Fitness Çorabı

6 Adet Adet

Sıralama:

Fitness Çorabı

Vücut direncini arttırmak, hem zihinsel hem de fiziksel dinamizmi sağlamak ve yaşam içerisinde mutlu kalabilmek için düzenli spor yapmak gerekir. Çünkü yoğun, stresli ve yorucu geçen günlük hayatta zinde kalabilmek oldukça önemlidir. Spor yaparken en önemli unsur ise doğru spor malzemelerini seçmektir. Bildiğiniz üzere vücudun tüm ağırlığını bacaklar ve ayaklar taşır. Bu bağlamda uygun spor ayakkabı ve kaliteli spor çorabı seçmek sizin daha rahat ve konforlu bir egzersiz yapmanızı sağlar. Decathlon’un uygun fiyat avantajlarıyla sizlere sunduğu kadın spor çorabı, erkek spor çorabı ve fitness çorabı gibi farklı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Spor Çorabı Ne İşe Yarar?

Spor yaparken oluşan teri dışarıya atan, ayağı saran, lastikli noktalarından sıkma yapmayan, özellikle burun kısımları dikişsiz ve rahat kullanımı olan konforlu çoraplar tercih edilmelidir. Spor yaparken ayakların ayakkabı içerisinde kayması en önemli sorundur. Decathlon’un kaymayı önleyen kaymaz spor çorabı tercih etmek size spor yaparken büyük kolaylık sağlar. Spor çorabı seçimi yaparken çok iyi bir araştırma yapıp size ve yapacağınız spora en uygun modeli bulmalısınız. Araştırmalarınız sırasında uzun, kısa, bilek seviyesinde, renk renk birçok spor çorabı bulabilirsiniz. Seçim yaparken belirleyici ölçüt sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek ve zevkinize uygun olması gerekir. Diğer yandan ister erkek spor ürünleri ister kadın spor ürünleri tercih edin, su tutmayan ve su tutmadığı için cildi tahriş etmeyen polyester spor ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Tahrişe, su toplamaya ve zedelenmeye en müsait yer olan ayaklar için de polyester oranı bir hayli yüksek fitness çorabı gibi özel üretim çorapları seçebilirsiniz.

Spor esnasında damarlar genişler ve kan dolaşımı hızlanır. Bu nedenle kaslara giden oksijen miktarı azalır. Ayağınızla beraber bacaklarınızı saran kompresif çoraplar kullanmak kan akışınızın dengelenmesini ve daha az yorulmanızı sağlar. Sağlıklı olduğu düşünülerek genelde kalın ve pamuklu çoraplar tercih edilir. Ancak spor yaparken pamuklu çoraplar kullanmak genellikle yanlıştır. Pamuklu çoraplar teri ayakta daha çok tutar ve ayaklarınız tahriş olmasına neden olur. Spor çorabı erkek, kadın, çocuk gibi çeşitli alternatifleri ve numaraları içerisinde barındırır. Tüm bu seçenekler içerisinde en sağlam, dayanıklı, kaliteli ve şık olanını Decathlon’da bulabilirsiniz.

Spor Çorabı Fiyatları Nelerdir?

Spor çorapları ayağınızda oluşabilecek su toplaması, şişlik, tahriş ve zedelenme gibi sorunların önüne geçer. Kullandığınız günlük normal çoraplar, zorlu antrenmanlar ya da egzersizler esnasında ihtiyacınız olan emicilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip değildir. Bunun yanı sıra spor çorapları birçok farklı kumaş türünden üretilir. Bu nedenle spor çorap satın alırken kumaş türüne ve çorabın yapacağınız spordaki işlevselliğine bakabilirsiniz. Çorap kumaşları içerisinde pamuk, bambu, modal, viskon, yün, kaşmir, angora ve ipek türleri gibi birçok kumaş türü bulunur. Spor çorapları genellikle akrilik, pamuklu, merinos, polyester gibi kumaş çeşitlerinden üretilir. Merinos kumaştan üretilen çorapların akrilik, pamuklu ve polyesterden üretilen çoraplara oranla daha yüksek fiyatlı söylenebilir. Pamuk ise kumaş türleri arasında en uygun fiyatlı olanıdır. Ancak her üründe olduğu gibi spor çorabı satın almadan önce de oldukça fazla araştırma yapılmalıdır. Çünkü spor yaparken en dikkat etmeniz gereken yer ayaklarınızdır. Siz de Decathlon'un sağlam, dayanıklı, ter tutmayan, ekonomik, kaymaz spor çoraplarını tercih edebilir ve yaptığınız sporu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Evde spor yapıyorsanız ya da belli periyotlarla spor salonuna gidiyorsanız Decathlon’da yer alan erkek spor çorabı, kaymaz spor çorabı, fitness çorabı, kadın spor çorabı seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.