Kamp Yatağı - Şişme Yatak

31 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

KAMP MATI VE ŞİŞME KAMP MATI

Doğada geçireceğiniz keyifli zamanları spor ile birleştiren kamp yaşamı, uygun ekipman seçimi ve doğru tercihlerle daha kolay ve konforlu hale gelir. Gün sonunda rahat etmek ve ertesi güne dinç bir şekilde başlamak için, tercih edeceğiniz kamp matı, şişme mat ve decathlon kamp yatağı oldukça önemlidir.

Decathlon kamp matı seçerken, kamp yapılacak yerin fiziki özelliklerine ve mevsimsel şartlara dikkat etmek gerekir. Diğer önemli nokta ise, kamp alanına nasıl ulaşacağınızdır. Eğer dağ ya da vadi gibi sadece yürüyerek gidilebilecek bir alanda konaklanacak ise, yanınıza alacağınız her malzemeyi sırtınızda taşıyacağınızı ve bunların belli bir ağırlık yapacağını unutmamalısınız.

Araç ile ulaşabileceğiniz kamp alanlarında ise bu sorun kısmen ya da tamamen ortadan kalkar. Dolayısı ile seçeceğiniz kamp yatağı gideceğiniz yerin fiziki özelliklerine göre değişiklik gösterir.

KAMP MATI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Hava ile şişen, kendi kendini şişiren ve rulo mat olmak üzere üç ana grupta toplayabileceğimiz kamp matı modelleri, taşıma, fonksiyon, rahatlık, yalıtım, ağırlık gibi farklı değişkenlere sahiptir. Bu sebeple kamp matı seçerken karar vermeniz gereken en önemli nokta, bir mattan ne beklediğiniz ve hangi özelliklere sahip olmasını istediğinizdir.

Örneğin, eğer sıcak hava şartlarında kamp yapacaksanız, ısı yalıtımlı bir modele ihtiyacınız olmayacaktır. Bunun yerine kapalı hücreli köpük yapıda hafif bir rulo mat işinizi rahatlıkla görür ancak kamp alanınız dağ, tepe gibi taşlık bir arazi ise, yatarken zemindeki taşları hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda yanınzdaki şişme yatak kamp için yeterli olmuş olacaktır. Decathlon çadır matı hangi amaçla kullanacağınız kadar kamp tipi de mat seçiminde önemlidir.

Uzun yürüyüşlü ve bol konaklamalı bir doğa kampı mı, araç ile gidilecek çadır kampı mı, kış kampı ya da dağ kampı mı?

Uzun yürüyüşlü doğa kampları için ise en önemli kriter hafifliktir. Öte yandan, fiziki aktivitesi bol bu tip kamlarda, uyku saati verimli ve dinlendirici olmalıdır. Isı yalıtımı sağlayan trekking matı modelleri köpük dokuları, hafif gramajları ve rahat taşınmaları bakımından bu tip yolculular için idealdir.

Araba ile gideceğiniz kamplarda, ağırlık ve yer kaplama gibi fiziki problemleriniz olmayacağı için, rahat etmenizi sağlayacak şişirilebilir kamp matı diğer adıyla şişme yatak tercih edebilirsiniz.

Decathlon yatak konusunda sizlere birçok seçenek sunmaktadır. Çadır içi yatak alacağınız zaman çadırınız boyutları çok önemlidir. Her satın almak isteyeceğiniz çadır için şişme yatak satın aldığınız çadıra girmeyebilir. Bu yüzden çift kişilik şişme yatak gibi veya çift kişilik mat gibi büyük ebatlı ürünlerimizde çadırın ölçülerine de dikkat etmeniz de fayda var.

Hatta şarj edilebilir elektrikli kamp pompası ile şişme yatağı veya şişme kamp matı rahat ve hızlı şişirebilirsiniz.

İYİ BİR KAMP YATAĞINDA NELER OLMALIDIR?

İyi bir kamp yatağı, her şeyden önce sizin fiziki yapınıza, beklentilerinize ve hava şartlarına uygun olmalıdır. Kamp alanının fiziki yapısı da kamp yatağı tercihinde belirleyicidir. Kış kamplarında tercih edilecek decathlon şişme yatak mutlaka yalıtımlı olmalı ve yerden gelen soğuğu kesmelidir. Ayrıca kış kampları için kullanılacak yataklar mutlaka uygun ısı aralığında kullanılabilecek uyku tulumları ve yağmur geçirmeyen çadırlarla desteklenmelidir.

Yaz kamplarında ise nefes alan, hafif yapılı kamp yatakları ya da matları tercih edilmelidir.Uzun süreli ve stabil kamplar için, kamp yatağı tercihinde konfor ön plana çıkarken, yürüyüş ve tırmanış kamplarında ergonomi, hafiflik ve fiziki hacim önemlidir. Çünkü zaten ağır olan sırt çantaları, uzun mesafe yürüyüş ve tırmanışlarda yaklaşık bir buçuk, iki kat daha ağır hissedilecek bu da performansı olumsuz etkileyecektir.Örneğin hava ile şişen kamp yatağı konforu ile köpük mat izolasyonunu birleştiren kendi kendine şişen matlar, dağlık ve taşlık arazi için uygundur.

Yapısında açık hücreli sünger sistemi kullanılan kendi kendine şişebilen kamp matı modelleri valfi açıldığında otomatik olarak kullanıma hazır hale gelir. Konfor ve yalıtımı bir arada sunan bu tip matlar, rulo matlara göre daha ağır ve daha hacimlilerdir. Sonuç olarak en iyi kamp yatağı ve matı, doğruyatak aksesuarları veuyku tulumuseçimiyle birlikte şekillenecek ve zaman içinde ideal çözüme ulaşacaktır. Şişme yatak decathlon mağazalarında ve güncel kamp matı fiyatları, şişme yatak fiyatları decathlon online sitesinde 365 gün bulunabilmektedir.