Aqua Gym

11 Adet Adet

Sıralama:

Havuzda, göğüs hizasındaki su içerisinde profesyonel eğitmenler eşliğinde yapılan aerobik egzersizlerden oluşan su jimnastiği (Aqua Gym), pek çok kas grubunun bir arada çalışmasını sağlayan son derece etkili bir spor. Keyifli bir atmosferde, zorlanmadan ve eğlenceli bir şekilde yapılan su jimnastiği strese iyi geldiği gibi, beden sağlığı açısından da oldukça faydalı. Yüksek tempoda yapılan su jimnastiği egzersizleri ile kardiyo yapmak, kalori harcamak ve formda kalmak son derece kolay. Eğer siz de su jimnastiğine başlamak istiyorsanız, öncelikle temel giyim ürünlerini edinmelisiniz. Peki su jimnastiğine başlamadan önce hangi malzemeleri almak gerekiyor? Mutlaka edinmeniz gereken su jimnastiği ürünleri neler?
Su Jimnastiği Yapanların Olmazsa Olmazı Aqua Gym Ürünleri
Su jimnastiğine başlamadan önceki ilk hazırlık, bu sporu en verimli ve konforlu şekilde yapmanızı sağlayacak bir mayo/bikini ve yüzme ayakkabısı seçmek. Bu şekilde su içerisinde çok daha özgür hareket edebilir ve yaptığınız jimnastik hareketlerinden maksimum oranda verim elde edebilirsiniz. Su jimnastiğinin olmazsa olmazlarından olan mayo seçiminde çok daha dayanıklı olan su jimnastiği ve su fitness'ı mayolarından seçmek oldukça önemli. Bu mayo modellerinde öncelikle göğüs kavrama özelliği öne çıkıyor. Göğüs kısmını özenle kavrayan ve en yoğun hareketlerde bile rahat hareket etmeyi sağlayan su jimnastiği mayosuyla uzun süre konforlu bir şekilde suda kalabilmek mümkün.Havuzda yapılan dinamik sporlarda klora dayanıklı mayo ve bikinilerden seçmek de oldukça önemli. Bu şekilde seçtiğiniz ürünü uzun süre yıpranmadan giyebilirsiniz. Su jimnastiği yaparken vücudu şekillendiren ve toparlayan mayo modellerinden de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kalça ve göğüs bölgesinin çok daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Eğer mayo ve bikinide şortlu kesim tercih ediyorsanız, su jimnastiği yaparken yüzme şortu modellerinden satın alabilirsiniz. Kalça kısmını örten ve tamamen kavrayan bu model, elastik beli sayesinde yoğun hareket esnasında bile üzerinizden kaymıyor.Su Jimnastiği Ayakkabısının Özellikleri Nelerdir?Su jimnastiği yapanlar için olmazsa olmaz bir diğer aksesuar ise su jimnastiği ayakkabısı. Havuz içerisinde ayakların yerle sürekli olarak temas ettiği bir spor dalı olan su jimnastiğinde su ayakkabısı giymeniz şart. Dinamik ve hafif su jimnastiği antrenmanları için tasarlanan bu özel ayakkabı, su içerisinde ayağınızın kaymasını önlüyor.Dil kısmı sayesinde kolayca giyilip çıkarılan su jimnastiği ayakkabısı, su içerisinde yaptığınız tüm hareketlerinizde konfor ve hareket özgürlüğü veren bir ürün. Su jimnastiği ayakkabısı son derece hafif ve rahat bir ayakkabı olmasına rağmen, antrenmanlarda ayağın korunması amacıyla sert bir malzemeden üretiliyor. Bu açıdan son derece sağlam ve dayanıklı olan su ayakkabılarını uzun süre keyifle kullanmanız mümkün.
Su Jimnastiği Mayosunun Diğer Mayolardan Farkları Nelerdir?
Su jimnastiği mayosu, dayanıklı ve rahat olmasının yanı sıra kumaş dokusuyla da farklılık gösteren bir ürün. Dikey olarak yapılan su jimnastiği sporunda göğüs bölgesinin rahat etmesini sağlayan bir model seçmek önemli. Bu bölgenin sıkı bir şekilde kavranmasını sağlayan, hareket özgürlüğü ve konfor veren su jimnastiği mayosu, toparlayıcı özelliğiyle de öne çıkıyor. Özel elastik yapıya sahip modeller, giyildiği andan itibaren tüm vücudu toparlıyor ve ergonomik bir kullanım sağlıyor. Su jimnastiği mayoları, suda geçirilen zaman nedeniyle klora dayanıklı malzemelerden üretilen modellerden oluşuyor ve uzun yıllar dayanıklı bir kullanıma imkan veriyor. Su jimnastiği mayolarının öne çıkan bir diğer özelliği ise hareket serbestliği sağlamaları. Çapraz ve astarlı ayarlanabilir askılı mayolar ile su içerisinde özgürce hareket etmek ve tempolu egzersizleri kolaylıkla yapmak mümkün.