Erkek Yüzme Ekipmanı

16 Adet Adet

Sıralama:

Yüzme, özellikle yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı gereklilikleri olan bir spor gibi görünebilir. Bu nedenle yüzmeye başlarken teknik detayların ötesinde ihtiyacınız olan ekipmanlar hakkında bilgi edinmeniz de önemlidir. Doğru araç ve kıyafetleri kullanmak daha iyi performans göstermenizi ve kendinize güvenmenizi sağlar. Bu yüzden hangi tür gözlüğün uygun olduğu, en iyi yüzücü mayoları veya boneleri gibi erkek yüzme ürünleri hakkında detaylı bilgi edinmek için yazının devamına göz atabilirsiniz. 
Erkek Yüzme Ürünleri Nelerdir?
Yüzme ekipmanları söz konusu olunca pek çok araçtan bahsedilse de akla ilk gelenler; bone, gözlük ve mayodur. Profesyonel veya bireysel anlamdaki kullanımları farklı olsa da bone, gözlük veya mayo olmadan yüzme sporu neredeyse düşünülemez. Yüzmek için sahip olmanız gereken ürünlerin başında ise mayolar veya diğer yüzücü kıyafetleri gelir. Erkekler için boxer veya slip model mayoların yanı sıra yüzücü tulumları alternatifi de mevcuttur. Pek çok üründe olduğu gibi, mayo seçiminde de kullanım amacı ve antrenman yapılan yerin göz önünde bulundurulması gerekir. Profesyonel sporcuların havuzun kloruna dayanıklı ve uzun süreli performansa katkı sağlayan yapıdaki yüzücü mayolarını seçmeleri önemlidir. Tüm bunların yanı sıra her havuzun belirlediği yüzme kıyafeti tipi de farklı olabilir. Bu nedenle satın almadan önce kullanacağınız alanın yüzücü mayoları hakkındaki gerekliliklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın.Yüzücü gözlükleri ise diğer sporcular arasında güvenli şekilde yüzerek kulvar sınırlarını değerlendirebilmeniz için iyi bir görüş açısı sağlaması bakımından önemlidir. Ayrıca yüzme gözlükleri gözlerinizi klor veya deniz suyuna karşı korur. UV korumalı yüzücü gözlükleri ise güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı ekstra koruma verir. Kapalı ya da açık havuza, denize ve kullanım amacınıza göre tercih etmeniz gereken yüzücü gözlükleri farklıdır. Yüzerken ihtiyaç duyulan diğer bir temel ürün ise bonedir. Boneler, saçlarınızın yüzerken yüzünüze gelmesine engel olur ve hidrodinamik etki yaratır. Ayrıca bone takmak havuz temizliğine ve hijyenine de katkı sağlar. Burun klipsleri de suyu burnunuzdan uzak tuttuğu için oldukça faydalı bir üründür. Tüm bunlara ek olarak, yüzme öncesinde ve sonrasında kaydırmazlık özelliği olan bir çift terlik ve kurulanmak için havluya da ihtiyacınız vardır. 
Erkek Yüzme Ürünlerinde Bulunan Temel Özellikler Nelerdir?
Kullanım amacına ve ürüne göre yüzme ekipmanlarının sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Erkek yüzücü mayoları ya da antrenman kıyafetleri söz konusu olunca bol şortlar yerine vücudu saran ve klora karşı dayanıklı malzemeye sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Naylon, likra ve polyester gibi sentetik kumaşlar dayanıklı olması bakımından daha uygundur. Profesyoneller için geliştirilen mayoların ise suyu uzaklaştırmak ve yüzücünün en yüksek hıza çıkmasına yardımcı olmak için su geçirmez bir kaplamaya sahip olması önemlidir. Ayrıca her türlü kullanım amacı için seçtiğiniz mayonun tüm vücudu sarması ve hareket kabiliyetini engellememesi gerekir. Bonelerde ise silikon ve lateks olarak iki dayanıklı malzeme alternatifi bulunur. Silikon boneler, dayanıklı ve rahat olması bakımından sıkça tercih edilir. Yarışlarda ise nefes aldıran lateks yapıda bonelerin kullanılması daha uygundur.Performansınızı artırmak ve geliştirmek için yarışlarda özel olarak tasarlanan yüzücü gözlüklerini seçmeniz de önemlidir. Müsabakalarda tercih ettiğiniz gözlüğün güvenli oluşuna, gelişmiş buğu önleyici lens yapısına ve sudayken en iyi görüşü vermesine dikkat etmeniz gerekir. Antrenman gözlükleri, uzun süreli kullanımda rahatsız edici olmaması açısından yarış gözlüklerinden biraz daha esnek olmalıdır. Havuz kenarında kullandığınız terliklerin ise kaydırmaz tabana sahip olması ve rahat yapıda olması önemlidir. Ayrıca havuz terliklerinin hafif tasarımı sayesinde kolay giyip çıkarılabilen formda olmasına da dikkat etmeniz gerekir.Siz de hemen şimdi profesyonel veya bireysel ihtiyaçlarınız için Decathlon'un farklı seçeneklerdeki erkek yüzme ürünlerine göz atabilirsiniz.