Bebek Mayo ve Aksesuarı

54 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Yüzme, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine yardımcı olur. Ayrıca bebeklerde su korkusunun gelişmesini önler. Bebeğinizle havuzda ya da denizde bir aktivite planlıyorsanız, doğru mayoyu ve yüzme aksesuarlarını seçmeniz gerekir. Bir ebeveyn olarak, bebeğiniz için en şirin ürünleri seçmek isteyebilirsiniz ancak konforu ve sağlığı stilden daha fazla düşünmeniz gerekebilir. Bu, bebeğinizin plajda ya da havuzda iyi görünmeyeceği anlamına gelmez. Bebeğiniz için muhteşem görünen ve son derece konforlu yüzme ürünleri bulabilirsiniz. İşte çocuğunuz için doğru mayoyu ve yüzme aksesuarlarını bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları...
Bebek için Olmazsa Olmaz Yüzme Ürünleri
Bebekler için çeşitli mayo stilleriyle karşılaşabilirsiniz. Kız çocuklar için bir ya da iki parçalı stilleri seçebilirsiniz. Bunlar fırfırlar ve baskılar, renkli noktalar ve deniz temaları gibi tasarımlarla sunulur. Tankini mayoları da son derece sevimli görünebilir. Erkek çocuklar için çiçek desenleri veya çizgi film karakterleri olan bir çift şort seçebilirsiniz. Mayo ya da şort seçerken bebeğinizin cildinin çok fazla açığa çıkmaması gerektiğini unutmayın. Bebeklerin cildi ince ve hassas olduğundan kolayca güneş yanığı oluşabilir. Bu nedenle tek parça bir mayo seçmeyi deneyin. İki parçalı bir tasarım istiyorsanız, minik bir bebek bikinisi seçmemeye çalışın.Tasarım dışında, mayoların bebeğinize uygunluğunu da kontrol etmek isteyebilirsiniz. İdeal olarak, seçtiğiniz mayo bebeğinizin vücuduna sıkıca oturmalıdır. Kızarıklıklara ve sürtünmelere neden olabileceği için çok sıkı olmamalıdır. Öte yandan, kayma veya sarkma yapan gevşek mayoların da kullanılmaması gerekir. Ebeveynlerin çoğu, büyüyen bebekleri için daha büyük bir beden satın alma eğilimindedir. Olması gerekenden daha büyük bir mayo, bebeğinizin üzerinden kolayca kayar ve cildini yeteri kadar korumaz.Şapka, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar, güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar ve kızarıklıkları önlemeye yardımcı olur. Mayo ile kova şeklindeki şapkaların eşleştirilmesi, yüz ve boynun güneşten korunmasına yardımcıdır. Ayrıca bebeğinizin hassas gözlerini korumak için kaliteli bir güneş gözlüğü satın alabilirsiniz.UV Korumalı Mayoların Faydaları Nelerdir?Yüksek korumalı bir güneş kremi kullansanız bile bebeğinizi güneş yanıklarından %100 koruyamazsınız. Bunu önlemek için güneşten koruyan giysileri tercih edebilirsiniz. UV koruması sağlayan birçok mayo bulabilirsiniz. Doğru mayoyu satın almak için mayonun UPF veya Ultraviyole Koruma Faktörü'nü kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Giysilere özel bir boya olarak eklenen bu maddeler, çocuğunuzun cildini zararlı UV ışınlarının çoğundan korur. UPF derecesi 50 veya daha fazla olan mayolar, UV ışınlarının % 97,5'ine karşı koruma sağladığı için bebekler ve çocuklar için mükemmeldir.
Bez Mayonun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
Bez mayolar ya da yüzme bezleri, bebeğinizin havuzda ya da denizde kullanabilmesi için özel olarak tasarlanmış çocuk bezleridir. Bu modeller yeniden kullanılabilir özellikte ya da tek kullanımlık olarak satışa sunulur. Bez mayoların bu kadar önemli olmasının nedeni, bebeğinizi ve havuzdaki diğer yüzücüleri dışkıdan bulaşabilecek su kaynaklı hastalıklardan korumaya yardımcı olmasıdır. İyi bir bez mayo, dışkı ve idrar sızmasını önler ve E. coli bakterilerinin % 95'ini yakalar. Bez mayoların diğer bir avantajı suyla temas ettiğinde şişmemesidir. Normal bezler suda kolayca şişer ve bebeğinizin su aktivitelerini zorlaştırabilir.
Bebek İçin Deniz Sandaleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Plaj zemini; keskin kayalar, kaygan kayaçlar, pürüzlü kabuklar, deniz canlıları, kırık camlar, çöpler ve sıcak kumlardan ötürü bebeğinizin ayakları için zararlı olabilir. Bebek sandaletlerinin temel işlevi; keskin, sert ve hatta tehlikeli olma potansiyeline sahip bu gibi yüzeylerde yürürken ayakları güvenli ve rahat tutmaktır. Sandaletler, bebeğinizin yaralanmasını önlerken plajın sunduğu her şeyi tecrübe etmesine de yardımcı olur. Bebeğinizin hassas ayakları ile su içinde veya çevresinde bulunan tehlikeler arasında güçlü bir engel sağlayabilir.Deniz için üretilen sandaletler çabuk kuruduğu için bakteri ve mantar gelişimine yol açmaz. Ayrıca bakterilere ve küflenmeye dayanıklı malzemeden üretilirler. Islak ortamlarda giyilmek üzere tasarlandığından, ayaklarda sürtünme sonucu oluşan kabarcıklara ve rahatsızlıklara neden olma riski daha düşüktür. Nefes alabilen ağ örgüye sahip, hızlı kuruyan neopren sandaletler, bebeğinizin ayağı ıslandığında bile düzgün hava dolaşımı sağlar. Bebeğiniz için deniz sandaleti seçerken cildiyle uyumlu malzemelerden üretilmiş, çabuk kuruyan, parmak koruması sağlayan, kaymaz tabanlı ve hava alabilen modellere yönelebilir, bebeğinizin denizde güvenli ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.