zorlaşır. Oysa mikrofiber havlular, tam da bu amaçla tasarlanmıştır; yüzey dokuları suları hızlıca emerken havlunun genelinde bir ağırlık yayılmaz. Ayrıca plaj ve banyo havlularına kıyasla mikrofiber havluları çamaşır makinelerinde kolayca yıkayabilirsiniz. Yırtılmaz, aşınmaz ve düzenli yıkamalarda dahi kumaş yapıları bozulmaz. Kullanışlı mikrofiber havlu seçeneklerini Decathlon.com'da ya da Decathlon mağazalarında bulabilir, avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.