Erkek Mayo

22 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Havuzda yüzmek için mayo veya şort arasında bir tercih yapmak genelde yüzme aktivitesinin yoğunluğuna göre belirlenir. Profesyonel erkek yüzücüler, havuz antrenmanlarında genelde mayo tercih ederken şortlar çoğunlukla amatör yüzücüler tarafından kullanılır. Ancak bu konunun çok da keskin çizgileri olmadığını bilmenizde yarar var. Mayo ve şort seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları yazının devamında bulabilirsiniz.
Erkek Mayo Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Erkek için havuz mayosu seçiminde ilk kriter, mayonun hangi amaçla kullanılacağıdır. Örneğin, eğer yoğun antrenmanlarda kullanmak için mayo tercih edecekseniz, ince kumaşlı mayolara yönelmelisiniz. Çünkü profesyonel yüzücüler, birçok farklı bacak hareketini rahat bir şekilde yapmak zorundadır. Bu aşamadan sonra bakmanız gereken ise vücut tipinizdir.Eğer uzun boylu ve ince yapılı bir vücuda sahipseniz, dize kadar uzanan havuz mayolarını tercih edebilirsiniz. Bu tarz mayolar vücudunuzun ince yapısına uyan, orantılı bir görünüme sahiptir. Bununla beraber uzun boylu ve ince yapılı kişilerin, dikey şeritli çizgilere sahip mayoları tercih etmemesi gerekir. Çünkü dikey şeritli mayo tasarımları, kişinin uzun boyunu ve inceliğini daha çok vurgulayarak abartılı bir görünüme neden olacaktır. Bunun yerine yatay şeritlerin yer aldığı mayo tasarımlarını tercih etmelisiniz. Eğer boyunuz kısaysa, en fazla 40 cm uzunluğundaki mayoları tercih edin. Çok uzun mayolar, bacaklarınızı olduğundan daha kısa gösterecektir. Bunun yanında aşırı parlak mayolara yönelmemeli ve çok belirgin desenleri olan mayo tasarımlarını tercih etmemelisiniz. Çünkü tasarımda minimal çizgiler ve izler boy kısalığını vurgulamayacaktır. Eğer kilolu bir yapınız varsa koyu renk bir mayo tercih etmelisiniz. Koyu renk mayolar göbek ve diğer bölgelerdeki fazlalıkları gizleyecektir.
İyi Bir Havuz Şortunda Bulunması Gereken Özellikler
Havuz şortunu almadan önce şortun belinize tam oturup oturmadığını test etmeniz gerekir. Sıkma ipli modelleri tercih ederseniz, şortu bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte likra malzemeden üretilmiş şortları tercih edebilirsiniz. Bu tarz şortlar yüzerken yumuşaklık ve esneklik sunar. Havuz şortunun dikişlerinin sağlam ve cildinizi tahriş etmeyecek şekilde üretilmiş olması da bir diğer kriter.Kilolu bir yapıya sahipseniz, bazı havuz şortlarının iç bacak kısmında yer alan fileli tasarımlı ürünlerini tercih etmenizde yarar var. Bu tarz havuz şortları, hem daha rahat bir yüzme keyfi hem de sürtünmeden doğacak çeşitli cilt sorunlarının önüne geçer. Ayrıca havuz suyunun klorlu yapısına karşı dayanıklı malzemeden yapılmış şortları tercih etmek yıpranma sorunlarının önüne geçecektir.
Havuz Şortu ile Deniz Şortu Arasındaki Farklar
Deniz şortları ile havuz şortları arasındaki en belirgin fark, üretimlerinde kullanılan kumaş türüdür. Havuz şortları, yıpranmaya karşı çok daha dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Bu nedenle havuz şortları antrenmanlarda daha uzun bir kullanım vadeder. Deniz şortlarının kumaş türünün en dikkat çekici özelliği ise bu şortların, güneş ışınlarının renk soldurucu etkisine karşı daha dayanıklı olmasıdır. Ayrıca deniz şortları, hem plajda rahatça gezmek hem de denizde yüzmek için üretilmiştir. Bu nedenle deniz şortlarının modaya uyan bir tarafı da vardır. Ek olarak, çeşitli aksesuarları taşımak için tasarımlarında iç cepler de bulunur. Her iki şort türü de genellikle yüzerken hız kazanmak için değil, su içinde ve dışında daha estetik bir görünümde olmak için tercih edilir.
Slip Mayonun Avantajları Nelerdir?
Slip mayonun en büyük avantajı, yüzme sırasında sürtünme yapmayacağı için size ekstra hız kazandırmasıdır. Bununla beraber slip mayolar, yüzme sırasında ağırlık yapmaz ve suyun sizi içine çekmesine neden olmaz. Bu nedenle özellikle profesyonel yüzücüler, yüzerken slip mayo tercih eder. Slip mayo, bel bölgesine de gereksiz ağırlık yapmaz ve rahat yüzme hareketleri için gerekli konforu yüzücüye verir. Bedene yapışan slip mayolar yüksek hız kazandırır ve yoğun antrenmanlarda yüzücüye büyük kolaylık sağlar.