Kaykay

24 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Tüm Kaykaylar

Kaykay satın almak, özellikle amatör olarak bu işle uğraşanlar için biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Etrafta dolaşırken ayaklarınızın altında özgürlüğü hissetmenizi sağlayan kaykay modelleri için bile alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli özellikler bulunuyor. Bu küçük detaylara dikkat etmeniz halinde doğru kaykay modelini seçmeniz oldukça kolaylaşıyor. Güverte, rulman, dingil, tutma bandı, donanım ve tekerlek hakkında bilgi sahibi olmanız, doğru seçim yapmanızı sağlıyor. İhtiyaçlarınıza tam olarak uyan kaykay modellerini seçmenin arkasındaki faktörleri anlamanıza neden olacak detaylara dikkat ederek tüm Decathlon mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

Kaykay Modellerini Keşfedin

Kaykay, en yaygın ve popüler gövde modellerinden biri olarak biliniyor. Son yıllarda longboard tipi kaykaylar da bu popülariteyi takip etse de pek çok kişi standart kaykay modellerini tercih ediyor. Kaykaylar, 7,5ʺ - 8ʺ genişliğinde dikdörtgen biçimli tahtalardan oluşuyor. Kaykay parçaları, güverte, rulman, tekerlek, tutma bandı ve donanım gibi parçalardan oluşuyor. Güverte kaykayın en dış yüzeyde dikkat çeken ve ahşap katmanları ifade eden lamine platformundan oluşuyor. Tekerlekler ise kaykayın hareket etmesini sağlıyor. Rulmanlar, tekerleklerin yanlarına yerleştiriliyor ve serbestçe dönmeye izin veriyor. Tutma bandı, ayağınıza tutuş sağlamak için üst kısımda bulunuyor. Dingil ise tekerleklerin dönmesini ve aks vermesini sağlıyor. Güvertede dingilleri tutan donanıma da somun ve civata adı veriliyor.

Her iki ucu yuvarlak olan standart modellerin tekerlekleri longboard'lara kıyasla daha küçük, sert ve oldukça dayanıklı şekilde üretiliyor. Bu özelliklere dayanarak kaykaylar temel olarak parklarda ve U tipi ramparlarda rahatça kullanılıyor. Tüm bunların yanı sıra kaykaylar, kısa şehir ve park gezileri için de oldukça rahat kullanım sağlıyor. Uzun yıllardır parklarda kullanılan standart kaykay modelleri, çok yönlü kullanım sağladığı için hâlâ pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Daha küçük boyutlu, yüksek dayanıklı ve iyi kontrol yeteneği sunması bakımından avantaj sağlayan kaykay modellerini Decathlon ayrıcalığıyla hemen şimdi keşfededebilirsiniz.

Longboard Kaykay Modelleri

Longboard'lar şu anda standart modellerin tahtını sağlayan en popüler türlerden biri olarak biliniyor. Adından da anlaşıldığı gibi longboard'lar yaklaşık bir metre uzunluğunda geliyor. Longboard'un şekli, yokuş aşağı ve yukarı sürüş deneyimlerinde mükemmel sonuçlar sunuyor. Standart kaykayların aksine longboard'un hızlı sürüş için büyük tekerlekli daha geniş yapısı bulunuyor. Tekerleklerin sertliği hangi sürüş stilini tercih ettiğinize göre değişiyor. Longboard, esas olarak asfalt gibi zeminlerde hızlı sürüşler yapmayı sağlıyor. Bu tip kaykaylar temelde asfaltta sörf yapma hissiyatı yaratıyor. Longboard tipi kaykayların aynı zamanda daha kısa ve dar modelleri de bulunuyor. Bu versiyonlar şehir içi sürüşlerde daha uygun oluyor. Büyük tekerlek, daha yüksek hız ve konforlu sürüş alternatifleri sağlayan longboard'lar yokuşlarda ve yollarda rahat kullanım sunuyor.

Waveboard Modelleri

Waveboard, standart ve longboard modellere göre daha az tercih edilen türlerden biri olarak biliniyor. Waveboard, genellikle dayanıklı çelik malzemelerden üretilerek iki katmanlı sağlam bir yapıdan oluşuyor. Waveboard'ların öne çıkan diğer bir karakteristik özelliği ise birbirinden bağımsız olarak 360 ° döndürülebilen iki tekerlekten oluşması olarak biliniyor. Waveboard'lar yan yana eğilerek sürülüyor. Bu şekilde kaykayı yere eğmek zorunda kalmadan öne itmek için yeterli enerji yaratılabiliyor. Bu tür waveboard tipi kaykaylar, parklarda ve yollarda eğlenceli sürüşler için öneriliyor. Sürücü sürüş tekniğini düzgün bir şekilde öğrenirse yere değmek zorunda kalmadan hafifçe yokuş yukarı da binebiliyor. Sürüş tekniği, waveboard tipi kaykay kullanıcılarının en büyük avantajlarından biri olarak beliriyor. Siz de hemen şimdi sürüş tekniklerinize ve ihtiyacınıza uygun kaykay modellerini Decathlon ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz.

Kaykay Fiyatları

Avrupa ve Amerika’da giderek yaygınlaşan bir kültür ve yaşama biçimi olan kaykay, hayatımıza renk katarak gelişmeye devam ediyor. Siz de kaykay öğrenme videoları izleyerek, arkadaşlarınızla pratik yaparak kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz. Kayış stilinize uygun kaykay bulduğunuz andan itibaren kaykayınız ile ayrılmaz bir ikili olabilirsiniz. Decathlon’un size sunduğu bu kaykaylar, farklı grafik seçenekleri ve tarzları ile giyim tarzınızı da tamamlamanızı sağlıyor.