37
Adet Adet

Çocuk Mayoları, Şortları ve Bikinileri

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

İyi bir mayo, çocuğunuzun yüzme performansını önemli ölçüde artırabilir. Küçük yüzücünüz için en iyi mayoyu seçerken yaşını, yeteneklerini ve mayoyu kullanacağı aktiviteleri dikkate almanız gerekir. Böylece onun için doğru mayoyu seçebilir, denizde ya da havuzda keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Polyester ve likra mayoların avantajları, modele göre antrenman mayosu seçimi ve daha fazlası için okumaya devam edin!
Çocuk Mayo Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Çocuğunuz için mayo satın alırken ilk adım, daima doğru ölçüyü belirlemek olmalıdır. Bu noktayı atlamak yanlış beden seçimine neden olabilir. Mayo alışverişine başlamadan önce daima göğüs, bel ve kalça ölçümleri yapmanız önerilir.Mayo seçerken ne tür malzemelerden yapıldığını incelemek paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olur. Bazı malzemeler klorlu suda daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Öte yandan, bazı malzemeler ise ciltte daha konforlu bir his sunar ve cilde iyi uyum sağlar ancak klora maruz kaldıktan sonra uzun süre dayanmaz.PBT / Polyester- Polyester kumaştan yapılan her türlü mayo, geleneksel likra malzemeden yapılan mayolara kıyasla çok daha uzun süre dayanır. PBT, rengini ve formunu çok daha iyi korur. Çocuğunuz haftada bir defadan fazla yüzüyorsa PBT mayo satın almanız daha iyi bir seçim olabilir.Likra / Spandex/ Elastan- Likra ya da spandex 1980'lerde kullanmaya başlandığından beri en popüler mayo malzemesi olmuştur. Likra mayolar esnektir ve polyester benzerlerine göre daha fazla rahatlık sunmakla birlikte çok daha hızlı yıpranır. Öncelikleriniz rahatlık ve mükemmel vücut uyumu ise likra iyi bir seçimdir. Xtra Life Lycra, likradan biraz daha uzun bir mayo ömrü sunar. Malzeme, solmaya ve sarkmaya karşı özel işlemlerden geçirilmiştir. Bu malzeme, PBT ile saf likralı mayolar arasındaki boşluğu çok güzel bir şekilde doldurur.Yüzme ve su oyunları söz konusu olduğunda, bir çocuğun ilk kaygısı güneşten korunma değil, eğlencedir. UV korumalı mayolar ile çocuğunuzun güneşin zararlı etkilerinden korunmasını sağlayabilirsiniz. UV korumalı mayolar özel boya teknolojileri sayesinde filtreleme yapar. UPF 50 seviyesine sahip bir mayo güneş ışınlarının %98'ini filtreleyebilir.
Antrenmana Göre Çocuk Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Antrenman ya da performans mayoları, sudaki direnci en aza indirmek ve yüzücüleri yarış sırasında desteklemek için tasarlanmıştır. Kız çocuklar için üretilen antrenman mayoları genellikle tek parçadan oluşur. İki parçadan oluşan bikinilerin plajda güneşlenme için kullanımı yaygın olsa da aktif kullanım için tasarlanmış bikiniler de vardır. Kız çocuk antrenman mayoları, farklı yüzme tekniklerini desteklemek için geniş sırt stilleri yelpazesi sunar. Sırt yapısına göre en çok kullanılan iki ana stil, açık ve kapalı sırtlı mayolardır. Mayonun sırt desteğini sağlayan kalın kayışlar ekstra koruma sağlar ve genç yüzücüler için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte çocuğunuz haftada birkaç kez antrenman seanslarına katılıyorsa büyük olasılıkla ince askılı bir mayodan hoşlanacaktır. İnce askılar omuzlar için daha fazla özgürlük sağlar ve uzun yüzme seansları sırasında kullanılmaları daha konforludur.Erkek antrenman mayolarında genellikle boxer ve jammer modelleri tercih edilir. Jammer mayolar, belden dizin hemen üstüne kadar uzanır ve çok çeşitli stil ve renklerde üretilir. Jammer mayolar birçok açıdan çok yönlüdür. Yüzme antrenmanı veya yarış için kullanılabilir ve vücuda sıkıca oturan yapıları nedeniyle suda çok düşük direnç oluştururlar. Slip mayo modelleri basit bir tasarıma sahiptir ve su direnci düşüktür. Bu özelliği ile yüzme dersleri alan çocuklar için slip mayo mükemmel bir seçimdir. Yüzme şortları ise genellikle egzersiz seansları veya spor amaçlı yüzme için tercih edilir.