Çantalar

142 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çantalar

Çantalar, hem erkek hem bayan giyim modasının en temel parçalarından biri olarak kabul edilir. Çanta çeşitleri aynı zamanda en işlevsel aksesuarlarından biridir. Günlük hayatınızda özel eşyalarınızı taşımanız için en pratik yöntem olan çantalar, stilinizi de gösterir. Ancak çantalar sadece kombinlerin tamamlayıcısı olmaz. Spor salonuna giderken, koşarken, yürüyüş yaparken, tırmanırken, balığa ya da ava giderken de çantaya ihtiyaç duyarsanız.

Çanta Modelleri

Çantalar kullanım yerine göre farklı modellerde üretilir. Omuz ya da kol çantaları, bel çantaları, sırt çantaları ilk akla gelen çanta modelleri arasında yer alır. Spor çanta modelleri, günlük kullanım için tasarlanan çantalardan farklı özelliklere sahiptir. Çünkü belirli bir spor dalına özel üretilen çanta modelleri, kumaş yapısı, cepleri, bölmeleri ve tasarımı ile performansınızı arttırmanıza destek olur. Örneğin; av sporu ile ilgilenenler için tasarlanan bel çantalarının kumaş yapısı yırtılmaya ya da aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kolayca ayarlanabilen geniş bel kemeri yükünüzü dengeler ve çok cepli tasarım av için gerekli eşyalarınıza yeterli depolama alanı sunar. Koşu için tasarlanan bel çantaları ise hafiflikleri ile öne çıkar. Koşu çantaları ile cep telefonu, para, anahtar gibi eşyalarınızı dengesizlik oluşmadan rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Böylece yaralanma riskiniz olmadan güvenle koşabilirsiniz. Koşu tutkunlarının eşyalarını taşımak için tek alternatifleri ile bel çantaları değildir. Ön ya da arka tarafında yiyecek ve koşu matarası taşıma bölmesi olan sırt çantaları da orta ve uzun mesafe koşucuları için konfor vadeder. Yan ve göğüs kayışları koşarken çantanın sabit kalmasına imkan tanır. Outdoor meraklıları için geniş hacimli ve dayanıklı kumaş materyaline sahip sırt çantaları bulunur. Sırt ve bel destekli outdoor çantaları, en zorlu koşullarda bile güvenle adım atmanıza yardımcı olur. Kamp çantaları hafif kumaşları, cepleri ve bölmeleri ile doğa yürüyüşlerinde ya da seyahatlerde rahatlık vadeder.

Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanta seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör dayanıklılıktır. Kaliteli ve dayanıklı kumaş materyali kullanılarak üretilen çantaları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Cep ve bölmeler de çanta seçiminde önemlidir. Fermuarlı iç ya da dış cepler yanınızda olmasını istediğiniz eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmenize olanak tanır. Böylece ihtiyaç duyduğunuz eşyaları çantanın içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Çanta seçiminde iç hacim de göz önüne almanız gereken unsurlar arasında yer alır. Örneğin; uzun süreli kamplardan hoşlananlardansanız kampa giderken yanınıza daha fazla eşya almak durumda kalırsınız. Bu nedenle de daha geniş iç hacme sahip kamp çantalarına ihtiyaç duyarsınız. Hava koşulları nasıl olursa olsun spordan veya dışarıda olmaktan çekinmiyorsanız, çantanın kumaşını göz önünde bulundurmalısınız. Su geçirmeyen kılıfa sahip sırt çantaları yaz kış yürüyüşten vazgeçmeyenlere hitap eder.

Çanta Çeşitleri ve Modelleri

Günlük kullanım ya da spor için tasarlanan çanta çeşitleri ve modelleri, her an yanınızda olmasını istediğiniz eşyalarınızı rahat taşımanıza yardımcı olur. Spor salonuna giderken ayakkabı, havlu, spor giysiler gibi ekipmanları kullanışlı ve hafif fitness / kardiyo çantaları ile taşıyabilirsiniz. Islak giysiler ya da ayakkabılar için tasarlanan ayrı bölmeler konforunuzu artırır. Raket sporları çantası modelleri tenis tutkunlarının tüm gereksinimlerini karşılar. Torba tipi ağza sahip tırmanış çantaları, malzemelerinize kolayca ulaşmanıza olanak tanır. Bisiklet kullanırken kolaylık sağlayan su çantası çeşitleri, tüm antrenmanlarda yanınızda olur. Ağırlığa dayanıklı tekerlekli spor çantaları ise daha fazla eşyayı zorlanmadan taşımanıza yardımcı olur. Kamp çantasından dans çantasına kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Decathlon, cazip fiyat alternatifleri ile beğeni toplar. Siz de aradığınız çantaya Decathlon güvencesi ile sahip olabilirsiniz.