Bebek Mayosu ve Deniz Aksesuarları

63 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bebek Mayo ve Aksesuarı

Bebekler için mayo ve aksesuarlar, tatil öncesi anne babaların en çok üzerinde durduğu konudur. Yazın sıcak günlerinde deniz ve havuz keyfi herkes için vazgeçilmezdir. Ancak söz konusu çocuklar olunca su oyunlarının keyfine varmadan önce bazı güvenlik önlemlerini almak, en sağlıklı ve güvenlikli ürünleri seçmek gerekiyor.

Tatile çıkmadan önce, tatil çantasına konulacak ilk şey, kesinlikle mayo ya da bikinidir. Rengarenk, çeşit çeşit bebek mayo modelleri arasında kaybolan ebeveynler, seçim yaparken bir hayli zorlanır. Ancak bu seçim tatil alışverişinin en eğlenceli yanıdır. Eğer bebek ve çocuklarla tatile çıkılıyorsa mayo veya bikininin yanında mutlaka can simidi, kolluk gibi güvenlik araçlarından da edinmek gerekir.

Bebek Mayo Modelleri ve Bebek Bikini Modelleri Nelerdir?

Bebek mayo bikini ürün yelpazesi oldukça geniştir. Kız ve erkek bebekler için özel üretilen yüzme kıyafetleri, çocukların beğenisini kazanacak şekilde çeşitli renk ve desenlerde üretiliyor. Kız çocuk bikini çeşitleri, göz alıcı renklerinin yanında kurdele, fırfır, fiyonk gibi sevimli ögelerle renklendirilirken erkek bebek mayolarında ise süper kahramanlar, sevimli hayvanlar hayat buluyor.

Erkek Bebek Mayo ve Kız Bebek Mayo Modelleri Nelerdir?

Erkek bebek mayo çeşitleri, genellikle sadece şorttan ibaretken kız bebek mayo çeşitleri bikini, mayo ve şort gibi farklı seçenekler barındırır. Erkek bebekler için en çok tercih edilen model, boxer mayo çeşitleridir. Ancak tabii ki tercihe bağlı olarak slip mayolar da seçilebilir. Burada önemli olan, çocuğunuzun hangi mayo ile daha rahat ettiğidir. Kız bebekler için ise seçenek bir hayli çeşitlidir. Rengarenk bikiniler, desenli, fırfırlı tek alt mayolar, ya da tek parça mayolar, ebeveynleri seçim yapma konusunda biraz yorar. Bebeğin rahatı ve ebeveynin tercihine göre tek alt ya da tek parça mayo giyen minikler plajlara renk katar.

Bunların dışında UV korumalı mayolar da tercih edilebilir. Güneş her ne kadar D vitamini sentezi açısından elzem olsa da, güneşe uzun süre maruz kalmak başta yanıklar ve güneş çarpması olmak üzere birtakım rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bu sebeple hassas bedenli bebekleri güneşin zararlı etkilerinden korumak gerekir. UV korumalı mayolar SPF korumasına bağlı olarak, güneşin zararlı etkilerinden %95’e varan koruma sağlar. UV mayolar güneşin zararlı ışınlarına karşı kalkan görevi görmesinin yanı sıra su içerisinde de çocukları ısı değişiminden korur.

Bebek Can Simidi ve Bebek Kolluk Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek mayo ve aksesuarları yalnızca mayo ile bitmiyor. Deniz veya havuzda yüzme kıyafetlerinin dışında başka ürünlere de ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyaçlardan en önemlileri, kesinlikle güvenliği sağlayan ve yüzmeye destek olan can simidi, kolluk gibi ürünler. Peki, bebek can simidi ve bebek kolluk alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Piyasada çok çeşitli çocuk can simidi ya da kolluk seçeneği bulunabiliyor. Ancak söz konusu güvenlik araçları olduğunda, ürünün şeklinden çok sağlayacağı güvenliğin kalitesine bakmak gerekiyor. Bebek kolluk çeşitleri, bebeğin her iki koluna da takılarak vücudunun üst kısmının su yüzeyinde ve dengede kalmasını sağlar. Kolluk seçerken bebeğin koluna büyük gelmemesi, bebeğin hassas cildini tahriş etmemesi, kolay giydirilip çıkarılması ve en önemlisi de su içinde kayıp çıkmamasına dikkat etmek şart.

Bebek Yüzme Simidi Nasıl Olmalıdır?

Bebek can simidi ise yuvarlak şekilleri ile bebeklerin beline geçirilerek etrafında batmayan bir güvenlik halkası oluşturuyor. Ancak bebek yüzme simidi seçerken de güvenliğe dikkat etmekte fayda var. Bebek, yüzme simidine kendisi hakim olmaya başlayana kadar onu kolluklarla desteklemek ekstra güvenlik sağlıyor. Küçük bebeklerde ise oturma alanı, hatta gölgeliği bulunan can simidi seçeneklerinin tercih edilmesi yararlı oluyor.

Tatilde bunların dışında çocuk bone, güneş kremi, tek kullanımlık bez mayo, havlu, terlik, şapka gibi pek çok ürüne ihtiyaç duyulabiliyor. Tatilde ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler Decathlon’da sizi bekliyor.